Szukaj Logowanie Kontakt
             Kontakt Blog Kalendarz

  ANSYS Elite Channel Partner ANSYS Polska ANSYS Logo cropped 164px

ANSYS Elite Channel Partner ansys logo czarne tlo SMALL ANSYS Logo cropped 164px
    ANSYS Elite Channel Partner

Modelowanie materiałów sypkich w programie Rocky DEM

Rys5aRocky oparty jest na bezsiatkowej metodzie elementów dyskretnych (Discrete Element Method). Metoda ta w przeciwieństwie do metod opartych na objętościach skończonych, śledzi każdą cząstkę z osobna. Wewnątrz artykułu znajdą Państwo więcej szczegółów dotyczących modelowania materiałów sypkich w programie Rocky DEM.

Czytaj więcej...

Batch Connection, czyli funkcja tworzenia ciągłej siatki w ANSYS Mechanical

Rys.5W wersji 2019 R2 pojawiła się nowa funkcjonalność usprawniająca tworzenie siatek dla modeli powłokowych oraz belkowych – Batch Connections.

Teraz użytkownik ma możliwość wygenerowania ciągłej siatki poprzez opcję  Batch Connection w ANSYS Mechanical. Dzięki tej opcji możliwe jest szybkie, w pełni zautomatyzowane łączenie dużych konstrukcji powłokowo -  belkowych. Więcej szczegółów wewnątrz artykułu.

Czytaj więcej...

Symulacje elektromagnetyczne: rzeczywistość czy science-fiction?

science fiction

Podczas opracowywania nowych urządzeń lub wprowadzania nowej wersji istniejącego produktu często zadajemy sobie pytania: co jeszcze mogę poprawić, gdzie tkwi problem i dlaczego moje urządzenie się przegrzewa. Tylko symulacja komputerowa pozwala na dogłębne poznanie przyczyn naszych niepowodzeń i na wyeliminowanie błędów w fazie tworzenia prototypu. W artykule przedstawiono kilka przykładów potwierdzających zasadność wykorzystania symulacji komputerowej w fazie tworzenia koncepcji i prototypu. Zapraszam do lektury.

Czytaj więcej...

ANSYS GRANTA - materiałoznastwo w praktyce

ANSYS GRANTA

ANSYS GRANTA to zestaw narzędzi do szukania i wielokryterialnego porównywania materiałów z jakich chcemy zbudować swój produkt. Oprogramowanie to zostało stworzone przez prof. Michael F. Ashby (tak, ten od wykresów Ashby'ego!). ANSYS GRANTA odznacza się niebywałą łatwością użytkowania przy niezwykle bogatej bazie materiałów. 

 

Czytaj więcej...

Powiadomienia

Chcesz wiedzieć gdy dodamy nowy artykuł? Wybierz kategorię, która Cię interesuje!

ANSYS WORKBENCH

Oprogramowanie

STREFA AKADEMICKA