Zastosowania

» Wiedza » Zastosowania

Budownictwo

Zmiana technologii, nowe materiały oraz wymogi bezpieczeństwa w połączeniu z dużym popytem na nowe budowle są głównymi czynnikami dla których symulacja komputerowa staje się coraz częściej wykorzystywana w procesie projektowania budynków komercyjnych i użyteczności publicznej.

zobacz więcej ➜

Lotnictwo

Nie ma bardziej zaawansowanych i złożonych produktów niż samolot pasażerski lub wojskowy. Ich złożoność wymaga uwzględnienia bardzo szerokiego zakresu zjawisk fizycznych i to jak ich wzajemne oddziaływania wpływają na detal, cały zespół oraz system.

zobacz więcej ➜

Przemysł ciężki

Koszty stali między 2010 a 2012 wzrosły o ponad 30%. Spowodowało to dramatyczny wzrost kosztów produkcyjnych. Dlatego najwięksi Polscy konsumenci stali rozpoczęli wówczas silnie inwestować w wirtualne prototypowanie by obniżyć koszty swoich produktów.

zobacz więcej ➜

Energetyka

Stale zmieniające się normy i wymagania w stosunku do istniejących elektrowni wymuszają modernizacje istniejących obiektów, co wiąże się z koniecznością zmian konstrukcyjnych. Zmiany te jeśli nie są przeprowadzone poprawnie mogą skutkować poważną awarią. Dlatego symulacja komputerowa to jedyne rozwiązanie.

zobacz więcej ➜

Transport

W przemyśle samochodowym inżynieria materiałowa odgrywa kluczową rolę. Kompozyty, plastiki, wysoce nieliniowe materiały. Aby móc zaprojektować konstrukcje o nietypowym kształcie z materiałów które często są znane jedynie danemu producentowi – wymagane są najlepsze narzędzia.

zobacz więcej ➜

Maszyny elektryczne

Silniki elektryczne, generatory, cewki i dławiki to doskonale poznane konstrukcje dlatego większość producentów w Polsce decyduje się na analityczne podejście do projektowania. Takie podejście powoduje to, że produkty te są często przewymiarowane a poziom innowacyjności – niski.

zobacz więcej ➜

Wojsko

Bezsprzecznie największym na świecie producentem technologii jest przemysł zbrojeniowy. Gore-Tex, piezoelektryki, lasery, telefonia komórkowa, kompozyty oraz wiele, wiele innych technologii rozpoczęło swoje istnienie właśnie w wojsku.

zobacz więcej ➜

Medycyna

Rozwój medycyny nie jest dziełem przypadku. To dzięki nowoczesnej technologii możemy korzystać z lepszych rozwiązań protetycznych, leków i wydajniejszych urządzeń medycznych.

zobacz więcej ➜

Adres email:

info[at]mesco.com.pl
support[at]mesco.com.pl