O nas

» MESco » O nas

Wspieramy klientów w rozwoju lepszych produktów i technologii.

Klient, jakość, rozwój.

O MESco

Jesteśmy grupą pasjonatów, profesjonalnie zajmujących się symulacją komputerową – pomagamy naszym Klientom tworzyć lepsze produkty, technologie i procesy. We wszystkich obszarach naszej działalności, staramy się być partnerem w zakresie symulacji komputerowych, a nie zwykłym dostawcą. Połącznie pasji, ambitnego i kreatywnego zespołu z ekosystemem przypominającym startup, pozwala nam realizować najbardziej zaawansowane projekty, wychodząc poza standardowe narzędzia i rozwiązania.

Stawiamy sobie za cel być najlepszą firmą w branży co poza profesjonalną sprzedażą oprogramowania, prowadzeniem szkoleń, wsparcia technicznego czy realizacji projektów, zobowiązuje nas do dużo szerszych działań. Wspieramy uczelnie, zespoły studenckie i startupy. Angażujemy się w działalność dydaktyczną, wydawniczą (wydaliśmy książkę wprowadzającą do symulacji przepływów oraz regularnie wydajemy półrocznik MESsenger) i organizujemy coroczne spotkanie użytkowników ANSYS – konferencję SYMULACJA.

Nasza działalność opiera się na trzech głównych filarach: sprzedaż oprogramowania, prowadzenie szkoleń i wsparcia technicznego oraz wykonywanie obliczeń na zlecenie. Elementy te wzajemnie się uzupełniają i wspomagają, przez co uzyskujemy efekt synergii, który przekłada się na wartość dodaną dla naszych klientów. Potwierdzeniem słuszności wyboru takiego podejścia są liczne rekomendacje naszych klientów jak i status ANSYS Select Channel Partner.

Sprzedaż oprogramowania ANSYS

Duża część naszej działalności jest związana ze sprzedażą i wdrażaniem oprogramowania ANSYS. Jednak w naszym portfolio znajduje się również Rocky DEM oraz ParticleWorks. Ponieważ sami korzystamy z oprogramowania, które sprzedajemy, mamy stricte inżynierskie podejście do tematu doradztwa sprzedażowego i planowania wdrożenia. Staramy się jak najlepiej poznać specyfikę procesu rozwoju produktów naszych Klientów, co pozwala nam dobrać optymalną konfigurację oprogramowania.

W naszej ofercie znajdują się wszystkie dostępne w ANSYS moduły do symulacji mechanicznych, przepływowych, elektromagnetycznych, optycznych i systemów krytycznych.

Szkolenia i wsparcie techniczne

Kluczowymi elementami wdrażania symulacji są szkolenia i wsparcie techniczne. Są one fundamentem wydajnego wykorzystania symulacji w praktyce. Ponieważ przyświeca nam motto „Symulacja to więcej niż oprogramowanie”, nasze szkolenia i wsparcie techniczne prowadzi doświadczony zespół inżynierów, który na co dzień realizuje zaawansowane obliczenia na zlecenie. Praktyczna wiedza przekazywana w czasie szkoleń i wsparcia zdecydowanie wykracza poza ramy dostępnych „tutoriali”. Przekłada się to na skuteczne wdrożenie u naszych klientów. Więcej o szkoleniach MESco.

Obliczenia na zlecenie

Naszym podstawowym narzędziem pracy jest oprogramowanie ANSYS – najpotężniejsze na rynku oprogramowanie do symulacji komputerowej metodą elementów skończonych (MES). ANSYS dostarcza nam narzędzia, które dają nam rynkową przewagę: możemy symulować zjawiska w zakresie, dokładności i szybkości niedostępnej dla naszej konkurencji.

Podczas realizacji projektów, nasi inżynierowie zdobywają praktyczną wiedzę dzięki czemu jesteśmy w stanie dostarczać szkolenia i wsparcie techniczne na najwyższym poziomie. Realizowanie projektów pozwala nam także patrzeć na problemy klientów z praktycznej, inżynierskiej perspektywy. Wiedza i doświadczenie naszego zespołu, połączone z najlepszymi narzędziami pozwalają nam realizować najbardziej zaawansowane i nowatorskie projekty z zakresu wielu fizyk. Dowiedz się więcej wykonywanych przez nas symulacjach.