O nas
» MESco »
Symulacje komputerowe w przemyśle

O MESco
Początki działalności MESco sięgają 1994 roku. Już od 30 lat profesjonalnie zajmujemy się symulacją komputerową i jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem firmy Ansys w Polsce. Nasz zespół to grupa pasjonatów, którzy pomagają Klientom w tworzeniu lepszych produktów i technologii. We wszystkich obszarach naszej działalności staramy się być partnerem, a nie zwykłym dostawcą. Połączenie pasji, ambitnego i kreatywnego zespołu z ekosystemem przypominającym startup, pozwala nam realizować najbardziej zaawansowane projekty, wychodząc poza standardowe narzędzia i rozwiązania.
Stawiamy sobie za cel być najlepszą firmą w branży, co poza profesjonalną sprzedażą oprogramowania, prowadzeniem szkoleń, wsparcia technicznego czy realizacji projektów, zobowiązuje nas do dużo szerszych działań. Wspieramy uczelnie, zespoły studenckie i startupy. Angażujemy się w działalność dydaktyczną, wydawniczą (wydaliśmy książkę „CFD dla inżynierów” oraz regularnie wydajemy półrocznik MESsenger) i organizujemy coroczne spotkanie użytkowników Ansys – konferencję SYMULACJA. Tworzymy także miejsce spotkań kadry zarządzającej na co rocznym Forum Managerów. Całość spina ciągłe testowanie najnowszych technologii dla naszych Klientów.
Nasza działalność opiera się na trzech głównych filarach: sprzedaż oprogramowania do symulacji komputerowej, prowadzenie szkoleń i wsparcia technicznego oraz wykonywanie obliczeń na zlecenie. Elementy te wzajemnie się uzupełniają i wspomagają, przez co uzyskujemy efekt synergii, który przekłada się na wartość dodaną dla naszych Klientów. Potwierdzeniem słuszności wyboru takiego podejścia są liczne rekomendacje naszych Klientów, jak i status Ansys Elite Channel Partner.
Wspieramy Klientów w rozwoju lepszych produktów i technologii
Klient, jakość, rozwój
Sprzedaż oprogramowania Ansys
Duża część naszej działalności jest związana ze sprzedażą i wdrażaniem oprogramowania do symulacji komputerowej marki Ansys. Jednak w naszym portfolio znajduje się również Particleworks, Oasys | LS-DYNA Environment oraz UBECO | PROFIL. Ponieważ sami korzystamy z oprogramowania, które sprzedajemy, mamy stricte inżynierskie podejście do tematu doradztwa sprzedażowego i planowania wdrożenia. Staramy się jak najlepiej poznać specyfikę procesu rozwoju produktów naszych Klientów, co pozwala nam dobrać optymalną konfigurację oprogramowania.
W naszej ofercie znajdują się wszystkie dostępne w Ansys moduły do symulacji mechanicznych, przepływowych, elektromagnetycznych, optycznych i systemów krytycznych.
Szkolenia i wsparcie techniczne
Kluczowymi elementami wdrażania symulacji komputerowej są szkolenia i wsparcie techniczne. Są one fundamentem wydajnego wykorzystania analiz numerycznych w praktyce. Ponieważ przyświeca nam motto „Symulacja to więcej niż oprogramowanie”, nasze szkolenia i wsparcie techniczne prowadzi doświadczony zespół inżynierów, który na co dzień realizuje zaawansowane obliczenia na zlecenie. Praktyczna wiedza przekazywana w czasie szkoleń i wsparcia zdecydowanie wykracza poza ramy dostępnych „tutoriali”. Przekłada się to na skuteczne wdrożenie u naszych Klientów.
Symulacje komputerowe na zlecenie
Naszym podstawowym narzędziem pracy jest oprogramowanie Ansys – najpotężniejsze na rynku oprogramowanie do symulacji komputerowej metodą elementów skończonych (MES). Ansys dostarcza nam narzędzia, które dają nam rynkową przewagę: możemy symulować zjawiska w zakresie, dokładności i szybkości niedostępnej dla naszej konkurencji.
Podczas realizacji projektów, nasi inżynierowie zdobywają praktyczną wiedzę dzięki czemu jesteśmy w stanie dostarczać szkolenia i wsparcie techniczne na najwyższym poziomie. Realizowanie projektów pozwala nam także patrzeć na problemy Klientów z praktycznej, inżynierskiej perspektywy. Wiedza i doświadczenie naszego zespołu, połączone z najlepszymi narzędziami pozwalają nam realizować najbardziej zaawansowane i nowatorskie projekty z zakresu wielu fizyk.
Możliwe zastosowania symulacji komputerowej
Budownictwo
Zmiana technologii, nowe materiały oraz wymogi bezpieczeństwa w połączeniu z dużym popytem na nowe budowle są głównymi czynnikami dla których symulacja komputerowa staje się coraz częściej wykorzystywana w procesie projektowania budynków komercyjnych i użyteczności publicznej.
zobacz więcej ➜
Lotnictwo
Nie ma bardziej zaawansowanych i złożonych produktów niż samolot pasażerski lub wojskowy. Ich złożoność wymaga uwzględnienia bardzo szerokiego zakresu zjawisk fizycznych i to jak ich wzajemne oddziaływania wpływają na detal, cały zespół oraz system.
zobacz więcej ➜
Przemysł ciężki
Koszty stali między 2010 a 2012 wzrosły o ponad 30%. Spowodowało to dramatyczny wzrost kosztów produkcyjnych. Dlatego najwięksi Polscy konsumenci stali rozpoczęli wówczas silnie inwestować w wirtualne prototypowanie by obniżyć koszty swoich produktów.
zobacz więcej ➜
Energetyka
Stale zmieniające się normy i wymagania w stosunku do istniejących elektrowni wymuszają modernizacje istniejących obiektów, co wiąże się z koniecznością zmian konstrukcyjnych. Zmiany te jeśli nie są przeprowadzone poprawnie mogą skutkować poważną awarią. Dlatego symulacja komputerowa to jedyne rozwiązanie.
zobacz więcej ➜
Transport
W przemyśle samochodowym inżynieria materiałowa odgrywa kluczową rolę. Kompozyty, plastiki, wysoce nieliniowe materiały. Aby móc zaprojektować konstrukcje o nietypowym kształcie z materiałów które często są znane jedynie danemu producentowi – wymagane są najlepsze narzędzia.
zobacz więcej ➜
Maszyny elektryczne
Silniki elektryczne, generatory, cewki i dławiki to doskonale poznane konstrukcje dlatego większość producentów w Polsce decyduje się na analityczne podejście do projektowania. Takie podejście powoduje to, że produkty te są często przewymiarowane a poziom innowacyjności – niski.
zobacz więcej ➜
Wojsko
Bezsprzecznie największym na świecie producentem technologii jest przemysł zbrojeniowy. Gore-Tex, piezoelektryki, lasery, telefonia komórkowa, kompozyty oraz wiele, wiele innych technologii rozpoczęło swoje istnienie właśnie w wojsku.
zobacz więcej ➜
Medycyna
Rozwój medycyny nie jest dziełem przypadku. To dzięki nowoczesnej technologii możemy korzystać z lepszych rozwiązań protetycznych, leków i wydajniejszych urządzeń medycznych.
zobacz więcej ➜