Akademia MESco

» Strefa akademicka » Akademia MESco

Witamy w edukacyjnej strefie naszej firmy – Akademii MESco!

Czy jesteś gotowy na ekscytującą podróż po świecie symulacji numerycznej?

Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom, uruchomiliśmy Akademię MESco, aby w ten sposób dać możliwość podwyższenia kompetencji lub nadrobienia zaległości symulacyjnych w łatwy i wygodny dla każdego sposób – online. Wspieramy Wasz rozwój poprzez pokazywanie praktycznych wskazówek i organizowanie bezpłatnych webinariów.

Co więcej, macie możliwość korzystać z materiałów szkoleniowych, które na bieżąco udostępniane są dla Was na kanale YouTube. Wszystkie materiały wideo dostępne są po wypełnieniu formularza kontaktowego poniżej.

Podczas krótkich webinariów prezentowane są rozmaite interesujące zagadnienia związane z symulacją komputerową – zaczynając od praktycznych porad, poprzez ciekawe zastosowania, a kończąc na nowościach. Nagrane filmy mogą dać odpowiedź, jak w prosty i szybki sposób ułatwić sobie pracę.

Naszym celem jest dzielenie się wiedzą i praktycznym doświadczeniem naszych ekspertów z branży, aby pomóc w rozwoju umiejętności technicznych i zrozumieniu zaawansowanych technologii.
Webinaria Akademii MESco to doskonała okazja, aby poznać podstawy, zaawansowane techniki i najnowsze trendy z zakresu symulacji numerycznej. Dowiedz się, jak wykorzystać symulacje w swojej dziedzinie i przyspieszyć procesy projektowe.

Korzyści płynące z webinariów:

◼ Doszkalaj się bez wychodzenia z domu.
◼ Poszerz swoją wiedzę: Otrzymaj praktyczne wskazówki i wiedzę od profesjonalistów, które pomogą Ci w Twojej pracy.
◼ Rozwijaj swoje umiejętności: Poznaj najnowsze techniki i narzędzia, które pozwolą Ci osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty.
◼ Buduj swoją sieć kontaktów: Poznaj innych profesjonalistów z branży i nawiąż nowe wartościowe relacje.

W Akademii MESco oferujemy także różnorodne szkolenia i kursy, które są dostosowane do potrzeb zarówno początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników.

Zapoznaj się z nimi:

Zapraszamy do naszego świata wiedzy!

🗓️ Nie przegap terminów naszych najbliższych webinariów ⬇

(kolejne terminy pojawią się już wkrótce)

Rejestracja jest bezpłatna, więc bez jakichkolwiek kosztów możesz dołączyć do naszej akademickiej społeczności inżynierów!

Materiały: Akademia MESco

  Informacja o przetwarzaniu danych osobowych przez MESCO Sp. z o.o.

  Poniżej znajdą Państwo dotychczas poruszane tematy:

  Analizy mechaniczne

  ANSYS SpaceClaim – Szybkie tworzenie geometri i ich modyfikcja

  Podczas webinarium przedstawiono interfejs oprogramowania Ansys Spaceclaim oraz narzędzia i ich opcje, które znacznie przyśpieszają tworzenie i modyfikacje geometri. Pokayano jak za pomocą trzech prostych narzędzi wykonasz 80% zadań modelowania.

  Zalety przejścia z modeli solidowych na shellowe

  Często widzimy, że nasi Klienci wykonują siatkę typu solid na cienkościennych geometriach. Główną obawą Klientów jest to, że wygenerowanie siatki powierzchniowej typu shell zajmie zbyt wiele czasu lub uważają, że wyniki będą takie same w przypadku siatki typu solid i shell. Podczas webinarium przedstawiono zalety zastosowania siatki typu shell dla geometrii cienkościennych.

  Automatyzacja pracy na modelu poprzez skrypty w Workbench

  W naszej praktyce supportowej pojawiają się pytania: Jak z automatu wstawić rozwiązanie do drzewka z każdego przeliczonego kroku obciążenia?, Jak potem wyciągnąć automatycznie obrazki z każdej gałęzi? Odpowiedzi na pytania przedstawiono w filmie.

  Weryfikacja poprawności wyników w MES

  Istotnym aspektem obliczeń MES jest ocena poprawności wyników. Dzięki takiej weryfikacji wiemy czy powinniśmy zagęścić siatkę w celu otrzymania poprawnych odpowiedzi.

  ACT Fatigue Scanning

  Fatigue Scanning ACT pozwala na łatwe i szybkie ustalenie zakresu naprężeń lub odkształceń. Jest to szczgólnie istotne w przypadku wielokrokowych analiz z wieloosiowym obciążeniem.

  Optymalizacja topologiczna w ANSYS

  Wraz z rozwojem technologii druku 3D możliwości projektowania optymalnych konstrukcji cały czas rosną. Jedną z metod optymalizacji geometrii konstrukcji jest optymalizacja topologiczna, która również jest jednym z kierunków rozwoju ANSYSa. Opracowana i zaimplemetnowana metoda Level Set pozwala na otrzymywanie gładkich i ciągłych powierzchni zoptymalizowanej konstrukcji.

  Złożone przypadki obciążeń

  W trakcie webinarium zaprezentowano skrypt pozwalający na generowanie obiektów obciążeń na podstawie arkuszy MS Excel oraz umożliwiający konfigurację tychże obiektów w kolejnych krokach czasowych. Skrypt ma 2 bardzo ważne zalety. Po pierwsze, pozwala uniknąć uciążliwego klikania wymaganego do aktywacji/dezaktywacji poszczególnych obiektów obciążeń w krokach czasowych. Po drugie, informacja o obciążeniach w danym kroku czasowym ma formę prostej i czytelnej tabeli.

  Reinforcements – modelowanie wzmocnień w materiale

  ANSYS Workbench Mechanical oddaje do dyspozycji inżynierów mechaników opcje wprowadzania do układów wzmocnień (reinforcements), stosowalnych zarówno w analizach mechanicznych, jak i termicznych. Narzędzie reinforcement pozwala na modelowanie włókien, jak i całych warstw wzmacniających, co postaram się przedstawić w trakcie trwania webinarium.

  Analizy złącz spawanych

  W ramach prezentacji przedstawione zostały podstawowe metody określania wytrzymałości zmęczeniowej złącz spawanych. Zaprezentowano również narzędzia przydatne w analizowaniu zmęczenia spoin.

  Moduł droptest do symulacji upadków

  Analiza znowu się nie zbiega i masz ochotę rzucić wszystkim o podłogę, ale boisz się rozwalić firmowy sprzęt? Zamiast dewastować biuro wykorzystaj moduł Drop Test w Explicit Dynamics, gdzie w prosty sposób przygotujesz symulację upadku dowolnego modelu i ukoisz nerwy serwując sobie demolkę bez żadnych konsekwencji.

  Modele zredukowane ROM w mechanice

  Podczas webinarium zaprezentowano metodologię generowania modeli zredukowanych (ROM), w oparciu o narzędzie CADFEM MOR. Przedstawiony przykład dotyczy problemu termomechanicznego, uwzględniającego dynamikę procesu przewodzenia ciepła oraz jej wpływ na stan naprężenia obiektu. Utworzony ROM został zaimplementowany w środowisku ANSYS Twin Builder w celu symulacji obiektu w czasie rzeczywistym.

  Analizy przepływowe

  Animacje we Fluencie; STL do obróbki wyników

  CFD – Colorful Fluid Dynamics (lub Computational Fluid Dynamics) czyli w jaki sposób przedstawić swoje wyniki tak aby pokazać jak najwięcej poświęcając na to możliwie mało czasu. W jaki sposób automatyzować pracę oraz wykorzystać w pełni dostępne nam narzędzia? Samo uzyskanie wyniku to często dopiero połowa sukcesu (nierzadko również i pracy). Należy więc umieć sprzedać swoją pracę, a my podczas filmu pokazaliśmy jak to zrobić.

  Adaptacyjna siatka, VoF, manipulacja siatkami we Fluencie

  W jaki sposób poradzić sobie z problemami z siatką, gdy już przejdziemy do Fluenta? Czy da się ograniczyć wpływ zdegenrowanych elementów na wynik? Jak selektywnie zagęszczać siatkę w domenie? Na te i inne nurtujące pytania odpowiedzi w filmie.

  Fault tolerant workflow we Fluent meshingu

  Podczas webinarium pokazano prosty i szybki sposób na siatkowanie trudnych oraz wadliwych geometrii.

  Praca na Fluencie z linii komend

  Bez interfejsu graficznego, jak bez ręki – mawia klasyk. Okazuje się jednak, że praca z linii komend ma sporo zalet. Podczas webinarium zaprezentowano podstawy pracy w środowisku Fluent z wykorzystaniem linii komend. Ponadto, pokazany został moduł Fluent as a Server, który pozwala na zdalne monitorowanie postępu symulacji.

  Optymalizacja w ANSYS Discovery Live jako wsparcie obliczeń w Fluent

  Zbyt wiele wariantów koncepcji w początkowej fazie projektowania może znacznie wydłużyć czas potrzebny na weryfikacje założeń. Przed przystąpieniem do właściwych obliczeń szybko i skutecznie przesiej najmniej obiecujace warianty! Podczas webinarium pokazaliśmy jak to zrobić.

  FSI zabudowane we Fluencie

  Podejrzewasz, że deformacje strukturalne będą miały wpływ na przepływ, ale nie masz licencji ANSYS Mechanical? Teraz możesz wykonać sprzężoną analizę przepływowo-wytrzymałościową tylko we Fluencie!

  Superwydajne modelowanie przepływów z powierzchnią swobodną w Particle Works

  Symulacja przepływu z powierzchnią swobodną, lubrykacji, chlapania, przepływu cieczy o dużej lepkości m.in. czekolady czy smaru przy użyciu metody bezsiatkowej proponowanej przez Particle Works. Prosty i bardzo wydajny interfejs dzięki któremu możliwe staje się skrócenie czasu od pomysłu do wyniku w ciągu jednego dnia poprzez wysoko wydajne obliczenia przy wykorzstaniu kart graficznych.

  Moduł bateryjny we Fluencie

  Rozwój elektroniki oraz samochodów elektrycznych zmusza inżynierów do projektowania coraz bardziej wydajnych systemów bateryjnych. Kluczowym aspektem projektu jest zapewnienie układom odpowiednich warunków termicznych. Fluent dzięki wbudowanemu modułowi bateryjnemu zapewnia szybkie i wydajne podejście do tego skomplikowanego zagadnienia.

  Post-processing w Ensight

  Ensight to niewątpliwie jedno z najbardziej zaawansowanych narzędzi do post-processingu dostępnych na rynku. Oprócz olbrzymiej liczby opcji czy ustawień, tworzy imponujące grafiki oraz obrabia wyniki równolegle. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak zacząć pracę w tym zaawansowanym środowisku, zobacz nagranie z webinarium.

  System Coupling 2.0

  Nowy autonomiczny moduł do łączenia poszczególnych fizyk daje zupełnie nowe możliwości! Podczas spotkania przedstawiono uproszczone podejście do ustawień wymiany danych pomiędzy solverami, możliwość włączenia obliczeń na klastrze oraz dedykowany postprocessing w EnSight’cie.

  Wyrażenia we Fluencie

  Od niedawna we Fluencie dostępne są wyrażenia użytkownika (Expressions). Są one niezwykle przydatnym narzędziem w sytuacji, gdy chcemy zastosować niestandardowe ustawienia w modelu. Podczas webinarium pokazano w jaki sposób wykorzystać nową funkcjonalność do modyfikowania warunków brzegowych, właściwości materiałowych czy post-processingu.

  Analizy elektromagnetyczne

  Analizy sprzężone – połączenie ANSYS Maxwella z Icepakiem

  Możliwości oprogramowania ANSYS w zakresie analiz sprzężonych na przykładzie analizy rozkładu strat mocy oraz temperatury w rozdzielnicy nN. Podczas webinarium pokazane zostały m.in. efekt zbliżenia, zjawisko naskórkowości, a także wpływ temperatury na rezystancję.

  Podstawy kalkulatora polowego w ANSYS Maxwell

  Bardzo często mamy potrzebę wyciągnięcia z programu nieszablonowego wyniku, takiego jak np. wartości średniej indukcji magnetycznej B w danym obiekcie i tutaj z pomocą przyjdzie nam kalkulator polowy zabudowany w Maxwellu. Podczas prezentacji przybliżyliśmy Państwu działanie kalkulatora polowego oraz funkcję Expression Cache w Maxwellu.

  Chłodzenie elektroniki w ANSYS Icepak

  Wysoka temperatura wewnątrz urządzenia może prowadzić do uszkodzenia termicznego poszczególnych komponentów jak również odpowiadać za problemy związane ze stabilnością i wydajnością. Podczas spotkania w ramach Akademii MESco Online pokazano jak, wykorzystując Icepaka, możesz ograniczyć problemy z nadmierną temperaturą wewnątrz obudowy i nie tylko (m.in. jak uwzględnić layoutu płytki PCB w symulacji).

  Przegląd możliwości oprogramowania ANSYS w zakresie projektowania maszyn elektrycznych

  ANSYS posiada w swoim portfolio szereg narzędzi wspomagających proces projektowania maszyn elektrycznych – RMxprt, Maxwell, Motor-CAD. Nagrane spotkanie stanowi szybki przegląd możliwości wybranych narzędzi.

  Szukasz jeszcze więcej wiedzy?