ANSYS Student

» Strefa akademicka » ANSYS Student

Jednym z kluczowych kryteriów na rynku pracy dla inżynierów jest znajomość oprogramowania do symulacji komputerowej. Dlatego postanowiliśmy udostępnić darmową licencję ANSYS Student do celów samokształcenia. Wśród systemów do analiz numerycznych ANSYS jest zdecydowanym liderem w branży.

Licencja Student jest przeznaczona do samokształcenia studentów i osób zainteresowanych oprogramowaniem ANSYS bez konieczności inwestowania jakichkolwiek środków finansowych.

Ważna informacja: ANSYS Student to nie jedyna możliwość darmowego dostępu do licencji ANSYS. MESco sponsoruje zespoły studenckie, które w ramach sponsoringu otrzymują od nas obszerny pakiet licencji badawczych ANSYS oraz preferencyjne warunki na szkolenia MESco. Więcej na ten temat dowiesz się w tym artykule.

ANSYS Student – Licencjonowanie

Licencja ta ma charakter rocznej, odnawialnej dzierżawy, do pobrania ze strony ANSYS (linki poniżej). Licencja nie posiada wsparcia technicznego. Wszelkie problemy z instalacją i funkcjonowaniem muszą być rozwiązane przez użytkownika samodzielnie. Jednak warto podkreślić, że ANSYS posiada bardzo bogatą bibliotekę darmowych materiałów dydaktycznych w formie np. samouczków na YouTube oraz prężnie działającego forum Użytkowników.

Użytkownik może dokonywać importu geometrii z formatów STEP, IGES, PARASOLID.

ANSYS Student posiada poniższe ograniczenia co do wielkości modelu obliczeniowego.

 • Liczba elementów skończonych/węzłów:
  • CFD: 512 tys.,
  • MES: 128 tys.,
  • elektromagnetyzm: N/A.
 • Liczba cech geometrycznych wygenerowanych w DesignModeler:
  • ciała: 50.
  • powierzchnie: 300.

MESco nie prowadzi wsparcia merytorycznego dla użytkowników darmowej licencji Student.

Zachęcamy wszystkich do rozpropagowania informacji o powyższej licencji wśród studentów i kadry naukowej.