Wdrożenia oprogramowania: szkolenia i kursy ANSYS

» Usługi » Wdrożenia oprogramowania: szkolenia i kursy ANSYS

MESco prowadzi kursy i szkolenia z oprogramowania ANSYS od 1994r. Wdrażamy oprogramowanie ANSYS w oparciu o projekty Klienta, organizujemy szkolenia otwarte i dostarczamy kompletny program kursów których plan i zakres jest określony przez Klienta.

Osoby prowadzące kursy z ANSYS to doświadczeni użytkownicy, którzy na co dzień wykorzystują oprogramowanie ANSYS do realizacji obliczeń wykonywanych przez MESCo. Daje to nam dużą przewagę ponieważ uczymy bazując na własnym doświadczeniu.

Przepływy

Zobacz wszystkie dostępne w MESco Kursy z ANSYS CFD. Uczymy zarówno podstaw metodologii prowadzenia symulacji typu CFD jak i wdrażamy wybraną technologię ANSYS. Wymienione kursy to baza na której opieramy nasze szkolenia na zamówienie.

zobacz więcej ➜

Mechanika

Szkolenia MESco w dziedzinie symulacji MES pozwalają na rozpoczęcie samodzielnej pracy w oprogramowaniu ANSYS. Dla doświadczonych użytkowników posiadamy również bogatą ofertę zaawansowanych szkoleń.

zobacz więcej ➜

Elektromagnetyzm

Prowadzone przez nas kursy w zakresie symulacji zjawisk elektromagnetycznych pozwalają nabyć praktyczną wiedzę w dziedzinie analiz numerycznych zjawisk elektromagnetycznych. zobacz więcej ➜

Inne

Tutaj znajdują się szkolenia ze stałych elementów symulacji takich jak programowanie w ANSYS Workbench czy optymalizacja.

zobacz więcej ➜

Harmonogram sesji wiosennej
Skryptowanie w ANSYS Mechanical 02-03.03.2021r.
Geometria na potrzeby analiz CFD 08.03.2021r.
Siatki na potrzeby analiz CFD 09.03.2021r.
Wprowadzenie do analiz przepływów ANSYS CFD Fluent 10-11.03.2021r.
Wprowadzenie do UDF’ów 12.03.2021r.
ANSYS SpaceClaim dla Mechaników (FEA) 15.03.2021r.
MES dla praktyków 16-18.03.2021r.
Analizy termiczne i termo-mechaniczne w ANSYS 19.03.2021r.
ANSYS SpaceClaim Meshing 23.03.2021r.
Dynamika liniowa w ANSYS 25-26.03.2021r.
Wprowadzenie do analiz zmęczeniowych 13.04.2021r.
Analizy zmęczeniowe złącz spawanych 14.04.2021r.
Wstęp do obliczeń dynamicznych w LS Dyna 15-16.04.2021r.
Zagadnienia nieliniowe i kontakt w MES 19-21.04.2021r.
Obliczenia pól elektromagnetycznych w programie ANSYS Maxwell 2D/3D 26-28.04.2021r.
ENG FEA for Practitioners 10-12.05.2021r.
ENG Geometry for CFD simulations 17.05.2021r.
ENG Mesh for CFD simulations 18.05.2021r.
ENG Introduction to CFD simulations with ANSYS Fluent or CFX 19-20.05.2021r.
ENG ANSYS Mechanical Scripting ONLINE  27-28.05.2021r.
Zobacz terminy w kalendarzu
Rodzaje prowadzonych szkoleń

Najważniejsze w oprogramowaniu nie jest umiejętność obsługi, ale zdolność do właściwej interpretacji wyników jakie generuje. W zespole MESco mamy świadomość jak ważnym elementem jest doświadczenie, dlatego nasze kursy są prowadzone przez inżynierów praktyków i wieloletnich użytkowników danego oprogramowania.

Prowadzimy bardzo szeroką gamę szkoleń i kursów:

 1. Szkolenia otwarte:
  Zestawy wiedzy zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników. Na kurs może zapisać się każdy. Są one realizowane w dwóch sesjach: wiosennej i jesiennej. Tematy kursów zawierają wszystko od podstaw MES lub CFD po zaawansowane metody modelowania np. zjawiska spalania. Kursy trwają od 9:00 do 16:30 z przerwą obiadową. Są to interaktywne wykłady na których omawiane są konkretne modele i przypadki.
 2. Szkolenia na zamówienie:
  Kursy przygotowane stricte pod wymagania Klienta. Mogą być one oparte o wcześniej zlecony do MESco projekt czy też model Klienta. Treść szkoleń i ich dokładny zakres zależy od Klienta ale również od oceny prowadzącego, który na podstawie znajomości zagadnień Zleceniodawcy i wiedzy przyszłych użytkowników wysuwa propozycję szkoleń.
 3. Training on the Job
  To rodzaj szkolenia, w którym Klient wysyła do nas inżyniera z projektem. Prace nad projektem są prowadzone w biurze MESco. Dzięki łatwemu dostępowi do wiedzy i doświadczenia pracowników MESco, proces uczenia się oprogramowania i wyciągania wniosków z wyników jest szybszy niż w przypadku samodzielnej pracy.
 4. Kursy online:
  Wiele tematów nie wymaga bezpośredniego kontaktu z prowadzącym. Nasze wsparcie techniczne jak i część szkoleń jest realizowana przez Internet. Takie rozwiązanie pozwala oszczędzić czas obu stron, na czym w żaden sposób nie cierpi jakość.
 5. Support Day
  Nasi najwięksi Klienci posiadający aktywną usługę TECS (wsparcie techniczne i aktualizacje) mogą liczyć na darmowe szkolenia i wizyty z serii Support Day, na których pokazujemy nowości w ANSYS, Tips and Trics i rozwiązania, na których poszukiwanie często nie ma czasu. Szkolenia tego typu są ustalane z naszymi Klientami i odbywają się 1-2 razy do roku
Przydatne informacje

Katalog Kursów MESco. W przypadku jeżeli nie znajdą Państwo kursu o poszukiwanej tematyce lub poziomie zaawansowania bądź w przypadku dodatkowych pytań  –  prosimy o kontakt

Na wszystkie kursy w MESco obowiązują rabaty dla:

 • Klientów MESco z aktywną usługą wsparcia technicznego (TECS)
 • Studentów
 • Pracowników uczelni wyższych

Lista hoteli w Bytomiu

UWAGA!

Uwaga:   Jeżeli korzystają Państwo z kalendarza Google – istnieje możliwość dodania kalendarza kursów Mesco do swojego kalendarza.
W tym celu wystarczy dodać nowy kalendarz o nazwie 'info(at)mesco.com.pl' w pozycji 'Inne kalendarze' w kalendarzu Google ( uwaga w nazwie kalendarza (at) zamienić należy na @).

Kadra szkoleniowa
Nasi Klienci mogą liczyć na profesjonalne doradztwo, szkolenia i wsparcie techniczne potwierdzone certyfikatem DEKRA SUS 2.0. Jako jedyny ANSYS Channel Partner w Polsce posiadamy świadectwo Standardu Usług Szkoleniowo-Rozwojowych. Wszyscy wykładowcy są doświadczonymi inżynierami, a równocześnie pasjonatami swoich dziedzin symulacji. Prowadzący kursy to zawodowi analitycy wykonujący projekty komercyjne dla naszych Klientów.
 Adam Łokieć ANSYS ACT (ANSYS Customization Toolkit). Administracja serwerem ANSYS / HPC / ANSYS Cloud ANSYS ACP (ANSYS Composite PrepPost)
Tomasz Czyż Analizy nieliniowe i kontakt w MES. Wstęp do analiz dynamicznych w LS-DYNA. Liniowa dynamika w ANSYS. Programowanie w APDL. Analizy Rigid Body Dynamics. Analizy dynamiczne explicit  w ANSYS AUTODYN.
Maciej Kryś Geometria i siatki. Wprowadzenie do CFD. Termika w ANSYS Fluent. Zaawansowane tworzenie siatek (ICEM CFD). Wprowadzenie do FSI. Wprowadzenie do modelowania spalania.
 Tomasz Kądziołka Maxwell. Simplorer. RMxprt. PExprt. Wprowadzenie do HFSS
Marek Zaremba MES dla praktyków. Geometria i siatki dla Mechaników.
Jakub Poraj MES dla praktyków. Geometria i siatki dla Mechaników. Analizy zmęczeniowe.
Adrian Bartoszewicz Wprowadzenie do analiz przepływów ANSYS CFD. Geometria i siatki na potrzeby CFD Modelowanie materiałów sypkich w oprogramowaniu Rocky DEM.
Łukasz Marzec Wprowadzenie do analiz przepływów ANSYS CFD. Geometria i siatki na potrzeby analiz CFD.
Jakub Lisicki MES dla Praktyków. Analizy termiczne i termo-mechaniczne w ANSYS.
Pełna lista wszystkich wykładowców i ich szczegółowe referencje
Proponowana ścieżka szkoleń

COVID-19

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną, podczas sesji jesiennej 2020 roku wprowadzamy hybrydowy system prowadzenia szkoleń. W każdym z kursów możliwy jest udział w formie zdalnej oraz stacjonarnej, w zależności od potrzeb i możliwości zainteresowanych. Podczas wypełniana formularzy zgłoszeniowych prosimy o zaznaczenie formy uczestnictwa w szkoleniu.

Naszym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom oraz prowadzącym szkolenia. Stacjonarne szkolenia w MESco odbywają się z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Na bieżąco śledzimy komunikaty Głównego Inspektoratu Sanitarnego i stosujemy się do jego wytycznych.

Podczas stacjonarnych szkoleń liczba uczestników została ograniczona zgodnie z zasadą 1 uczestników – 1 stolik. Każdemu z uczestników zapewnimy dostęp do płynów dezynfekujących oraz maseczek i rękawiczek jednorazowych