Wdrożenia oprogramowania: szkolenia i kursy ANSYS

» Usługi » Wdrożenia oprogramowania: szkolenia i kursy ANSYS

MESco prowadzi kursy i szkolenia z oprogramowania ANSYS od 1994r. Wdrażamy oprogramowanie ANSYS w oparciu o projekty Klienta, organizujemy szkolenia otwarte i dostarczamy kompletny program kursów których plan i zakres jest określony przez Klienta.

Osoby prowadzące kursy z ANSYS to doświadczeni użytkownicy, którzy na co dzień wykorzystują oprogramowanie ANSYS do realizacji obliczeń wykonywanych przez MESCo. Daje to nam dużą przewagę ponieważ uczymy bazując na własnym doświadczeniu.

Przepływy

Zobacz wszystkie dostępne w MESco Kursy z ANSYS CFD. Uczymy zarówno podstaw metodologii prowadzenia symulacji typu CFD jak i wdrażamy wybraną technologię ANSYS. Wymienione kursy to baza na której opieramy nasze szkolenia na zamówienie.

zobacz więcej ➜

Mechanika

Szkolenia MESco w dziedzinie symulacji MES pozwalają na rozpoczęcie samodzielnej pracy w oprogramowaniu ANSYS. Dla doświadczonych użytkowników posiadamy również bogatą ofertę zaawansowanych szkoleń.

zobacz więcej ➜

Elektromagnetyzm

Prowadzone przez nas kursy w zakresie symulacji zjawisk elektromagnetycznych pozwalają nabyć praktyczną wiedzę w dziedzinie analiz numerycznych zjawisk elektromagnetycznych.

zobacz więcej ➜

Inne

Tutaj znajdują się szkolenia ze stałych elementów symulacji takich jak programowanie w ANSYS Workbench czy optymalizacja.

zobacz więcej ➜

Harmonogram szkoleń otwartych - Jesień 2022
Rodzaje prowadzonych szkoleń

Najważniejsze w oprogramowaniu nie jest umiejętność obsługi, ale zdolność do właściwej interpretacji wyników jakie generuje. W zespole MESco mamy świadomość jak ważnym elementem jest doświadczenie, dlatego nasze kursy są prowadzone przez inżynierów praktyków i wieloletnich użytkowników danego oprogramowania.

Prowadzimy bardzo szeroką gamę szkoleń i kursów:

 1. Szkolenia otwarte:
  Zestawy wiedzy zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników. Na kurs może zapisać się każdy. Są one realizowane w dwóch sesjach: wiosennej i jesiennej. Tematy kursów zawierają wszystko od podstaw MES lub CFD po zaawansowane metody modelowania np. zjawiska spalania. Kursy trwają od 9:00 do 16:30 z przerwą obiadową. Są to interaktywne wykłady na których omawiane są konkretne modele i przypadki.
 2. Szkolenia na zamówienie:
  Kursy przygotowane stricte pod wymagania Klienta. Mogą być one oparte o wcześniej zlecony do MESco projekt czy też model Klienta. Treść szkoleń i ich dokładny zakres zależy od Klienta ale również od oceny prowadzącego, który na podstawie znajomości zagadnień Zleceniodawcy i wiedzy przyszłych użytkowników wysuwa propozycję szkoleń.
 3. Training on the Job
  To rodzaj szkolenia, w którym Klient wysyła do nas inżyniera z projektem. Prace nad projektem są prowadzone w biurze MESco. Dzięki łatwemu dostępowi do wiedzy i doświadczenia pracowników MESco, proces uczenia się oprogramowania i wyciągania wniosków z wyników jest szybszy niż w przypadku samodzielnej pracy.
 4. Kursy online:
  Wiele tematów nie wymaga bezpośredniego kontaktu z prowadzącym. Nasze wsparcie techniczne jak i część szkoleń jest realizowana przez Internet. Takie rozwiązanie pozwala oszczędzić czas obu stron, na czym w żaden sposób nie cierpi jakość.
 5. Support Day
  Nasi najwięksi Klienci posiadający aktywną usługę TECS (wsparcie techniczne i aktualizacje) mogą liczyć na darmowe szkolenia i wizyty z serii Support Day, na których pokazujemy nowości w ANSYS, Tips and Trics i rozwiązania, na których poszukiwanie często nie ma czasu. Szkolenia tego typu są ustalane z naszymi Klientami i odbywają się 1-2 razy do roku
Przydatne informacje

Katalog Kursów MESco. W przypadku jeżeli nie znajdą Państwo kursu o poszukiwanej tematyce lub poziomie zaawansowania bądź w przypadku dodatkowych pytań  –  prosimy o kontakt

Na wszystkie kursy w MESco obowiązują rabaty dla:

 • Klientów MESco z aktywną usługą wsparcia technicznego (TECS)
 • Studentów
 • Pracowników uczelni wyższych

Lista hoteli w Bytomiu

UWAGA!

Uwaga:   Jeżeli korzystają Państwo z kalendarza Google – istnieje możliwość dodania kalendarza kursów Mesco do swojego kalendarza.
W tym celu wystarczy dodać nowy kalendarz o nazwie ‘info(at)mesco.com.pl’ w pozycji ‘Inne kalendarze’ w kalendarzu Google ( uwaga w nazwie kalendarza (at) zamienić należy na @).

Kadra szkoleniowa

Nasi Klienci mogą liczyć na profesjonalne doradztwo, szkolenia i wsparcie techniczne potwierdzone certyfikatem DEKRA SUS 2.0. Jako jedyny ANSYS Channel Partner w Polsce posiadamy świadectwo Standardu Usług Szkoleniowo-Rozwojowych.

Wszyscy wykładowcy są doświadczonymi inżynierami, a równocześnie pasjonatami swoich dziedzin symulacji. Prowadzący kursy to zawodowi analitycy wykonujący projekty komercyjne dla naszych Klientów.

 Adam Łokieć

ANSYS ACT (ANSYS Customization Toolkit)

Administracja serwerem ANSYS / HPC / ANSYS Cloud

ANSYS ACP (ANSYS Composite PrepPost)

Tomasz Czyż

Dynamika Liniowa w ANSYS

Analizy nieliniowe i kontakt w MES

Tomasz Kądziołka

Obliczenia pół elektromagnetycznych w programie ANSYS Maxwell 2D/3D

Wprowadzenie do ANSYS Simplorer

RMxprt.

PExprt.

Wprowadzenie do HFSS

ANSYS Icepak

Marek Zaremba

MES dla praktyków

Analiza połączeń śrubowych wg VDI 2230

Analizy zmęczeniowe

Analizy zmęczeniowe złącz spawanych

Piotr Eliasz

Wprowadzenie do analiz przepływów ANSYS CFD

Geometria na potrzeby analiz CFD

Siatki na potrzeby analiz CFD

Modelowanie przepływów z powierzchnią swobodną metodą MPS w ParticleWorks

Łukasz Marzec

Wprowadzenie do analiz przepływów ANSYS CFD

Geometria na potrzeby analiz CFD

Siatki na potrzeby analiz CFD

ANSYS CFX

Jakub Lisicki

Analizy termiczne i termomechaniczne w ANSYS

Wstęp do analiz dynamicznych w LS-Dyna

Programowanie w APDL

Marcin Dudała

Analizy Rigid Body Dynamics

Programowanie w APDL

ANSYS SpaceClaim Meshing

Michał Sobota Wstęp do analiz dynamicznych w LS-Dyna
Bartosz Płochocki Skryptowanie w ANSYS Mechanical z wykorzystaniem języka Python

Pełna lista wszystkich wykładowców i ich szczegółowe referencje

Proponowana ścieżka szkoleń