Szukaj Logowanie Kontakt
             Kontakt Blog Kalendarz

  ANSYS Elite Channel Partner ANSYS Polska ANSYS Logo cropped 164px

ANSYS Elite Channel Partner ansys logo czarne tlo SMALL ANSYS Logo cropped 164px
    ANSYS Elite Channel Partner

ANSYS - instrukcja instalacji

rys 15Dla wszystkich borykających się z instalacją ANSYSa, w dzisiejszym artykule przedstawiam jak poprawnie go zainstalować. Szczegóły wewnątrz artykułu.

Czytaj więcej...

Czy Bernoulii suszył włosy suszarką i dlaczego często prościej znaczy lepiej?

Rys3Jedną z cech bycia inżynierem jest to, że czasem zwyczajne rzeczy mogą zaintrygować i zająć myśli na wiele godzin. Jako inżynier zajmujący się zagadnieniami przepływowymi, na co dzień mierzę się z problemami o raczej dużej skali: absorberami energetycznymi, kanałami spalin, opływami budynków itp. Jednak często największą satysfakcję, sprawia przełożenie wiedzy i intuicji inżynierskiej pozyskanej w pracy zawodowej na rzeczy, które otaczają nas w codziennym życiu.

W poniższym artykule pokażemy, jak wygląda klasyczne dojście do sedna problemu przepływowego na bardziej przyziemnym przykładzie - zwykłej suszarce do włosów.

Czytaj więcej...

Chłodzenie elektroniki w Icepak AEDT

grafika blog TK

ANSYS Icepak jest dedykowanym narzędziem służącym do wykonywania symulacji termicznych oraz optymalizacji konstrukcji pod kątem zagadnień chłodzenia (wykorzystuje solver ANSYS Fluent). Od kilku wersji ANSYSa Icepak dostępny jest również na platformę AEDT (ANSYS Electronics Desktop). Zapraszamy do lektury krótkiego artykułu poświęconego nowemu modułowi AEDT Icepak.

Czytaj więcej...

Powiadomienia

Chcesz wiedzieć gdy dodamy nowy artykuł? Wybierz kategorię, która Cię interesuje!

ANSYS WORKBENCH

Oprogramowanie

STREFA AKADEMICKA