Szukaj Logowanie Kontakt
             Kontakt Blog Kalendarz

  ANSYS Elite Channel Partner ANSYS Polska ANSYS Logo cropped 164px

ANSYS Elite Channel Partner ansys logo czarne tlo SMALL ANSYS Logo cropped 164px
    ANSYS Elite Channel Partner

Obliczenia MESco: CFD

Od kiedy ANSYS inc. kupił dwa największe kody do symulacji przepływów (CFX i FLUENT) mamy do dyspozycji najpotężniejsze na rynku narzędzia do symulacji przepływów metodą objętości skończonych. Od 1994r mieliśmy szansę uczestniczyć w rozwoju wielu produktów kluczowych dla światowej i polskiej gospodarki: od kanałów spalin, przez optymalizację procesu redukcji NOx, po symulację spalania i pracy turbin.

Więcej o produktach ANSYS do symulacji przepływów znajdziesz tu. ANSYS posiada również moduł przeznaczony dla konstruktorów ANSYS AIM

 

 

 

Uogólniona Analiza Aerotłumienia (Flutter)

MP TBHArtykuł przedstawia uogólnione podejście do analiz wytrzymałościowo – przepływowych, w których rozważa się drgania konstrukcji wywołane przepływem płynu. W tekście przedstawiono schemat serii analiz, które w jasny i jednoznaczny sposób dostarczają informacji o dopuszczalnych zakresach pracy danej konstrukcji ze względu na zarówno częstotliwości i postacie drgań własnych jak i ich tłumienie wywołane obecnością płynu.

Czytaj więcej...

Otymalizacja kształtu kierownic w tłumiku spalin

W celu zmniejszenia wibracji konstrukcji tłumika spalin zdecydowano się na dołożenie kierownic wewnątrz kanału. Została przeprowadzona optymalizacja kształtu kierownic mająca na celu dobranie optymalnej geometrii kierownic która za razem zmniejsza strefę recyrkulacji wpływającej na wibracje konstrukcji oraz równomiernie kieruje strumień spalin między kasety tłumiące.
 

Czytaj więcej...

Współpraca MESco z FRK

Symulacja komputerowa jest drogą na skróty do innowacyjności. Ten krótki artykuł, opisuje współpracę naukową pracowników MESco i Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii i.m. Prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu na polu analiz sprzężonych, mechanicznych, przepływowych oraz elektromagnetycznych. 
 

Czytaj więcej...

ANSYS WORKBENCH

Oprogramowanie

ZASTOSOWANIA