Szukaj Logowanie Kontakt

 

HP Remote Graphics Software (RGS) jest protokołem zdalnego pulpitu, do pracy zdalnej ze stacjami roboczymi HP.  Jest to rozwiązanie typu klient-serwer opracowane przez firmę Hewlett -Packard, aby umożliwić zdalny dostęp do stacji roboczych z wykorzystaniem pełnej mocy kart graficznych zainstalowanych na stacji zdalnej (serwerze/stacji roboczej).  Obraz ze stacji zdalnej podlega kompresji i kodowaniu następnie jest przesyłany do stacji klienckiej gdzie ulega dekompresji, deszyfracji i prezentacji w postaci obrazu.

Użytkownicy RGS HP podłączyć do swoich stacji roboczych z różnych urządzeń, w tym innych stacji roboczych, komputerów klasy desktop i notebooków, tabletów i urządzeń z systemem Windows (thin client) .   Pozwala to na wykorzystanie pełnej mocy graficznej dostępnej na stacji roboczej (obróbka i manipulacja na złożonych i dużych modelach 3D) z urządzeń zdalnych w czasie rzeczywistym.

HP RGS wykorzystuje  sprzętową akcelerację grafiki OpenGL i Microsoft DirectX.  Rendering (obciążenie procesorów GPU) odbywa się całokowicie na zdalnej stacji roboczej.   HP RGS stosuje własne algorytmy kompresji, które pozwalają na transmisję w czasie rzeczywistym złożonych obrazów 3D i wideo - wykazując w tym względzie znaczącą przewagę nad systemowymi pulpitami zdalnymi, które często nie radzą sobie z duża ilością danych w czasie rzeczywistym.  Jest to jedna z głównych przewag (i najważniejsza) oprogramowania HP RGS nad popularnymi pulpitami zdalnymi dostarczanymi wraz z systemem operacyjnym.

HP RGS umożliwia również na podłączenie się do tej samej stacji roboczej wielu klientów i wspólną pracę nad projektem.
O
bsługuje zdalne urządzenia przypięte do portów USB (lokalnych i zdalnych) oraz przesył dźwięku.

Oprogramowanie HP RGS składa się z dwóch składników oprogramowania:

  • Sender ( instalowany na stacji roboczej )
  • Receiver (instalowany na lokalnym urządzeniu klienckim ) .

Oprogramowanie zdalne (Sender) można używać bez dodatkowych opłat (wykup licencji) na wszystkich stacjach roboczy HP serii Z (w tym mobilnych EliteBook serii workstation oraz Z-Book). Oprogramowanie klienckie (Receiver) jest udostępniany za darmo i nie wymaga żadnych dodatkowych opłat (wystarczy podać adres stacji roboczej HP z zainstalowanym i uruchomionym składnikiem RGS-Sender).
Oprogramowanie jest dostępne dla systemów operacyjnych Windows i Linux.

 

Kodek kompresji wideo RGS , oznaczony jako HP3 , pochodzi z opatentowanego systemu opracowanego w ramach programu NASA Mars Rover. Wykorzystuje zaawansowane algorytmy kompresji w czasie rzeczywistym - ICER 


  Oprogramowanie HP RGS można pobrać ze strony producenta.

REFERENCJE