» Aktualności » Formowanie rolkowe – zoptymalizuj swój proces

Formowanie rolkowe – zoptymalizuj swój proces

Serdecznie zapraszamy na webinarium „Formowanie rolkowe – zoptymalizuj swój proces”.

Formowanie rolkowe - zoptymalizuj swój proces

Podczas webinarium poznasz zaawansowane funkcje programu UBECO PROFIL oraz zobaczysz, jak efektywnie wykorzystywać te narzędzia w swojej pracy. Dowiesz się jak zdefiniować konkretne etapy formowania rolkowego i zminimalizować ryzyko powstawania nadmiernych naprężeń. Dodatkowo, dowiesz się, jak zaoszczędzić na kosztownych badaniach materiałowych, dzięki wykorzystaniu zintegrowanej bogatej bazy materiałowej UBECO PROFIL.

Program UBECO PROFIL pozwala skrócić czas potrzebny na przygotowanie modeli numerycznych do obliczeń w ANSYS LS-DYNA. Natomiast nie jest on konieczny, ponieważ weryfikację procesu można wykonać również metodami analitycznymi. Podejście to posiada jednak ograniczoną dokładność, a w celu wykorzystania pełnego potencjału programu UBECO PROFIL zalecana jest weryfikacja procesu w ANSYS LS-DYNA.

  • Wstęp do UBECO PROFIL: poruszanie się po programie, przygotowywanie geometrii oraz procesu formowania rolkowego pod analizę, przedstawienie bazy materiałowej;
  • Analityczna weryfikacja stworzonego modelu i wprowadzenie poprawek;
  • Wygenerowanie plików wejściowych do analizy w ANSYS LS-DYNA oraz przeprowadzenie obliczeń;
  • Postprocessing wyników zarówno w interfejsie PROFIL jak i LS-PrePost;
  • Sesja pytań i odpowiedzi.

Spotkanie skierowane są do inżynierów procesu, projektantów linii produkcyjnych, a także do wszystkich, którzy na co dzień zmagają się z wyzwaniami formowania rolkowego. Niezależnie od tego, czy masz doświadczenie w pracy z ANSYS LS-DYNA, czy też jesteś nowicjuszem w analizach dynamicznych, to wydarzenie z pewnością pozwoli Ci na poszerzenie swojej wiedzy i umiejętności.

Widzimy się:

Dołącz do nas i zoptymalizuj Twój proces formowania rolkowego.