INNE CECHY

Łatwość dostosowania do własnych potrzeb


   Czy w Twojej organizacji wymaga się tworzenia specjalnych funkcji, które nie są domyślnie dostępne w używanym oprogramowaniu, a może potrzebujesz użycia własnoręcznie napisanych i sprawdzonych procedur np, z SCILAB wewnątrz procesu GlyphWorks? Opcja Open Glyph pozwala połączyć proces z zewnętrznymi narzędziami. Dzięki niej będziesz mógł bezpośrednio użyć innych aplikacji lub uruchomić własnoręcznie napisane procedury poprzez wywołanie skryptów napisanych w Basic, C++, Java czy nCL (nCode?s Command Language) W ten sposób możesz zamienić najbardziej skomplikowany proces w postać pojedynczego kroku w GlyphWorks .

 

Zabezpieczanie procesów

    Gdy tworzony proces zbyt się rozrośnie, na ekranie zabraknie miejsca a logika przebiegu informacji przestanie być czytelna, można użyć opcji SuperGlyph tworząc z całego gąszczu połączeń i funkcji pojedynczą zwartą komórkę. Użycie SuperGlyph jest bardzo łatwe. Wystarczy graficznie wskazać te opcje które chce się zawrzeć w całość i wybrać opcję "make SuperGlyph". Wystarczy zmienić nazwę kapsułki by tworzony proces stał się znów w pełni czytelny. Jako że SuperGlyph może być zagnieżdżany, proces składający się ze 100 funkcji (włączają w to inne SuperGlyphs) może zostać zredukowany do trzech, wejścia, wyjścia i czarnego pudełka w środku.
    SuperGlyph daje bardziej potężne opcje niż zwykłe czyszczenie powierzchni roboczej. Proces w nim zawarty może zostać przez niego zablokowany i zabezpieczony hasłem tak by użytkownicy mogli używać go jako czarnej skrzynki do wykonywania swoich zadań. Zablokowanie zmian sprawdzonej procedury ułatwia jej certyfikację ISO 9001, zabezpiecza zebraną w takiej kapsułce wiedzę firmy a także pozwala zmniejszyć błędy powodowane przez czynnik ludzki. W procesie zabezpieczeń jest także ustawienie widoczności ustawień parametrów operacyjnych. Zmieszczenie pełnego procesu w pojedynczym bloku zapewnia ujednolicenie procedur i spełnianie standardów nawet przez słabo doświadczonych użytkowników jak i firmy zewnętrzne, bez potrzeby ponoszenia ryzyka ujawnienia szczegółów tajnych informacji o specyfice procesu.

Integracja z nCode Library

    Jeśli potrzebujesz dostępu, organizacji, p[przetwarzania lub przechowywania dowolnego rodzaju informacji o testach, w sposób jaki wybierzesz, ale nie posiadasz czasu i budżetu by rozwijać własny system bazodanowy możesz wykorzystać siostrzany produkt, nCode Library. Biblioteka z dostępem sieciowym pozwala na przetwarzanie sygnałów przez jądro GlyphWorks po stronie serwera i katalogowanie zebranych danych. Również zewnętrzne procesy nCode GlyphWorks mogą otrzymać automatyczny dostęp do skatalogowanych informacji, przetwarzać je i zapisywać.