Szkolenia

» Usługi » Szkolenia

Przepływy

Zobacz wszystkie dostępne w MESco szkolenia z metodologii prowadzenia symulacji CFD w oprogramowaniu ANSYS FLUENT lub ANSYS CFX.

zobacz więcej ➜

Mechanika

Szkolenia MESco w dziedzinie symulacji MES pozwalają na rozpoczęcie samodzielnej pracy w oprogramowaniu ANSYS. Dla doświadczonych użytkowników posiadamy również bogatą ofertę zaawansowanych szkoleń.

zobacz więcej ➜

Elektromagnetyzm

Prowadzone przez nas kursy w zakresie symulacji zjawisk elektromagnetycznych pozwalają nabyć praktyczną wiedzę w dziedzinie analiz numerycznych zjawisk elektromagnetycznych. 

zobacz więcej ➜

Inne

Tutaj znajdują się szkolenia ze stałych elementów symulacji takich jak programowanie w ANSYS Workbench czy optymalizacja.

zobacz więcej ➜

Harmonogram sesji wiosennej
Skryptowanie w ANSYS Mechanical 02-03.03.2021r.
Geometria na potrzeby analiz CFD 08.03.2021r.
Siatki na potrzeby analiz CFD 09.03.2021r.
Wprowadzenie do analiz przepływów ANSYS CFD Fluent 10-11.03.2021r.
Wprowadzenie do UDF’ów 12.03.2021r.
ANSYS SpaceClaim dla Mechaników (FEA) 15.03.2021r.
MES dla praktyków 16-18.03.2021r.
Analizy termiczne i termo-mechaniczne w ANSYS 19.03.2021r.
ANSYS SpaceClaim Meshing 23.03.2021r.
Dynamika liniowa w ANSYS 25-26.03.2021r.
Wprowadzenie do analiz zmęczeniowych 13.04.2021r.
Analizy zmęczeniowe złącz spawanych 14.04.2021r.
Wstęp do obliczeń dynamicznych w LS Dyna 15-16.04.2021r.
Zagadnienia nieliniowe i kontakt w MES 19-21.04.2021r.
Obliczenia pól elektromagnetycznych w programie ANSYS Maxwell 2D/3D 26-28.04.2021r.
ENG FEA for Practitioners 10-12.05.2021r.
ENG Geometry for CFD simulations 17.05.2021r.
ENG Mesh for CFD simulations 18.05.2021r.
ENG Introduction to CFD simulations with ANSYS Fluent or CFX 19-20.05.2021r.
ENG ANSYS Mechanical Scripting ONLINE  27-28.05.2021r.
Zobacz terminy w kalendarzu
Rodzaje prowadzonych szkoleń

Najważniejsze w oprogramowaniu nie jest umiejętność obsługi, ale zdolność do właściwej interpretacji wyników jakie generuje. W zespole MESco mamy świadomość jak ważnym elementem jest doświadczenie, dlatego nasze kursy są prowadzone przez inżynierów praktyków i wieloletnich użytkowników danego oprogramowania.

Prowadzimy bardzo szeroką gamę szkoleń i kursów:

 1. Szkolenia otwarte:
  Zestawy wiedzy zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników. Na kurs może zapisać się każdy. Są one realizowane w dwóch sesjach: wiosennej i jesiennej. Tematy kursów zawierają wszystko od podstaw MES lub CFD po zaawansowane metody modelowania np. zjawiska spalania. Kursy trwają od 9:00 do 16:30 z przerwą obiadową. Są to interaktywne wykłady na których omawiane są konkretne modele i przypadki.
 2. Szkolenia na zamówienie:
  Kursy przygotowane stricte pod wymagania Klienta. Mogą być one oparte o wcześniej zlecony do MESco projekt czy też model Klienta. Treść szkoleń i ich dokładny zakres zależy od Klienta ale również od oceny prowadzącego, który na podstawie znajomości zagadnień Zleceniodawcy i wiedzy przyszłych użytkowników wysuwa propozycję szkoleń.
 3. Training on the Job
  To rodzaj szkolenia, w którym Klient wysyła do nas inżyniera z projektem. Prace nad projektem są prowadzone w biurze MESco. Dzięki łatwemu dostępowi do wiedzy i doświadczenia pracowników MESco, proces uczenia się oprogramowania i wyciągania wniosków z wyników jest szybszy niż w przypadku samodzielnej pracy.
 4. Kursy online:
  Wiele tematów nie wymaga bezpośredniego kontaktu z prowadzącym. Nasze wsparcie techniczne jak i część szkoleń jest realizowana przez Internet. Takie rozwiązanie pozwala oszczędzić czas obu stron, na czym w żaden sposób nie cierpi jakość.
 5. Support Day
  Nasi najwięksi Klienci posiadający aktywną usługę TECS (wsparcie techniczne i aktualizacje) mogą liczyć na darmowe szkolenia i wizyty z serii Support Day, na których pokazujemy nowości w ANSYS, Tips and Trics i rozwiązania, na których poszukiwanie często nie ma czasu. Szkolenia tego typu są ustalane z naszymi Klientami i odbywają się 1-2 razy do roku
Przydatne informacje

Katalog Kursów MESco. W przypadku jeżeli nie znajdą Państwo kursu o poszukiwanej tematyce lub poziomie zaawansowania bądź w przypadku dodatkowych pytań  –  prosimy o kontakt

Na wszystkie kursy w MESco obowiązują rabaty dla:

 • Klientów MESco z aktywną usługą wsparcia technicznego (TECS)
 • Studentów
 • Pracowników uczelni wyższych

Lista hoteli w Bytomiu

UWAGA!

Uwaga:   Jeżeli korzystają Państwo z kalendarza Google – istnieje możliwość dodania kalendarza kursów Mesco do swojego kalendarza.
W tym celu wystarczy dodać nowy kalendarz o nazwie 'info(at)mesco.com.pl' w pozycji 'Inne kalendarze' w kalendarzu Google ( uwaga w nazwie kalendarza (at) zamienić należy na @).

Kadra szkoleniowa

Nasi Klienci mogą liczyć na profesjonalne doradztwo, szkolenia i wsparcie techniczne potwierdzone certyfikatem DEKRA SUS 2.0. Jako jedyny ANSYS Channel Partner w Polsce posiadamy świadectwo Standardu Usług Szkoleniowo-Rozwojowych.

Wszyscy wykładowcy są doświadczonymi inżynierami, a równocześnie pasjonatami swoich dziedzin symulacji. Prowadzący kursy to zawodowi analitycy wykonujący projekty komercyjne dla naszych Klientów.

 Adam Łokieć ANSYS ACT (ANSYS Customization Toolkit).
Administracja serwerem ANSYS / HPC / ANSYS Cloud
ANSYS ACP (ANSYS Composite PrepPost)
Tomasz Czyż Analizy nieliniowe i kontakt w MES.
Wstęp do analiz dynamicznych w LS-DYNA.
Liniowa dynamika w ANSYS.
Programowanie w APDL.
Analizy Rigid Body Dynamics.
Analizy dynamiczne explicit  w ANSYS AUTODYN.
Maciej Kryś Geometria i siatki.
Wprowadzenie do CFD.
Termika w ANSYS Fluent.
Zaawansowane tworzenie siatek (ICEM CFD).
Wprowadzenie do FSI.
Wprowadzenie do modelowania spalania.
 Tomasz Kądziołka Maxwell.
Simplorer.
RMxprt.
PExprt.
Wprowadzenie do HFSS
Marek Zaremba MES dla praktyków.
Geometria i siatki dla Mechaników.
Jakub Poraj MES dla praktyków.
Geometria i siatki dla Mechaników.
Analizy zmęczeniowe.
Adrian Bartoszewicz Wprowadzenie do analiz przepływów ANSYS CFD.
Geometria i siatki na potrzeby CFD
Modelowanie materiałów sypkich w oprogramowaniu Rocky DEM.
Łukasz Marzec Wprowadzenie do analiz przepływów ANSYS CFD.
Geometria i siatki na potrzeby analiz CFD.
Jakub Lisicki MES dla Praktyków.
Analizy termiczne i termo-mechaniczne w ANSYS.

Pełna lista wszystkich wykładowców i ich szczegółowe referencje

Proponowana ścieżka szkoleń

COVID-19

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną, podczas sesji jesiennej 2020 roku wprowadzamy hybrydowy system prowadzenia szkoleń. W każdym z kursów możliwy jest udział w formie zdalnej oraz stacjonarnej, w zależności od potrzeb i możliwości zainteresowanych. Podczas wypełniana formularzy zgłoszeniowych prosimy o zaznaczenie formy uczestnictwa w szkoleniu.

Naszym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom oraz prowadzącym szkolenia. Stacjonarne szkolenia w MESco odbywają się z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Na bieżąco śledzimy komunikaty Głównego Inspektoratu Sanitarnego i stosujemy się do jego wytycznych.

Podczas stacjonarnych szkoleń liczba uczestników została ograniczona zgodnie z zasadą 1 uczestników – 1 stolik. Każdemu z uczestników zapewnimy dostęp do płynów dezynfekujących oraz maseczek i rękawiczek jednorazowych