Szukaj Logowanie Kontakt
             Kontakt Blog Kalendarz

  ANSYS Elite Channel Partner ANSYS Polska ANSYS Logo cropped 164px

ANSYS Elite Channel Partner ansys logo czarne tlo SMALL ANSYS Logo cropped 164px
    ANSYS Elite Channel Partner

Mesco - o nas

MESco

Specjalizujemy się w symulacjach inżynierskich co w praktyce oznacza, że pomagamy naszym Klientom projektować lepsze, bardziej innowacyjne produkty. Wykonujemy symulacje na zlecenie, wdrażamy oprogramowanie z którego korzystamy, prowadzimy wsparcie techniczne oraz organizujemy szkolenia.

Power Roof

Obliczenia MES

Analizujemy pracę produktów naszych Klientów na długo przed powstaniem pierwszego prototypu. Dostarczamy Klientom informacje które są kluczowe dla podejmowania świadomych, strategicznych decyzji dotyczących kształtu i funakcjonalności finalnej konstrukcji.

Najczęstsze cele wykonywanych symulacji to:

 • optymalizacja parametryczna,
 • rozwój produktu - symulacje "what if?",
 • symulacja testów niszczących,
 • weryfikacja normowa,
 • analiza stanów awaryjnych - weryfikacja przyczyn niepożądanych zdarzeń.

Technologia ANSYS

Naszym podstawowym narzędziem jest oprogramowanie ANSYS - najpotężniejsze na rynku oprogramowanie do symulacji komputerowej metodą elementów skończonych (MES). ANSYS dostarcza nam narzędzia które dają nam rynkową przewagę: możemy symulować zjawiska w zakresie, dokładności i szybkości niedostępnej dla naszej konkurencji.

Gdy istnieje konieczność skorzystania z innego rodzaju metod numerycznych - wówczas również korzystamy z najlepszych rozwiązań na rynku: Rocky DEM, LSTC LS-DYNA, ParticleWorks.

Wartości

W MESco skupiamy się na produktach naszych Klientów. Jak możemy pomóc w ich rozwoju, jak zapewnić ich optymalne parametry na etapie projektu? ANSYS jest dla nas środkiem do tego celu.

Chcemy być dla naszych Klientów partnerem, a nie jedynie dostawcą. Osiągamy to poprzez otwartość na potrzeby Klienta i szczerość wobec dostępnych rozwiązań technicznych. Innymi słowy – nie sprzedajemy gruszek na wierzbie. Jest dla nas bardzo ważne aby decyzje naszych Klientów były przede wszystkim świadome.

Potwierdzeniem naszych wartości jest długa lista referencji.

 

CADFEM International

Mapa swiataCADFEM International to grupa kapitałowa zrzeszająca 21 firm inżynierskich z 14 państw. Wszystkie te firmy zajmują się stricte symulacją komputerową w oprogramowaniu ANSYS. 

Naszym głównym celem jest uzyskanie efektu synergii - aby wszyscy inżynierowie mieli dostęp do wiedzy, najlepszych praktyk i doświadczenia pozostałych członków grupy. Dzięki temu nasi Klienci posiadają najleszą jakość świadczonych usług na rynku. Począwszy od prowadzonych symulacji, merytorycznego doradztwa w procesie zakupowym przez wsparcie techniczne i szkolenia - nie jesteśmy ograniczeni do zasobów dostępnych tylko w MESco.

Ścisła współpraca z ANSYS umożliwiła stworzenie nowych produktów i usług, dzięki którym nasi Klienci mogą zwiększyć wydajność swojego procesu projektowego i rozwoju produktów. Grupa CADFEM stworzyła między innymi FKM Toolkit, C.A.V.E., MOLDSIM.

Kim jest CADFEM 

CADFEM 1024px

CADFEM to światowy lider w dziedzinie usług inżynierskich i posiada swoje biura niemal na całym świecie. CADFEM Gmbh zostało założone w 1985r. i można powiedzieć, że w Europie byli pionierami w dziedzinie komercyjnych symulacji komputerowych. Firma stabilnie zwiększała swój udział w rynku i obecnie zatrudnia w Niemczech około 150 osób. 

Jakość ich usług i ogromne zasoby wiedzy spowodowały pewien paradoks, że lokalny przedstawiciel posiada większy obrót w regionie niż bezpośrednie biura sprzedaży ANSYS. Jest to dobre świadectwo zaufania Klientów wobec marki CADFEM. 

 

 

Wsparcie techniczne MESco

Wszyscy Klienci posiadający oprogramowanie ANSYS wraz z wykupioną usługą wsparcia technicznego mogą liczyć na silne, merytoryczne wsparcie ze strony MESco. Zachęcamy do korzystania z możliwości bezpośredniego kontaktu z doświadczonymi inżynierami i wieloletnimi użytkownikami oprogramowania ANSYS. 

Rodzaje wsparcia technicznego:ArrowBreakthrough16 730x500

 • telefoniczne
 • mailowe
 • Webex

Najwięksi Klienci mogą liczyć na darmowy Support Day - jednodniowe konsultacje z użytkownikami i osobami zarządzającymi procesem projektowym w celu omówienia wcześniej przygotowanych tematów technicznych i kwestii związanych z  optymalizację metodologii pracy. 

Dodatkowo posiadacze aktywnej usługi wsparcia technicznego mogą liczyć na: 

 • darmową zmianę serwera licencji ANSYS
 • zniżki na udział w kursach otwartych i na zamówienie
 • rabaty na konsultacje
 • bezpłatne uaktualnienia do najnowszej wersji - ANSYS dwa razy w roku publikuje nową wersję oprogramowania wprowadzając usprawnienia i poprawki
 • zniżki na udział w konferencji SYMULACJA
 • dostęp do bazy darmowych dodatków ANSYS ACT
 • darmową bazę materiałów IDAC
 • Bezpłatny udział w organizowanych przez MESco seminariach, wykładach, kursach okolicznościowych

 Prowadzimy również doradztwo techniczne w zakresie sprzętu obliczeniowego HP. Chcemy mieć pewność, że nasi Klienci posiadają optymalną konfigurację sprzętową. Więcej o stacjach roboczych HP znajdziesz po tym linkiem

Kontakt na support techniczny. Sprawa bedzie przekierowana do odpowiednich specjalistów:

32 768 3642 
support@mesco.com.pl 

Opinie o MESco

znakB HQ

Najlepiej referencje firmy COMMON S.A. Podsumowuje poniższy filmik: redukcja masy, poprawa wydajności, zmniejszenie błędu pomiarowego, redukcja hałasu. 

 

Technipfmc poziome

Jako dostawca oprogramowania ANSYS, szkoleń i wsparcia technicznego dla TechnipFMC, firma MESco Sp. z o.o. świadczy usługi, z których jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani. Specjaliści MESco odznaczają się dużym zasobem wiedzy i doświadczenia, a co najważniejsze - potrafią się dzielić tymi umiejętnościami z naszymi inżynierami.

Ponadto MESco dostarcza wsparcie techniczne w bardzo szerokim zakresie i w bardzo sprawny sposób. Szybkość i trafność udzielanych odpowiedzi znacznie ułatwia pracę specjalistom z naszej firmy.

Tym samym polecamy współpracę z firmą MESco ponieważ jest to solidny Partner w realizowaniu zadań z obszaru analiz numerycznych.

Robert Rajca, Engineering Manager - SPS

tbhydro

TB Hydro od wielu lat korzysta z usług MESco i technologii ANSYS przy projektowaniu swoich produktów. Dzięki dokładności wyników dostarczanych przez oprogramowanie ANSYS nasz każdy produkt spełnia oczekiwania Klientów, założenia projektowe, a co najważniejsze – projekty są kończone w odpowiednim terminie. Co więcej, dzięki ANSYS mogliśmy zacząć podejmować wyzwania projektowe wcześniej niedostępne dla naszej firmy. Technologia ANSYS jest kluczowym elementem naszego procesu rozwoju produktu. Wysoki poziom kompetencji pracowników MESco pozwolił na sprawne wdrożenie oprogramowania ANSYS, a wykonywane w MESco symulacje i transfer know-how pozwala na budowanie wiedzy naszych inżynierów niezbędnej do tworzenia nowej jakości na rynku."

Eugeniusz Szafer, Prezes Zarządu

Zobacz Referencje

wdx logo

"Oprogramowanie ANSYS Mechanical stosujemy w dziale badawczo-rozwojowym WDX S.A.. Możliwość symulacji numerycznych daje nam pewność niezawodności oferowanych przez nas konstrukcji regałów oraz podniesienie konkurencyjności stosowanych przez nas rozwiązań składowania materiałów. Możliwość weryfikacji i optymalizacji wdrażanych produktów na etapie projektowania pozwala nam zaoszczędzić czas i koszty ich wdrożenia, a naszym Klientom daje pewność, że oferowane im produkty transportu i załadunku przewyższają swoimi parametrami rozwiązania konkurencyjne, a przy tym są niezawodne.

Zanim podjęliśmy decyzję o współpracy z MESco sprawdziliśmy wielu dostawców i różne systemy do symulacji komputerowej. MESco wyróżnia profesjonalizm, wiedzą i elastyczność. Przeprowadzone szkolenia pozwoliły nam w pełni zrozumieć możliwości posiadanych narzędzi i skutecznie wdrożyć oprogramowanie ANSYS w proces projektowy.Wysoki poziom kompetencji pracowników MESco daje nam pewność profesjonalnego wsparcia kluczowych działań naszej firmy.

Z pełnym przekonaniem polecamy współpracę z firmą MESco oraz oprogramowanie ANSYS."

Marek Skrzeczyński, Wiceprezes Zarządu

Zobacz Referencje

SecoWarwick

Dzięki oprogramowaniu ANSYS jesteśmy w stanie dobrze oszacować parametry pracy finalnego produktu długo przed jego powstaniem. Jest to dla nas niezwykle istotne ponieważ nie prowadzimy produkcji seryjnej – każda konstrukcja ma spełniać indywidualne potrzeby Klienta. ANSYS Workbench pozwala na weryfikację i optymalizacje produktów Seco/Warwick w zakresie, dokładności i szybkości niedostępnym w żadnym innym oprogramowaniu.

Dzięki współpracy z MESco możemy w pełni korzystać z możliwości zakupionych modułów. Polecamy zarówno oprogramowanie ANSYS jak i współpracę z MESco Sp. z o.o.

Bartosz Klinowski, Dyrektor Zarządzający, Członek Zarządu

Zobacz Referencje ethosenergyEthosEnergy Poland S.A. pragnie wyrazić swoją pozytywną opinię na temat współpracy z firmą MESco Sp. z o.o. ul, Górnicza 20a, 42-600 Tarnowskie Góry. Firma ta jest  naszym partnerem w dziedzinie symulacji komputerowych. Dostarcza nam oprogramowanie ANSYS wraz z niezbędnym wsparciem technicznym oraz przeprowadza szkolenia dla kadry inżynierskiej. Wdrożenie narzędzi ANSYS pozwoliło naszej firmie na poszerzenie zakresu realizowanych projektów oraz optymalizację konstrukcji, co bezpośrednio wpłynęło na niezawodność oraz efektywność kosztową projektowanych maszyn elektrycznych.

Współpracując z nami, firma MESco Sp. z o.o. udowodniła, że jest sprawdzonym, rzetelnym i godnym zaufania partnerem biznesowym i zasługuje w pełni na rekomendacje jako profesjonalny dostawca oprogramowania ANSYS oraz usług inżynierskich.

Rafał Maniara, Dyrektor ds. Technicznych i Rozwoju

Zobacz referencje 2019 RA Logo"Inżynierowie Rockwell Automation używają narzędzi do symulacji komputerowych od lat. Zdecydowaliśmy się rozwijać nasz produkt używając oprogramowania Ansys ze względu na najwyższy poziom dostarczanych narzędzi. Platforma Workbench pozwala nam rozwiązywać problemy multidyscyplinarne, obejmujące całą fizykę ujętą w naszych urządzeniach. Od kilku lat współpracujemy również z firmą MESCO. Przez ten czas udało nam się zrealizować wiele wspólnych projektów. Współpraca zawsze przebiegała na najwyższym poziomie merytorycznym."

- Artur Wiertek, Manager – Mechanical & Hardware Design, Low Voltage Drives

Zobacz referencje

 

Apator„Spośród narzędzi do symulacji przepływów zdecydowaliśmy się wybrać pakiet ANSYS CFX głównie ze względu na jego unikalne możliwości w zakresie ruchu ciała sztywnego oraz zaawansowane techniki budowy siatki dające dobre odwzorowanie geometrii.Uniwersalne środowisko ANSYS Workbencha stanowi platformę pod potencjalną rozbudowę o dodatkowe pakiety, które obejmują większość procesów fizycznych interesujących dla konstruktorów aparatury pomiarowej.Ponadto ANSYS posiada obecnie dominującą pozycję na rynku i w branży wodomierzy. Jest już w tej chwili powszechnie stosowanym narzędziem u czołowych producentów tej gałęzi przemysłu"

- Mikołaj Zarzyński, Senior Engineering Specialist, Apator Powogaz

 

Pozostałe referencje:

Flytronic
flytronic„W ANSYS uzyskujemy zbieżność wyników symulacji z rzeczywistością na poziomie powyżej 99%. Pozwala nam to na optymalizację w skali i dokładności niedostępnej w żadnym innym oprogramowaniu. Szybkość i kompletność uzyskiwanych wyników bardzo szybko buduje świadomość zespołu na temat osiągów projektowanego produktu i zjawisk fizycznych towarzyszących jego działaniu.”

- Mateusz Pawłucki, Aerodynamics Engineer w firmie Flytronic Sp. z o.o.

 

Hydro-Vacuum S.A.
HV logo

Rozwój HYDRO-VACUUM S.A. i zajmowanie wysokiej pozycji na rynku jest zasługą podejmowanych działań badawczo-rozwojowych, co nie byłoby możliwe bez własnego Działu B+R, wyposażonego w odpowiednie narzędzia, w tym oprogramowanie ANSYS CFX/CFD do obliczeń numerycznych. Dzięki wykorzystaniu rezultatów pracy działu badawczo-rozwojowego oferujemy produkty, których szeroko rozumiana jakość nie odbiega od światowego poziomu. Celem prac rozwojowych fabryki jest oprócz dostosowania produktów do wymagań warunków pracy, uzyskanie najwyższej efektywności energetycznej ofertowanych urządzeń. Przewagę konkurencyjną firmy w stosunku do innych producentów, budujemy dzięki elastyczności w doborze produktów optymalnych dla klienta oraz świadczeniu usług przez naszych doradców technicznych.

- Wojciech Grabowski, Prezes Zarządu Hydro-Vacuum S.A.

Zobacz treść Raportu Rynku B+R w Polsce z którego pochodzi powyższy cytat

Zobacz referencje

 

NEWAG

Newag

W roku 2014 MESco wykonało dla NEWAG S.A. symulację testu zderzeniowego i analizę statyczną zmodernizowanej konstrukcji lokomotywy SM42. Firma MESco wywiązała się ze swych zobowiązań należycie, a wykonane analizy numeryczne zostały przeprowadzone w sposób profesjonalny i zgodny ze sztuką inżynierską. W wyniku pomyślnie zakończonego projektu NEWAG S.A. postanowiło zakupić oprogramowanie ANSYS, a firma MESco dostarczyłam wysokiej jakości szkoleń, które pozwoliły naszym konstruktorom na świadomą pracę w oprogramowaniu ANSYS.

W związku z powyższym rekomendujemy firmę MESco jako solidnego i rzetelnego partnera w zakresie analiz numerycznych metodą elementów skończonych i w zakresie wdrożenia oprogramowania ANSYS.

- Michał Drewniok, Dyrektor pionu zakupów

Zobacz referencje

Woodward
WoodwardFirma Woodward Poland Sp. z o.o. Bardzo dobrze ocenia współpracę z firmą MESco w zakresie dostaw oprogramowania, szkoleń i pomocy technicznej. Współpraca przebiega bez zastrzeżeń. MESco w sposób rzetelny odpowiada na nasze potrzeby. Mając na uwadze dotychczasową współpracę i korzyści z niej wynikające możemy polecić firmę MESco jako wiarygodnego i kompetentnego Kontrahenta.

- Tomasz Wenecki, Engineering Manager

Zobacz referencje

Dominion Global
Steelcon ASANSYS daje nam bardzo szeroką gamę narzędzi do symulacji komputerowej. Od inżynierskiego systemu CAD po niezwykle funkcjonalny pre i postprocessing - całość na jednej platformie ANSYS Workbench. Dodatkowo dzięki technologii ANSYS uzyskujemy wiarygodne wyniki i możemy analizować nasze konstrukcje na etapie projektowym oraz wprowadzać rozwiązania, których nie znaleźlibyśmy podążając tradycyjną ścieżką rozwoju

- Marcin Halski, Head of engineering in Poland and Slovakia

Zobacz referencje 

MMC Ship Design
MMCFirma MESco Sp. z o.o. dostarcza MMC SHIP DESIGN & MARINE CONSULTING Sp. z o.o. oprogramowanie ANSYS wraz ze wsparciem technicznym. Wdrożenie narzędzi ANSYS pozwoliło naszej firmie na poszerzenie zakresu realizowanych projektów, a wysokiej jakości wsparcie techniczne ze strony MESco Sp. z o.o. umożliwia nam w pełni korzystać z możliwości zakupionego oprogramowania. Niniejszym polecamy zarówno usługi firmy MESco Sp. z o.o. jak i oprogramowanie ANSYS.

- Cezary Rubelek, President, CFO

Zobacz Referencje

 

Cennik CADFEM Cloud

Obliczenia w chmurze,
wynajem infrastruktury IT

Proponujemy naszym Klientom zupełnią nową jakość obliczeń w postaci usługi obliczeń w chmurze (cloud computing on demand) oraz wynajmu infrastruktury IT pod własne obliczenia : CADFEM Engineering Simulation Cloud.  Użytkownik jest zwolniony z kosztów  związanych z zakupem i utrzymaniem infrastruktury IT , personelu technicznego do jego obsługi oraz i technologi HPC wymaganej konfiguracji do wykonania obliczeń rozproszonych. Można skorzystać z własnej licencji ANSYS jak również wynająć kompletną infrastrukturę IT ze wskazaną licencją (licencjami) ANSYS. 

Czytaj więcej...

Cennik eCADFEM

Minimalnym pakietem startowym jest kwota 5500 Euro (5000 Euro do wykorzystania + 500 Euro opłaty startowej). eCADFEM domyślnie jest aktywny 12 miesięcy z możliwością przedłużenia. 

W przypadku przekroczenia kwoty zawartej w pakiecie zużycie nadal jest liczone w trybie godzinowym według standardowego cennika i zostaje wystawiona faktura dodatkowa.

 

Pakiet startowy: 5000 Euro

Jednorazowa opłata startowa: 500 Euro

 

 

ANSYS Logo Primary Use Digital Image

11 EUR/h
za Pre-/Post1

22 EUR/h
za Solver1

  structures

ANSYS Mechanical Enterprise PrepPost2

ANSYS Mechanical Enterprise Solver

ANSYS Mechanical Enterprise

fluids

ANSYS CFD PrepPost2

ANSYS CFD Enterprise Solver

electronics img

ANSYS Electronics Desktop

ANSYS Optimetrics

ANSYS HFSS

ANSYS HFSS SBR+

ANSYS SIwave

ANSYS SIwave PSI Solver

ANSYS Q3D Extractor

ANSYS Maxwell

ANSYS Icepak

tile ansys systems

ANSYS AIM Pro

ANSYS Simplorer Advanced

ANSYS Mechanical/Maxwell 3D

workbench platform

ANSYS HPC Pack

ANSYS DSO

ANSYS Mechanical Enterprise PrepPost2

ANSYS HPC Parametric Pack

1Rozliczanie odbywa się z dokładnością do sekundy dla każdej uruchomionej licencji/stanowiska

2 Włączjąc ANSYS SpaceClaim Direct Modeler

 

Cennik dla produktów Rocky DEM

 

RockyDEM LOGO

 

EUR/h za stanowisko1

ROCKY DEM Professional PrepPost

6 EUR / h

ROCKY DEM Professional Solver

1-8 Rdzeni lub 1 GPU

13 EUR / h

ROCKY DEM Professional Solver

9-16 Rdzeni lub 2 GPU

18 EUR / h

ROCKY DEM Professional Solver

17-32 Rdzeni lub 3-4 GPU

27 EUR / h

ROCKY DEM Professional Solver

33-64 Rdzeni lub 5-8 GPU

43 EUR / h

ROCKY DEM Professional Solver

65-128 Rdzeni lub 9-16 GPU

69 EUR / h

1Rozliczanie odbywa się z dokładnością do sekundy dla każdej uruchomionej licencji

 

Jeśli chcesz uzyskać oficjalną ofertę - prosimy o kontakt

 

eCADFEM

eCADFEM to usługa godzinowej dzierżawy licencji ANSYS w systemie Pre-Paid. eCADFEM zawiera pełne portfolio licencji ANSYSa wraz z interfejsami CAD, optymalizatorami i licencjami HPC. 

Z licencji ANSYS dzierżawionych w systemie eCADFEM może korzystać na lokalnym sprzęcie oraz na infrastrukturze chmurowej (tzw. Cloud).  Dużą zaletą eCADFEM jest fakt, że może funkcjonować równolegle z stałymi licencjami lokalnymi. Wówczas może on służyć stricte do zwiększenia ilośći PreProcesorów, Solverów lub licencji HPC. eCADFEM to również dobre rozwiązanie dla prac kontraktowych.

Klient otrzymuje dostęp do konta na którym ma dostęp do pełnej historii zużycia licencji. Tutaj użytkownik może równiez ustawić tzw. alarmy np. jeśli posiom środków spadnie poniżej pewnego poziomu. Pozwala to bardzo precyzyjnie śledzić wydatki.

eCADFEM można wykupić razem z dzierżawą sprzętu obliczeniowego w postaci CADFEM Cloud. Klient ma dostęp do sprzętu za pomocą pulpitu zdalnego i całość obliczeń jest prowadzona na infrastrukturze CADFEM. Wyniki są udostępniane do ściągnięcia za pośrednictwem serwerów FTP. Jest to doskonałe rozwiązanie gdy w danym momencie rozwiązywany problem przewyższa możliwości posiadanych licencji sprzętu komputerowego.

Każdy Klient otrzymuje dostęp do konta z informacjami o aktualnym zużyciu licencji i pozostałych środkach na koncie. Jeśli zabraknie środków na koncie, dostęp do licencji nie jest odcinany i każda godzina jest doliczana jako debet wg. standardowego cennika.

 

ANSYS IoT

Dostępne pakiety eCADFEM:

 • Mały - 5000 Euro
 • Średni - 10000 Euro
 • Duży - 20000 Euro

 Dostępne pakiety CADFEM Cloud:

 • 900 Euro/tydzień
 • 1420 Euro/tydzień
 • 1870 Euro/tydzeń

 

Cennik eCADFEM

 

 

 

English
Liczba artykułów:
2
Deutsch
Liczba artykułów:
2
Kadra szkoleniowa
Liczba artykułów:
9