» Aktualności » Weryfikacja i projektowanie urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Zastosowanie symulacji komputerowej w nauce i przemyśle.

Weryfikacja i projektowanie urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Zastosowanie symulacji komputerowej w nauce i przemyśle.

Serdecznie zapraszamy na webinarium: Weryfikacja i projektowanie urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Zastosowanie symulacji komputerowej w nauce i przemyśle.

Naszym celem jest zaprezentowanie jak nowoczesne metody numeryczne pozwalają na szybkie i efektywne projektowanie i weryfikację maszyn elektrycznych, dławików, transformatorów, płytek PCB, anten. Dzięki symulacji możemy sprawdzić zachowanie się tych urządzeń w rzeczywistych warunkach pracy z uwzględnieniem zagadnień z zakresu mechaniki i termiki. Symulacje komputerowe pozwalają na zredukowanie liczby kosztownych prototypów, a co najważniejsze na ich optymalizację już w fazie koncepcji.

W trakcie webinarium dowiesz się jak technologia ANSYS pozwala na szybkie i efektywne projektowanie m.in:

  • maszyn elektrycznych, transformatorów, dławików;
  • elektromagnesów, elektrozaworów, czujników;
  • anten, falowodów, konektorów, filtrów;
  • płytek PCB pod kątem analiz SI i PI, a także termiki;
  • efektywnego chłodzenia urządzeń elektrycznych i elektronicznych.

Webinarium jest przeznaczone dla osób, które chciałyby dowiedzieć się czym w praktyce jest projektowanie w oparciu o symulacje. W spotkaniu wezmą udział wieloletni praktycy, którzy na co dzień korzystają z symulacji tworząc lepsze, bardziej innowacyjne produkty.

Webinarium poszerzy wiedzę praktyczną uczestników, z której będą mogli skorzystać zarówno konstruktorzy i pracownicy uczelni, a także szefowie działów badawczo-rozwojowych oraz menadżerowie produktu.

Czas: 12 maja 2022 r., godzina 13:00-15:00

Miejsce: platforma Zoom

Agenda spotkania:

  1. Wprowadzenie – czym właściwie jest symulacja komputerowa?
  2. Symulacje komputerowe – praktyczne przykłady.
  3. Live Demo: analiza sprzężona – elektromagnetyzm + termika + mechanika.
  4. Prezentacje przedstawicieli z przemysłu:
    • „Optymalizacja ścieżek obwodu drukowanego dla zastosowań wysokoprądowych z wykorzystaniem oprogramowania ANSYS Maxwell” – Rockwell Automation sp. z o.o.
    • „Symulacja zwarciowa rozdzielnicy niskiego napięcia z wykorzystaniem oprogramowania ANSYS” – Rockwell Automation sp. z o.o.
    • „Numeryczne wyznaczenie charakterystyk elektromagnetycznych oraz dynamicznych silnika elektrycznego jako podstawa projektowania w ABM Greiffenberger Polska”
    • „Wykorzystanie symulacji numerycznych w projektowaniu elementów magnetycznych” – SMA Magnetics Sp. z o.o.
    • „Modelowanie elementów generatorów wysokich częstotliwości – symulacje ANSYS HFSS a rzeczywistość” – TRUMPF Huettinger sp. z o.o.
  5. Podsumowanie oraz sesja Q&A.

Udział w webinarium jest bezpłatny. Wymagana wcześniejsza rejestracja!

Zapisz się już dziś – wypełniając poniższy formularz rejestracyjny.

Krótko o prezentujących firmach

Rockwell Automation jest firmą z przeszło 100-letnią historią. To wiodący, globalny dostawca rozwiązań dla przemysłu w zakresie techniki napędowej, sterowania i oprogramowania. Rockwell Automation dostarcza kompleksowe rozwiązania, zaczynając od produktów Allen-Bradley i Rockwell Software, przez sprawdzone architektury i systemy, kończąc na szerokiej gamie usług. Jesteśmy obecni w Warszawie, Gdańsku oraz w Katowicach, gdzie prężnie się rozrastamy!

ABM Greiffenberger to innowacyjny partner, który specjalizuje się w opracowywaniu i produkcji wysokiej jakości silników elektrycznych i skrzyń biegów. ABM Greiffenberger koncentruje się na rozwiązaniach napędowych dostosowanych do konkretnego zastosowania i klienta, składających się z silników, skrzyń biegów, hamulców i przemienników częstotliwości, które są idealnie dopasowane do indywidualnych wymagań i gwarantują najwyższy poziom jakości.

Spółka SMA Magnetics działa w branży elektronicznej, elektrotechnicznej i energoelektronicznej. SMA Magnetics produkuje szeroki wachlarz elementów indukcyjnych począwszy od elementów pomiarowych, takich jak przekładniki, po takie rozwiązania jak transformatory i dławiki, często występujące jako złożone bloki indukcyjne zawierające kompleksowe rozwiązania dla przekształtników energoelektronicznych.

TRUMPF Huettinger jest wiodącym centrum kompetencyjnym techniki plazmowej i światowym liderem w produkcji zasilaczy plazmowych. Myśląc o różnych przedmiotach, z którymi spotykamy się na co dzień, takich jak: smartfony, telewizory, ogniwa fotowoltaiczne, samochody, samoloty, noże czy wiertła, nie zdajemy sobie sprawy, że w jednym z istotnych etapów procesu ich produkcji wykorzystane zostały zasilacze powstające właśnie w Zielonce koło Warszawy.