» Aktualności » Webinarium „Symulacja komputerowa w służbie miastom: Nowe narzędzia dla efektywnego projektowania i zarządzania infrastrukturą miejską”

Webinarium „Symulacja komputerowa w służbie miastom: Nowe narzędzia dla efektywnego projektowania i zarządzania infrastrukturą miejską”

Zapraszamy na webinarium, które poświęcone będzie wykorzystaniu symulacji komputerowych w planowaniu urbanistycznym na wzór modelu „smart city” i optymalizacji przestrzeni miejskiej w kontekście zrównoważonego rozwoju.

Współczesne miasta stoją przed wieloma wyzwaniami, takimi jak rosnąca liczba ludności, rozwój infrastruktury, ochrona środowiska i tworzenie przestrzeni miejskich przyjaznych dla mieszkańców. W tych obszarach symulacje numeryczne, a zwłaszcza symulacje CFD stają się niezwykle cennym narzędziem dla urbanistów, architektów i inżynierów.

Podczas webinarium omówione zostaną różne aspekty związane z wykorzystaniem symulacji komputerowej w projektowaniu miast. Dowiesz się, jak analizy numeryczne mogą pomóc w przewidywaniu przepływu powietrza oraz komfortu wiatrowego i termicznego w przestrzeni miejskiej. Opowiemy również o zastosowaniu symulacji w projektowaniu efektywnych sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, które są kluczowe dla zapewnienia zrównoważonego rozwoju miast i bezpieczeństwa mieszkańców.

Ponadto, podczas webinarium skupimy się na wpływie obciążenia wiatrem budynków i nienormatywnych elementów infrastruktury przydrogowej. Poznasz techniki symulacyjne, które pozwalają uwzględnić wpływ wiatru na projektowane budynki i infrastrukturę, co jest niezwykle istotne podczas optymalizacji kosztów konstrukcji budowlanych, przy zachowaniu bezpieczeństwa użytkowników.

Czas: 14 listopada 2023 r., wtorek, godzina 12:00

Miejsce: platforma Zoom

Szczegółowa agenda

12:00-12:20 – Wprowadzenie. Co możemy zyskać dzięki wykorzystaniu symulacji komputerowej? – MESco

Analiza wiatru
12:20-12:35 – Analiza komfortu wiatrowego przechodniów – Cundall Polska sp. z o.o.
12:35-12:50 – Oddziaływanie wiatru na obiekty budowlane – Politechnika Śląska
12:50-13:05 – Symulacje przepływu wewnątrz budynków i tuneli – Politechnika Śląska

13:05-13:25 – Pytania i odpowiedzi + Przerwa kawowa

Analiza wody
13:25-13:40 – Modelowanie systemu kanalizacyjnego – od ogółu do szczegółu. – CDM Smith
13:40-13:55 – Jak Wam się powodzi? Nie przelewa się? Analiza numeryczna powodzi. – MESco

13:55-14:10 – Practical examples of simulations for cities based on Bremen and St. Gallen. – Virtual City Systems
14:10-14:40 – Sesja pytań i odpowiedzi

Zarejestruj się i odkryj nowe narzędzia, które mogą wspierać planowanie urbanistyczne, poprawę jakości przestrzeni miejskiej i zrównoważony rozwój miast na wzór smart city.

Bądź na bieżąco z najnowszymi technologiami i rozwiązaniami, które przyczynią się do tworzenia lepszych miast dla przyszłych pokoleń.