Szukaj Logowanie Kontakt

oprogramowanie bg

tloki z cylindrem LDANSYS jest największym na świecie producentem oprogramowania do symulacji komputerowej metodą elementów skończonych i objętości skończonych. Dzięki polityce sukcesywnego przejmowania pokrewnych technologii ANSYS inc. posiada najbardziej zaawansowane narzędzia do analiz numerycznych na rynku. 

Wszystkie moduły ANSYS funkcjonują na platformie ANSYS Workbench - jest to środowisko pracy (nie osobny produkt), który umożliwia wymianę danych między wszystkimi programami ANSYS. Workbench dostarcza inżynierom wszystkie narzędzie potrzebne do wydajnej pracy nad modelem: od przygotowania geometrii przez przygotowanie siatki po obróbkę wyników. 

ANSYS oferuje narzędzia do wykonywania analiz numerycznych zarówno dla osób doświadczonych w tej dziedzinie jak i dla tych, którzy chcą jedynie szybko uzyskać odpowiedź na pytanie "a co jeśli?". Ważne jest natomiast to, że bez względu na poziom wiedzy użytkownika - wyniki są tak samo wiarygodne.

 

Platforma ANSYS Workbench

ANSYS Workbench to otwarta platforma, na której funkcjonują wszystkie moduły ANSYS do symulacji przepływów, mechaniki i elektromagnetyzmu. ANSYS Workbench to nie osobny produkt tylko środowisko pracy. Mona o nim myśleć jak o systemie operacyjnym umozliwiającym współpracę wszystkich modułów ANSYS.

Zasadnicze cechy ANSYS Workbench:

  1. Multiphysics – Jedna platforma - wszystkie symulacje. Technologiczna przewaga ANSYS. 
  2. Zautomatyzowana optymalizacja parametryczna. Parametrem może być zarówno cecha geometryczna jak i warunek brzegowy. 
  3. Jednolity schemat pracy. Wszystkie moduły pracują w jednolitym schemacie co ułatwia prace w zespole i współpracę między działami.
  4. HPC – High Performance Computing. Dzięki ścisłej współpracy z NVIDIA i Intel ANSYS dostarcza swoim Klientom najszybsze oprogramowania do symulacji komputerowej.
  5. Dwukierunkowy interfejs do systemów CAD oraz inżynierski system CAD - SpaceClaim Direct Modeler.
  6. ANSYS Customization Toolkit (ACT) - użytkownik może w prosty i szybki sposób dopisać własną funkcjonalność w języku Python.

Więcej szczegółów o ANSYS Workbench

Przewaga ANSYS

KALENDARZ

ANSYS DLA MENADRŻERÓW

REFERENCJE

USŁUGI MESCO