» Aktualności » Forum Managerów Symulacji 2021

Forum Managerów Symulacji 2021

Termin: 6 października 2021r.

Miejsce: Hotel Vienna House Andel’s Łódź

Za nami pierwsze Forum Managerów Symulacji – spotkanie kadry zarządzającej (Członków Zarządów, Dyrektorów i Managerów) z liderami technologicznymi.

Jego celem jest wymiana doświadczeń w zakresie transformacji cyfrowej z obszaru R&D. W tej edycji wśród uczestników znajdywali się zarówno przedstawiciele największych firm, jak również reprezentanci innowacyjnych firm z obszaru SMB.

AGENDA

11:00 – 11:30 Stanisław Wowra, MESco Sp. z o.o., Optymalizacja procesów oraz zarządzanie wynikami i know how w symulacji.
11:30 – 12:00 Robert Rajca, TechnipFMC, Świat analiz a świat podwodny – rozwój produktu przy udziale symulacji komputerowej.
12:00 – 12:30 Przerwa kawowa
12:30 – 13:00 Jarosław Stasiak, Common S.A., Znaczenie obliczeń, symulacji komputerowych oraz druku 3D  dla optymalizacji.
13:00 – 13:30 Witold Grela, AvioAero, A GE Aviation Business, Projektowanie, rozwój i wsparcie produktu w Avio Polska.
13:30 – 14:30 Obiad
14:30 – 15:00 Teresa Alberts, Itficient, Digital Twins: An enabler for new Business Models
15:00 – 15:30 Robert Opletal, PTC, From Smart Connected Products to Smart Connected Operations.
15:30 – 16:00 Przerwa kawowa
16:00 – 17:00Panel dyskusyjny: Budowa pozycji i zaufania do symulacji komputerowych w procesie rozwoju produktu.
18:00 – 20:00Kolacja

Prelegenci

Witold Grela

Członek Zarządu Avio Polska

Inżynier lotnictwa z ponad 20-letnim doświadczeniem w projektowaniu i obsłudze eksploatacyjnej silników lotniczych. Przez wiele lat zajmował stanowiska techniczne, specjalizując się w obliczeniach wytrzymałościowych i zagadnieniach związanych z optymalizacją konstrukcji. Od 2014r. prowadzi ponad 100 osobowy zespół inżynierów w Avio Polska, wspierając cykl życia produktu: od projektu koncepcyjnego do obsługi serwisowej i napraw.

Jarosław Stasiak

Prezes Zarządu Common S.A.

Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej. W latach 1983-1991 pracownik naukowy w Pracowni Sprężarek Przepływowych (wirnikowych) w Instytucie Maszyn Przepływowych Politechniki Łódzkiej. Od 1991r. Prezes Zarządu firmy Common S.A., której jest akcjonariuszem i współzałożycielem. Firma zajmuje się projektowaniem i produkcją urządzeń i układów pomiarowych do pomiaru objętości gazów technicznych, głównie gazu ziemnego.

Robert Rajca

General Manager w TechnipFMC

Menedżer z ponad 18 letnim doświadczeniem w branżach oil&gas, automatyki oraz przemyśle samochodowym. Silnie zorientowany na budowanie efektywnie działających zespołów inżynierskich opartych na zaufaniu i kompetencjach – potwierdzone zarówno w realizacji bieżących projektów, jak i w obszarze badań i rozwoju. Reprezentuje ponadprzeciętne zdolności w zakresie tworzenia wizji i planów prowadzących do realizacji bieżących i przyszłych celów firmy. Od 8 lat związany z rozwojem polskiego oddziału firmy TechnipFMC.

Robert Opletal

Strategic Aliance Manager w PTC

Doświadczony sprzedawca, entuzjasta nowych technologii, hobbistycznie triatlonista i golfista. W ramach współpracy z PTC pomaga firmom w przeprowadzeniu procesu cyfryzacji produkcji – wdrożeniu idei Internet of Things (IIoT) oraz rozszerzonej rzeczywistości (AR). Posiada także praktykę w zarządzaniu produktem (PLM).

Teresa Alberts

CEO w ITficient AG

Prezes i założycielka ITficient AG. W ITficient od 2014 roku koncentruje się na analityce predykcyjnej, ze szczególnym uwzględnieniem cyfrowych bliźniaków i może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w optymalizacji procesów biznesowych i infrastruktury IT. Jest również ekspertem w dziedzinie transformacji cyfrowej i biznesowej – na przestrzeni lat pomogła wielu firmom w ich drodze do nowych cyfrowych modeli biznesowych.

Stanisław Wowra

Wiceprezes Zarządu MESco Sp. z o.o.

Od 2004r. związany z symulacją komputerową. Swoją przygodę rozpoczął jako inżynier CFD, następnie zajął się organizacją sprzedaży, a obecnie zajmuje stanowisko wiceprezesa MESco. Wraz z zespołem, poza ciągłym wzrostem firmy, może poszczycić się tytułem najlepszego partnera firmy ANSYS w regionie EMEA (2014r.) oraz włączeniem do prestiżowego grona partnerów o statusie Elite.

Forum jest miejscem, w którym bije serce najnowszych trendów i technologii. To miejsce, w którym zdobędziesz nowe doświadczenie oraz nawiążesz nowe relacje!

Stanisław Wowra, Wiceprezes Zarządu MESco sp. z o.o.