» Aktualności » Formuła Student i najlepsze zespoły studenckie z całego świata!

Formuła Student i najlepsze zespoły studenckie z całego świata!

Formuła Student ruszyła jak burza!

A wszystko zaczęło się w 1979 roku…to wtedy wystartowały pierwsze zawody studenckie Formuły SAE ze Stanów Zjednoczonych, w których co roku rywalizuje już przeszło 100 zespołów studenckich z całego świata!

Z czasem do grona organizatorów tego prestiżowego wydarzenia dołączyła m.in. Anglia, Włochy, Japonia, a nawet Brazylia i Australia.

Zespoły studenckie mogą zatem brać udział aż w kilku konkursach Formuły Student odbywających się w różnych krajach. Rywalizują wtedy z konkurencją z całego świata o najlepszy projekt samochodu jednomiejscowego zbudowanego od podstaw.

Teraz wyczekane zawody odbędą się również w Polsce! Jako partnerzy tej inicjatywy cieszymy się, że z zespołem MESco będziemy Was wspierać na miejscu! Szykujemy dla naszych uczestników wiele interesujących niespodzianek.

Kilka słów o zawodach

W tym konkursie zgodnie z regulaminem nie liczy się tylko najszybszy pojazd. Podczas Formuły Student brane są pod uwagę sprawności pojazdu w konkurencji dynamicznej oraz wyniki z konkurencji statycznej. Mianowicie prezentacja planu biznesowego, raport kosztów i omówienie projektu na podstawie dokumentów inżynierskich.

Każda z konkurencji – statyczna i dynamiczna są podzielone na kolejnych kilka kategorii.

Dodatkowo istotnymi czynnikami są niezawodność, innowacyjność, estetyka, a także wygoda pojazdu.

Za oceny bolidów odpowiadają eksperci z branży motoryzacyjnej. Jeśli studenci przejdą przez wszystkie określone przed Formułę Student kryteria – osiągają sukces. Samo wydarzenie jest okazją do wejścia w omawiany przemysł i w kontakty biznesowe.

Co cennego niesie za sobą Formuła Student?

Przede wszystkim pracę zespołową, umiejętność zarządzania czasem i projektem, tworzenie innowacji automotive, co daje młodym inżynierom ogromną satysfakcję i doświadczenie. Zawody poszerzają perspektywy na rozwój zawodowy i branżowy.

Kiedy i gdzie się spotkamy na Formule Student Poland 2023?

Termin: 29-30 sierpnia

Lokalizacja: Tor wyścigowy „Autodrom Słomczyn” w Grójcu

Chętnie porozmawiamy na temat Waszych projektów, symulacji i przedstawimy Wam oferty pracy naszych klientów.

Do zobaczenia! Śledźcie i wspierajcie studentów w tym czasie!