» ANSYS kupił OPTIS

ANSYS kupił OPTIS

OPTIS jest liderem wśród producentów oprogramowania do symulacji oświetlenia i pola widzenia. Dzięki temu przejęciu ANSYS ponownie zwiększa dystans do swoich konkurentów. Oprogramowanie OPTIS jest na pewno ważnym narzędziem dla firm pracujących nad autonomicznymi samochodami.

OPTIS z pewnością jest dobrze znany większości producentów z przemysłu samochodowego. Produkty OPTIS są fundamentalne przy projektowaniu oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego oraz, co ważniejsze, wszelkiego rodzaju czujników optycznych i kamer. 

OPTIS szczególnie dużo inwestuje w rozwój urządzeń typu LIDAR (Light Detection and Ranging) – są to radary które zamiast fali radiowej, do detekcji obiektów korzystają z światła. OPTIS umożliwia tworzenie virtualnych prototypów i ich rozwój bez obawy, że finalny produkt będzie różnić się od założeń projektowych. 

Obecnie ponad 2300 firm w 50 krajach korzysta z technologii OPTIS. Do największych Klientów OPTIS należą Audi, Mazda, Bentey, AEG, OLYMPUS, BAE Systems, TRW, GE, Delphi i wielu wielu innych. 

Zakup został zamknięty za około 300mln $. Szczegółowe dane pojawią się wraz z raportem finansowym. 

Oficjalna strona OPTIS

Informacja prasowa

Histora przejęć ANSYS