» ANSYS – instrukcja instalacji

ANSYS – instrukcja instalacji

Dla wszystkich borykających się z instalacją ANSYSa, w dzisiejszym artykule przedstawiam jak poprawnie go zainstalować. Pliki instalacyjne można ściągnąć z ANSYS Customer Portal.

W przypadku wyboru „Primary Packages” należy wybrać pakiety, które nas interesują. W przypadku wyboru „ISO Images” ściągamy obydwa pliki ISO. W naszym przykładzie zainstalujemy ANSYSa za pomocą plików ISO.

Po ściągnięciu odpowiednich plików zaczynamy instalację. W pierwszej kolejności „montujemy” Disk1 jako dysk wirtualny. Dysk wirtualny będzie miał przypisany swoją literę i będzie widoczny jak wszystkie inne dyski.

Otwieramy nasz nowo stworzony dysk, odnajdujemy plik „setup” i uruchamiamy go jako administrator.

Klikamy „Install ANSYS Products”.

Następnie:

Zalecam zostawić domyślną ścieżkę instalacji.

Tutaj można wskazać, które moduły chcemy zainstalować.

Następnie dostępne są ustawienia związane z kompatybilnością pomiędzy ANSYSem a zewnętrznymi oprogramowaniami CAD. Polecam pozostawić opcję „Reader”, ponieważ nie wymaga instalacji danego CADa.

Następnie małe podsumowanie i rozpoczynamy proces instalacji.

W pewnym momencie należy wskazać dysk na którym zamontowany jest Disk2. W związku z tym w analogiczny sposób montujemy drugi plik ISO, wskazujemy odpowiedni dysk z drugim plikiem ISO i klikamy ok.

Po zakończonej instalacji klikamy „Next” i „Exit”. Następnym krokiem jest zainstalowanie w analogiczny sposób License Manager.

Proces instalacji ANSYSa można również prześledzić dzięki naszym krótkim filmikom instruktażowym.