» ANSYS Discovery – kolejny przełom

ANSYS Discovery – kolejny przełom

Trudno powiedzieć, że ANSYS jest zawsze krok przed konkurencją bo jest ponad 10 lat przed konkurencją. Dlaczego? Ponieważ minęło już prawie 10 lat od kiedy ANSYS dokonał rewolucji na rynku prezentując platformę ANSYS Workbench. Od tego czasu ANSYS inc. zwiększył swój obrót na rynku oprogramowania do symulacji komputerowej kilkukrotnie i dzisiaj ANSYS jest niekwestionowanym liderem technologii numerycznych. A konkurencja? Workbench nadal nie ma odpowiednika na rynku. Czas na kolejny krok.

Dla wielu dużym zaskoczeniem było ogłoszenie nowego produktu ANSYS dla konstruktorów – ANSYS AIM. Prosty w obsłudze ale zaawansowany technologicznie program posiadający nie tylko dużo większe możliwości niż produkty z tego samego segmentu ale co najważniejsze – oparty na sprawdzonej technologii ANSYS. Dzięki temu ANSYS postawił kolejny krok milowy na drodze do demokratyzacji symulacji komputerowej. Dzięki ANSYS AIM konstruktorzy mogą wstępnie weryfikować swoje projekty i przekazywać do dalszej realizacji lepsze rozwiązania.  Bez konieczności posiadania dogłębnej wiedzy o tym co się dzieje „z tyłu”.

Teraz szykuje się kolejna rewolucja: ANSYS Discovery. Niewiele wiadomo, ale zapowiada się ciekawie. ANSYS planuje zaprezentować technologię natychmiastowej symulacji wykonywanej w tle w trakcie zmian w geometrii metodami Direct Modelingu. Technologia ma umożliwiać niezwykle szybkie symulacje wielowariantowe.

Termin webinarium (prezentacja online): 7.09.2017, godzina 16:00.

Wszycy uczestnicy będą mogli korzystać z ANSYS Discovery za darmo do końca stycznia 2018r.