Szukaj Logowanie Kontakt
             Kontakt Blog Kalendarz

  ANSYS Elite Channel Partner ANSYS Polska ANSYS Logo cropped 164px

ANSYS Elite Channel Partner ansys logo czarne tlo SMALL ANSYS Logo cropped 164px
    ANSYS Elite Channel Partner

MESco cropped 300px ESSS logo PWr kolor poziom

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w dniu 17 lutego 2020 roku, podpisana została umowa partnerska pomiędzy Politechniką Wrocławską a MESco i ESSS, na mocy której Uczelnia otrzyma licencję na wykorzystanie oprogramowania Rocky DEM. Umowa ma na celu podniesienie innowacyjności oraz poszerzenie zakresu badań o aplikacje numeryczne z dziedziny symulacji DEM.

Oprogramowanie Rocky DEM zostanie wykorzystane do rozwoju technologii opracowywanej przez dr hab. inż. Leszeka Jurdziaka z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii, mającej na celu wczesne wykrywanie uszkodzeń elementów maszyn transportowych. Na porozumieniu skorzysta również Wydział Elektroniki, na którym prowadzone są badania w ramach projektu LIDER finansowanego ze środków NCBIR.

Aplikacja ta jest zdaniem MESco ogromną innowacją z wielkim potencjałem i z chęcią podejmujemy się pomocy w jej rozwoju. Jesteśmy zaszczyceni mając swój wkład w rozwój polskiej myśli technicznej i życzymy naszemu nowemu partnerowi wielu sukcesów związanych z ich działalnością.

Rocky DEM to narzędzie w pełni kompatybilne z środowiskiem ANSYS. Służy do modelowania wszelkiego rodzaju materiałów sypkich dla wielu gałęzi przemysłu. Na tle konkurencji wyróżnia się możliwością zastosowania dowolnych kształtów i rozmiarów cząstek oraz ich kruszenia.

Kontakt