» Partnerstwo Politechniki Wrocławskiej z MESco i ESSS

Partnerstwo Politechniki Wrocławskiej z MESco i ESSS

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w dniu 17 lutego 2020 roku, podpisana została umowa partnerska pomiędzy Politechniką Wrocławską a MESco i ESSS, na mocy której Uczelnia otrzyma licencję na wykorzystanie oprogramowania Rocky DEM. Umowa ma na celu podniesienie innowacyjności oraz poszerzenie zakresu badań o aplikacje numeryczne z dziedziny symulacji DEM.

Oprogramowanie Rocky DEM zostanie wykorzystane do rozwoju technologii opracowywanej przez dr hab. inż. Leszeka Jurdziaka z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii, mającej na celu wczesne wykrywanie uszkodzeń elementów maszyn transportowych. Na porozumieniu skorzysta również Wydział Elektroniki, na którym prowadzone są badania w ramach projektu LIDER finansowanego ze środków NCBIR.

Aplikacja ta jest zdaniem MESco ogromną innowacją z wielkim potencjałem i z chęcią podejmujemy się pomocy w jej rozwoju. Jesteśmy zaszczyceni mając swój wkład w rozwój polskiej myśli technicznej i życzymy naszemu nowemu partnerowi wielu sukcesów związanych z ich działalnością.

Rocky DEM to narzędzie w pełni kompatybilne z środowiskiem ANSYS. Służy do modelowania wszelkiego rodzaju materiałów sypkich dla wielu gałęzi przemysłu. Na tle konkurencji wyróżnia się możliwością zastosowania dowolnych kształtów i rozmiarów cząstek oraz ich kruszenia.