Szukaj Logowanie Kontakt
             Kontakt Blog Kalendarz

  ANSYS Elite Channel Partner ANSYS Polska ANSYS Logo cropped 164px

ANSYS Elite Channel Partner ansys logo czarne tlo SMALL ANSYS Logo cropped 164px
    ANSYS Elite Channel Partner

oprogramowanie bg

find failuresSymulacja w czasie rzeczywistym

ANSYS Discovery Live, umożliwia natychmiastowe wprowadzanie pomysłów konstruktora w życie i sprawdzanie jaki jest ich wpływ na konstrukcję. Dzięki temu pomyłki i poprawki są szybkie i tanie. 

Discovery Live nie ma zastąpić profesjonalnych narzędzi do symulacji komputerowej ze względu na swoje ograniczenia i zasadnicze miejsce w procesie projektowym. 

Ponieważ nie wymaga przygotowania geometrii konstruktor może korzystać z symulacji bezpośrednio w trakcie procesu tworzenia koncepcji.

Technologia

ANSYS Discovery Live jest oparty o technologie besiatkowe i pracuje na kartach GPU. Dzięki temu wyniki uzyskujemy natychmiastowo, a wczytana geometria nie musi być upraszczana czy naprawiana. Dodatkowo poziom skomplikowania geometrii również nie odgrywa roli. 

Discovery Live jest zbudowany na dobrze znanym modelerze ANSYS SpaceClaim Direct Modeler. Dzięki temu konstruktor ma dostęp do prostego w zrozumieniu ale bardzo zaawansowanego technologicznie narzędzia CAD.

Discovery Live pozwala również na symulację bezpośrednio na plikach STL bez ich "czyszczenia". 

ANSYS Discovery Live GIF

Funkcjonalność

ANSYS Discovery Live zapewnia podstawowe funkcjonalności z zakresu mechaniki (np. obciążenia siłami, ciśnieniem, przemieszczenia), przepływów (prędkości, ciśnienia i temperatura) oraz termiki (np. konwekcja i przewodzenie). 

Dzięki wysokiej jakości zbieżności jakościowej wyników konstruktor może podejmować świadome decyzje projektowe w bardzo wczesnej fazie życia produktu. 

ANSYS Discovery Live pozwala na prowadzenie optymalizacji parametrycznej co dodatkowo przyspiesza poszukiwanie optymalnego rozwiązania.

Przeznaczenie

ANSYS Discovery Live dostarcza informacji o własnościach produktu już na etapie koncepcji. Discovery Live jest uzupełnieniem tradycyjnych produktów ANSYS, ponieważ pozwala na bardzo szybkie zweryfikowanie alternatyw konstrukcyjnych. Flagowe produkty ANSYS pozostają natomiast standardem dla szczegółowej, ilościowej analizy i walidacji projektów.

ANSYS Discovery Live to coś w rodzaju sprawdzania pisowni dla konstruktora. Szybko i z minimalnym udziałem użytkownika następuje weryfikacja wprowadzonej zmiany. 

  

Chcesz dowiedzieć się więcej - skonatkuj się z nami

ANSYS DLA MENADRŻERÓW

ANSYS WORKBENCH

ZASTOSOWANIA