Szukaj Logowanie Kontakt
             Kontakt Blog Kalendarz

  ANSYS Elite Channel Partner ANSYS Polska ANSYS Logo cropped 164px

ANSYS Elite Channel Partner ansys logo czarne tlo SMALL ANSYS Logo cropped 164px
    ANSYS Elite Channel Partner

Spis Treści:

Wprowadzenie i opis instalacji wtyczki

Analizy MES kadłubów statków można wykonać przy użyciu modeli cząstkowych. W takiej sytuacji, analiza hydrodynamiczna nie jest konieczna, a wartości ciśnień i przyspieszeń na fali można obliczyć wykorzystując formuły towarzystw klasyfikacyjnych. Formuły te są relatywnie proste i oparte o podstawowe wymiary kadłuba, jednak mnogość współczynników powoduje, że przygotowanie procedury w oparciu o formuły przepisowe jest czasochłonne i wymaga przetestowania wielu wariantów. Wychodząc naprzeciw użytkownikom ANSYS z branży stoczniowej, przygotowaliśmy rozszerzenie ACT, które w łatwy i szybki sposób pozwala dodać przepisowe obciążenia hydrodynamiczne (przyspieszenia i ciśnienia). Na chwilę obecną, dostępne są formuły towarzystwa DNVGL.

rys1

W chwili obecnej wtyczka została zaprojektowana w taki sposób, aby „gołe” formuły były dostępne w postaci nieskompilowanej. Wszystkie formuły i współczynniki są dostępne dla użytkownika i w dowolnym momencie może on zmienić każdą formułę i współczynnik.

Domyślnie, wtyczka jest zainstalowana w katalogu:

C:\Users\{Nazwa użytkownika}\AppData\Roaming\Ansys\v193\ACT\extensions\RuleLoadsForShips\

W tej lokalizacji, można znaleźć plik „DNVGL_RuleSet.py”, w którym znajdziemy wszystkie formuły napisane w języku Python. W przypadku aktualizacji przepisów lub indywidualnych współczynników dla niestandardowych jednostek, użytkownik może sam zmodyfikować formuły i zawarte w nich współczynniki.

Samo dodanie rozszerzenia jest bardzo proste. Po uruchomieniu Workbench’a i wczytaniu projektu, należy przejść do „ACT Start Page”, a następnie z poziomu „Manage Extensions” zainstalować i wczytać rozszerzenie. Jeśli wszystkie czynności wykonamy prawidłowo, po uruchomieniu Mechanical’a pojawi się dodatkowy pasek.

rys2

Obciążenia przepisowe obliczane są na podstawie koordynat x,y,z oraz podstawowych parametrów kadłuba (informacje o stanie załadowania czy fali). Koordynaty x,y,z są pobierane dla wybranych elementów, pozostałe dane należy wprowadzić ręcznie. Aby to zrobić, należy dodać obiekt „Ship’s Data”.

 rys3

 


Poprzednia Następna »

Powiadomienia

Chcesz wiedzieć gdy dodamy nowy artykuł? Wybierz kategorię, która Cię interesuje!

ANSYS WORKBENCH

Oprogramowanie

STREFA AKADEMICKA