Szukaj Logowanie Kontakt
             Kontakt Blog Kalendarz

  ANSYS Elite Channel Partner ANSYS Polska ANSYS Logo cropped 164px

ANSYS Elite Channel Partner ansys logo czarne tlo SMALL ANSYS Logo cropped 164px
    ANSYS Elite Channel Partner

symulacja bg

pexels photo 241544Wdrożenie oprogramowania ANSYS ma istotny wpływ na biznesowe aspekty funkcjonowania przedsiębiorstwa. Dzięki ANSYS możemy wiedzieć jakie cechy będzie miał nasz produkt długo przed jego powstaniem.

Im wyniki z symulacji są uzyskiwane szybciej i są bardziej zbieżne z rzeczywistością - tym wydajniejszy jest proces projektowy i rozwoju produktu. Dzięki technologii ANSYS możliwe jest projektowanie w oparciu o symulację - czyli podejmowanie kluczowych decyzji dotyczących kształtu i wydajności produktu długo zanim powstanie pierwszy prototyp.

W efekcie symulacja rozwiązuje nie tylko dylematy inżynierów ale i zarządu: czy możliwe jest wejście na nowy rynek? Czy produkt może być 10% lżejszy? Czy moja konstrukcja spełni wymagania nowej normy?   

Poniżej znajduje się lista artykułów o biznesowych aspektach symulacji komputerowej. 

 
 

Marża, marka, koszty projektu

pushProdukt, marża, marka, koszty. Oto jak, na konkretnych przykładach, symulacja komputerowa w oprogramowaniu ANSYS miała kluczowy wpływ na te elementy i pozwoliła naszym klientom podnieść jakość swoich produktów, uniknąć problemów gwarancyjnych oraz obniżyć koszty rozwoju.  

Czytaj więcej...

Dlaczego warto inwestować w symulację komputerową?

2289Większość rynku przejmuje zawsze firma, która pierwsza dotrze do konsumentów z produktem (tzw. first-mover advantage). To uniwersalne prawo niektórym spędza sen z powiek, a innym dodaje otuchy. O 5% wyższa sprawność, pobór mocy niższy o 10%, większa wytrzymałość itd. – te z pozoru niewielkie zmiany pozycjonują markę na rynku, a w dalszej perspektywie prowadzą do gruntownych zmian w architekturze wyrobu. Tak powstaje nowa jakość.

Czytaj więcej...

Publikacje

ANSYS to więcej niż narzędzie dla inżyniera. Stosowanie technologii ANSYS ma również istotne konsekwencje biznesowe. W tym artykule znajdą Państwo zbiór ciekawych publikacji o tej tematyce.

Czytaj więcej...

Konsolidacja IT

Często kuszącym rozwiązaniem, zamiast sporej inwestycji, jest korzystanie z wielu tanich rozwiązań, które punktowo spełniają swoje zadanie. Według badań Aberdeen Group, firmy standaryzujące narzędzia do symulacji mogą oczekiwać  znacznego wzrostu wydajności pracy swoich inżynierów (badano 552 firm wśród kilkunastu gałęzi przemysłu).

Czytaj więcej...

ROI - Zwrot z inwestycji w ANSYS

Każdy przedsiębiorca zakłada koszty rozwoju, czas dotarcia produktu na rynek oraz okres sprzedaży i ryzyko finansowe. Są to podstawy oceny ROI (return on investment) dla każdej decyzji dotyczącej nowych wyrobów. ROI ma swoje ograniczenia ponieważ bierze pod uwagę jedynie finansowe aspekty inwestycji (stosunek wydatków do zysków), a nie uwzględnia wartości oczekiwanej w postaci umocnienia pozycji na rynku czy poszerzenie oferty produktowej.

Czytaj więcej...

Przewaga MESco - partner a nie dostawca

Wspieramy naszych Klientów w tworzeniu lepszych produktów poprzez transfer wiedzy i stosowanie wiodącego na rynku oprogramowania do symulacji komputerowej firmy ANSYS. Jesteśmy nastawieni na długofalową współpracę opartą na partnerskich stosunkach. Celem dostarczanych przez nas usług i oprogramowania jest wsparcie naszych Klientów w ich zmaganiach na rynku.

Czytaj więcej...

Przewaga ANSYS

Historia ANSYS sięga lat 70-tych minionego wieku. Wówczas firma nazywała się Swanson Analysis Systems, Inc (SASI) i rozwijała się w tempie 10% do 20% rocznie. Od 1994r ANSYS Inc. realizuje wizję projektowania w oparciu o symulację. Dzięki sprawnej strategii ANSYS jest dzisiaj największym graczem na rynku producentów oprogramowania do symulacji komputerowej i posiadaczem najbardziej zaawansowanej technologii numerycznej.

Czytaj więcej...

Oprogramowanie

SZKOLENIA

USŁUGI MESCO