Szukaj Logowanie Kontakt
             Aktualności Blog Kalendarz

  ANSYS Logo cropped 164px ANSYS Logo cropped 164px ANSYS Logo cropped 164px

ANSYS Elite Channel Partner ANSYS Logo cropped 164px ANSYS Logo cropped 164px 
    ANSYS Elite Channel Partner

Turbo

Każde zlecenie może być podstawą późniejszego wdrożenia oprogramowania ANSYS. Cała wiedza inżynierska wypracowana w MESco w trakcie trwania projektu może być przekazane Klientowi w postaci kursów wdrożeniowych wraz z plikami wsadowymi do samodzielnego wykonania symulacji.

W dziedzinie mechaniki, przepływów i elektromagnetyzmu Wykonujemy między innymi:

  • Optymalizacje parametryczne i topologiczne,
  • Weryfikację normową produktu,
  • Symulacje stanu istniejącego w celu ustalenia przyczyn niepożądanych zachowań,
  • Walidacje projektu i koncepcji,
  • Symulacje testu normowego/weryfikacyjnego,
  • I inne...

Efektem naszej pracy mogą być wskazówki co do zmian istniejącej konstrukcji, ocena wrażliwości na parametry, ocena zgodności z założeniem konstruktora czy też określenie efektów procesów technologicznych i warunków pracy na zachowanie końcowego produktu. 

Mechanika

Wszystkie przedstawione projekty są jedynie drobnym wycinkiem prowadzonych przez nas prac rozwojowych produktów naszych Klientów. Technologia ANSYS Mechanical  pozwala nam podejmować wyzwania niedostępne dla naszej konkurencji.
Dużą korzyścią z korzystania z usług MESco w zakresie symulacji komputerowej metoda elementów skończonych jest fakt, że każdy projekt może być bazą do wdrożenia oprogramowania ANSYS. 
Zakres naszych prac z mechaniki obejmuje:  statykę, dynamikę, termikę, problemy nieliniowe, optymalizację, symulację pracy i testów produktu, kinematyczne analizy mechanizmów (MBS/MSS) i wiele, wiele innych.

 

Elektromagnetyzm

Poniższe projekty wykonane były między innymi w modułach oprogramowania ANSYS do symulacji elektromagnetycznych.

Dzięki przejęciu ANSOFT, ANSYS zyskał rynkową przewagę w postaci wielu specjalizowanych narzędzi do symulacji pracy i projektowania maszyn elektrycznych i układów elektronicznych.

Wykonywane przez nas projekty mają bardzo zróżnicowany charakter: od symulacji pracy generatorów przez sprzężone analizy termiczno-elektryczne. Co ważne to fakt, że za każdym nasze wyniki pokrywają się z pomiarami.

 

 

Przepływy

Od kiedy ANSYS inc. kupił dwa największe kody do symulacji przepływów (CFX i FLUENT) mamy do dyspozycji najpotężniejsze na rynku narzędzia do symulacji przepływów metodą objętości skończonych. Od 1994r mieliśmy szansę uczestniczyć w rozwoju wielu produktów kluczowych dla światowej i polskiej gospodarki: od kanałów spalin, przez optymalizację procesu redukcji NOx, po symulację spalania i pracy turbin.

Więcej o produktach ANSYS do symulacji przepływów znajdziesz tu. ANSYS posiada również moduł przeznaczony dla konstruktorów ANSYS AIM

 

 

 

ZASTOSOWANIA

Oprogramowanie