» Szybka ścieżka dofinansowania do projektów B + R

Szybka ścieżka dofinansowania do projektów B + R


Od kwietnia do końca bieżącego roku NCBiR ma do rozdysponowania około 1,6 mld złotych, z czego 140mln jest zarezerwowane dla województwa mazowieckiego. 

Pieniądze mają wspierać polskie przedsiębiorstwa w podnoszeniu innowacyjności poprzez prace B+R oraz badania przemysłowe przy współpracy z uczelniami wyższymi. 


Najistotniejsze cechy programu:

  • Wnioski mogą być składane do 31.12.2015r,
  • Czas oceny projektu: około 60dni,
  • Możliwość podzlecania finansowanych badań o ile wartość podwykonawstwa nie przekroczy 50% kosztów kwalifikowanych,
  • Wnioski są przyjmowanie wyłącznie w wersji elektronicznej,
  • Wysokość dofinansowania zależy od wielkości przedsiębiorstwa,


Przydatne linki:

DLACZEGO SYMULACJA?

Testy empiryczne dostarczają nam niezbędnych danych dotyczących konstrukcji, ale na bazie samych testów trudno jest o podejmowanie znaczących decyzji co do kierunku rozwoju produktu. Obecnie u wszystkich firm, dla których innowacyjność jest siłą napędową, symulacja to podstawa prac badawczych. Dzięki symulacji możemy zbadać czułość parametrów, sprawdzić dziesiątki koncepcji, wypróbować wiele rodzajów materiałów i to bez konieczności budowania fizycznego modelu. 

DLACZEGO ANSYS?

ANSYS to lider innowacyjności w swojej branży, co stanowi o jego silne i co definiuje przewagę nad innymi systemami CAE. Oprogramowanie ANSYS to zestaw najbardziej zaawansowanych narzędzi inżynierskich na rynku, które umożliwiają podejmowanie odpowiedzialnych decyzji przy zmianach konstrukcyjnych. Pewność daje nam technologia, której rozwój trwa już ponad 40 lat. Obecnie ANSYS nie ma sobie równych i inwestycja w ten kod to inwestycja w przyszłość. Chcesz wiedzieć jaka będzie przyszłość? Sam ją zaprojektuj.