» Symulacja 2015

Symulacja 2015

SYMULACJA 2015 to dwunaste spotkanie użytkowników systemów symulacji komputerowej.  Tym razem gościny udzieli nam hotel ‘Warszawianka’ w Serocku.  Tradycyjnie już uczestnicy będą mogli podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z symulacja komputerową poprzez wygłoszenie referatu oraz podczas rozmów kuluarowych.


termin: 22 – 24 kwiecień 2015
miejsce:Hotel Warszawianka
Serock, Jachranka 77
[dojazd]
organizator: MESco
kontakt:Urszula Horzela
tel: +48/32/768-36-36
fax:+48/32/768-36-35
e@mail
informacje:
  Folder Symulacja 2015
Agenda Symulacja2015
 
Symulacja 2015 to dwunaste już spotkanie użytkowników ANSYS oraz osób związanych z symulacją komputerową. Konferencja skierowana jest do kadry kierowniczej, inżynierów rozwoju produktu oraz osób zajmujących się analizami numerycznymi w pracach badawczych. Spotkanie daje możliwość poznania zakresu zastosowań oprogramowania ANSYS w różnych dziedzinach przemysłu. 
W  czasie ostatnich lat obserujemy dynamiczny rozwój rodzimego przemysłu. Poprzez stopniowe wprowadzanie nowoczesnych metod projektowania polscy producenci mogli stawić czoła rosnącym wymaganiom rynku i w wielu branżach stać się czołowym graczem na rynku europejskim.

Warsztaty komputerowe SYMULACJA 2015:

Analiza sprzężona :
ANSYS Simplorer z ANSYS FLUENT

ANSYS Simplorer jest narzędziem umożliwiającym wykonywanie analiz kompletnych systemów składających się z części elektrycznych, mechanicznych, termicznych, hydraulicznych oraz przepływowych. W trakcie warsztatów przedstawiona zostanie funkcjonalność programu Simplorer oraz zaprezentowana zostanie możliwość sprzężenia z Fluentem. Podczas warsztatów uczestnik będzie miał możliwość zbudowania prostego modelu przepływowego w programie ANSYS Fluent, a następnie sprzężenie go z Simplorerem – umożliwi to zadawanie parametrów wejściowych w Fluencie oraz obserwację parametrów na wyjściu układu. Ostatnim etapem warsztatów będzie poszerzenie przykładu o prosty układ sterowania.

Modelowanie i analiza połączeń śrubowych
w środowisku ANSYS Workbench


Omówienie róznych podejść podczas modelowania połączeń śrubowych w ANSYS Workbench

Wstęp do
ANSYS Customization Suite


ACS to narzędzie do tworzenia i integracji własnych funkcji wewnątrz środowiska ANSYS Workbench. Efektem końcowym są skompilowane rozszerzenia (tzw extensions, pliki *.wbex), które można dodać do środowiska ANSYS Workbench za pomocą mechanizmu ‘Extensions’. Integracja następuje na poziomie modułów: DM, DX, Mesh, Mechanical.
ACS bazuje na dodatkowej licencji ANSYS ACS w oparciu o język XML oraz Python. Pozwala również na integrację wewnątrz istniejącego już kodu makr APDL. Warsztaty mają za zadanie przybliżyć filozofię działania mechanizmu Extensions w środowisku ANSYS Workbench.
Dotyczy to biblioteki już istniejących wtyczek (extensions), do których instakacji nie jest potrzebna dodatkowa licencja, jak i sposób tworzenia i kompilowania własnych wtyczek Extensions.

Fotogaleria:

Zdjęcie grupowe: Uczestnicy SYMULACJA 2015