Szukaj Logowanie Kontakt
             Kontakt Blog Kalendarz

  ANSYS Elite Channel Partner ANSYS Polska ANSYS Logo cropped 164px

ANSYS Elite Channel Partner ansys logo czarne tlo SMALL ANSYS Logo cropped 164px
    ANSYS Elite Channel Partner

zastosowanie bg

Rodzaje licencji akademickich

Licencje akademickie ANSYS są podzielone w zależności od przeznaczenia na pakiety do dydaktyki, badań naukowych i badań przemysłowych. Każdy poziom licencji posiada różne pakiety modułów ANSYS do analiz w zakresie mechaniki, przepływów, elektromagnetyzmu, projektowania elektroniki itd.

strefa akademicka zdj

Licencje akademickie w sensie prawnym są podzielone na 3 zasadnicze grupy:

  • Academic Teaching: pakiety przeznaczone do dydaktyki i prac studenckich. Nie można na nich wykonywać prac doktorskich, publikacji, badań statutowych. W tych licencjach jest ograniczona ilość węzłów/elementów skończonych. CFD: do 512tys, MES: 256tys. EM/HF: bez ograniczeń.

  • Academic Research: może być wykorzystywany do badań naukowych (w tym do celów doktoratu) finansowanych z środków akademickich przez: stypendia, granty lub bezpośrednio przez uczelnie. Może być wykorzystywany także do dydaktyki.

  • Academic Associate: licencja ta może być wykorzystywana do badań przemysłowych. Celem pracy nie może być optymalizacja istniejących konstrukcji/produktów. Stosowanie licencji Associate nie zwalnia użytkownika od obowiązku publikacji wyników prowadzonych badań. Jeśli więc współpraca jednostki badawczej z przedsiębiorcą wyklucza możliwość pełnej publikacji wyników - koniecznze jest korzystanie z licencji komercyjnych.

Wszystkie wyniki wygenerowane za pośrednictwem licencji akademickich są własnością publiczną i nie mogą zostać utajnione. Zleceniodawca prac lub którykolwiek z beneficjentów dofinansowania unijnego wymagającego udziału ośrodka akademickiego nie może zastrzec praw własności do wyników. Efektem pracy na licencjach akademickich ma być publikacja, a dodatkowo ANSYS zastrzega sobie prawo wykorzystania wszelkich wyników do celów marketingowych.

Państwowe instytuty badawcze nie są klasyfikowane jako "obiekty akademickie" i nie są uprawnione do użytkowania licencji akademickich. Istnieje możliwość uzyskania dostępu do licencji badawczych w przypadku zakupu równoważnej ilości licencji Associate lub komercyjnych, pod warunkiem użycia licencji zgodnie z ich przeznaczeniem. Takie wyjątki muszą zostać każdorazowo zatwierdzone przez firmę ANSYS Inc.

 

Zawartość pakietów uczelnianych:

kliknij poniższy obrazek aby powiększyć

 

tabela 12 1 new sm
 
Wersje akademickie dostępne są w pakietach:
 
  • Associate - 1, 5 stanowisk
  • Research - 1, 5, 25 stanowisk
  • Teaching - 5, 25, 50 stanowisk
  • Campus - 10, 25, 50, 500 stanowisk
 
Ograniczenia wielkości modelu w wersjach akademickich
  • Academic Research i Academic Associate - bez ograniczeń
  • Academic Teaching - wg licencji:
 Licencja: Mechanical    CFD EM HF
Student 32 k 512 k --- ---
Teaching 256 k 512 k N/A N/A
Research N/A N/A N/A N/A

 

 

Pełna tabela zawartości pakietów akademickich

      
 

 

Warunki użytkowania licencji [ENG]

      
 

ANSYS WORKBENCH

KALENDARZ

Oprogramowanie

SZKOLENIA

ZASTOSOWANIA