Szukaj Logowanie Kontakt

stacje robocze logo

Rozwiązania sprzętowe,
nowości i ciekawostki.

 

 

Nowa linia stacji roboczych HP serii Z na 2017/2018

Na rok 2018 firma HP odświeżyła rodzinę stacji roboczych serii Z, pojawiła się całkowicie nowa rodzina stacji roboczych Z2, Z4,Z6,Z8 oraz nowości w postacji stacji roboczej dedykowanej do VR.   Również w mobilnych stacjach roboczych zagościły nowinki.
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

 

 

 

Czytaj więcej...

Z-Book w kosmosie

Stacje robocze HP Z-Book w służbie NASA

120 mobilnych stacji roboczych HP ZBook 15 zostaje wysłanych
na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Czytaj więcej...

HP Z Turbo Drive - karty PCIe nowej generacji - test.

Nowe akceleratory SSD - PCIe

Akceleratory (dyski) PCIe zadomowiły się już na rynku, natomiast nowe rozwiązania od firmy HP w postaci układów Z Turbo Drive G2 i Z Turbo Drive Quad Pro zapewniają całkowicie nową wydajność i jakość w operacjach I/O, niedostępną do tej pory dla innych rozwiązań dostępnych na rynku. 

Czytaj więcej...

Akcelerator PCIe: HP Z-Turbo Drive

Karty SSD na złączach PCIe coraz częściej goszczą jako stały element w stacjach roboczych.  Ich główną zaletą jest szybkość, drugą szybkość a trzecią również szybkość ;)
Po kartach PCIe Fusion-io ioFX2, których test zamieszczaliśmy w naszym serwisie, przedstawiamy kolejny produkt,  tym razem dedykowany wyłącznie stacjom roboczym HP serii Z , Z-TurboDrive występujące w dwóch pojemnościach: 256GB i 512GB.

Czytaj więcej...

Profesjonalne monitory HP serii Z

Jak ważny jest obraz podczas codziennej, wielogodzinnej pracy - wie każdy kto spędza codziennie wiele godzin przed monitorem. Dlatego też nieodzownym składnikiem profesjonalnego stanowiska pracy powinien być dobrej klasy monitor.
Przedstawiamy profesjonalne monitory HP serii Z dla profesjonalistów, oraz dedykowane monitory dla grafików serii HP Z DreamColor.

Czytaj więcej...

HP Remote Graphics Software (RGS)

OprogramowanieGraphics Software, zostało zaprojektowane do pracy zdalnej ze stacjami roboczymi HP, wykorzystując ich pełną moc (obliczeniową oraz GPU grafiki) na dowolnym urządzeniu klienckim (desktop/laptop/tablet).

Czytaj więcej...

Karta Flash PCIe Fusion-io ioFX2

Karty flash SSD na złączach PCI-Ex są znane nie od dzisiaj jako jedne z najszybszych rozwiązań dla operacji wejścia/wyjścia, osiągające rzeczywistą prędkość nawet 3 razy większą niż najszybsze dyski na złączach SATA3/SAS.  Karty te są obecnie dostępne również jako fabryczne wyposażenie stacji roboczych HP.

Czytaj więcej...

REFERENCJE