Szukaj Logowanie Kontakt

ansys cloud worldRozwiązania HPC,
Benchmarki,
Obliczenia w chmurze

ANSYS Cloud HPC


ANSYS Cloud HPC sm

ANSYS Cloud HPC

Nowa funkcjonalność dla ANSYS 2019 R1

Na 15 luty 2019 przewidziana jest premiera nowej usługi dla użytkowników ANSYS - ANSYS Cloud, czyli obliczenia numeryczne w chmurze bezpośrednio ze środowiska ANSYS.  Cała infrastruktura sprzętowa oraz serwer licencji znajduje sie po stronie serwerów udostępnianych w usłudze ANSYS Cloud.
Zapraszam do zapoznania się z tematem już teraz (zapisy na oficjalną prezentację funkcjonalności: 13.02.2019 - wewnątrz artykułu).

Czytaj więcej...

Nowy rekord: 129000 rdzeni w analizie CFD

Nowy rekord HPC: 129k rdzeni w symulacji CFD

ANSYS podał złamanie kolejnej bariery ilości rdzeni  w symulacjach CFD. Nowy rekord wynosi 129000 rdzeni i dotyczy symulacji spalania w ANSYS Fluent przy użyciu wciąż rozwijanej technologii ANSYS HPC.  W analizie brały udział dwa centra komputerowe (NCSA oraz NERSC) oparte o superkomputery CRAY XC30.  Jest to kolejny rekord, pokazujący możliwości skalowalności obliczeń w oparciu o obecną technologię ANSYS HPC (High Performance Computing).  Dla przypomnienia, zeszłoroczny rekord  wynosił 'tylko' ;) 36000 rdzeni, co oznacza przyrost x3.6.
Więcej informacji w serwisach:
Engineering oraz Inside HPC

Obliczenia w chmurze

Obliczenia w chmurze,
wynajem infrastruktury IT

Proponujemy naszym Klientom zupełnią nową jakość obliczeń w postaci usługi obliczeń w chmurze (cloud computing on demand) oraz wynajmu infrastruktury IT pod własne obliczenia : CADFEM Engineering Simulation Cloud.  Użytkownik jest zwolniony z kosztów  związanych z zakupem i utrzymaniem infrastruktury IT , personelu technicznego do jego obsługi oraz i technologi HPC wymaganej konfiguracji do wykonania obliczeń rozproszonych. Można skorzystać z własnej licencji ANSYS jak również wynająć kompletną infrastrukturę IT ze wskazaną licencją (licencjami) ANSYS. 

Czytaj więcej...

GPU w stacjach roboczych (benchmark HPC)

Przetestowaliśmy specjalnie dla Państwa najnowszą kartę obliczeniową GPU: nVidia TESLA C2075 (certyfikowana przez HP).  Obliczenia przeprowadziliśmy w ANSYS 13.2 wykorzystując stację roboczą HP Z800.  Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz wynikami benchmarku.

Czytaj więcej...

Benchmark sprzętu i technologii HPC

Benchmark nowej stacji roboczej i technologii HPC.
Sprawdziliśmy jak w praktyce sprawują się najnowsze procesory Intel Xeon Nehalem w porównaniu ze swoimi poprzednikami. Przy okazji sprawdziliśmy przyspieszenie obliczeń w programie ANSYS CFX v12.

Czytaj więcej...

REFERENCJE