» Przewaga ANSYS

Przewaga ANSYS

SKUPIENIE NA FIZYCE ZAMISAT NA TYM JAK WYKONAĆ SYMULACJĘ

Oprogramowanie ANSYS pozwala zasymulować każdy aspekt funkcjonowania produktu długo zanim on powstanie. Od fizycznych zjawisk po kwestie związane z sterowaniem – a to wszystko z niebywałą dokładnością. Dzięki temu nasi Klienci mogą mieć pewność jak ich produkt będzie się zachowywać na długo przed produkcją lub ewentualnymi testami.

To co jednak znacznie wyróżnia ANSYS to nie same możliwości ale fakt że użytkownik może się skupić niemal wyłącznie na zrozumieniu danego problemu zamiast na sposobie wykonania symulacji. Innymi słowy oprogramowanie ANSYS pomimo bardzo zaawansowanej technologii jest prosty w użytkowaniu. Dzięki temu menadżerowie produktów nie muszą ograniczać ilości badanych koncepcji do absolutnego minimum. Innym aspektem łatwości w użytkowaniu ANSYS jest wdrożenie: jest ono szybkie, a przez to mniej kosztowne, a ewentualne zmiany personalne nie wiążą się z długim poszukiwaniem “następcy”.

SYMULACJA NA WIELU POZIOMACH

ANSYS posiada bardzo szeroką gamę produktów dla różnych grup inżynierów: od konstruktorów, przez inżynierów produktu po profesjonalnych obliczeniowców. Od prostych symulacji pozwalających wybrać właściwy kierunek zmian w koncepcji, po bardzo złożone symulacje, które pozwalają zweryfikować ostateczny kształt produktu, technologię lub zmiany optymalizacyjne. W przeciwieństwie do typowych dodatków do systemów CAD – wyniki generowane przez oprogramowanie ANSYS są pewne i wiarygodne. Zobacz pełne portfolio produktów ANSYS. 

Udostniępnienie sprawdzonej technologii na wielu różnych poziomach procesu rozwoju produktu pozwala na jego lepsze zrozumienie i dokładną ocenę wpływu róznych czynników na jego zachowanie finalnej konstrukcji.

ANSYS NIE WYWAŻA OTWARTYCH DRZWI

To co odróżnia ANSYSa od pozostałych producentów oprogramowania do symulacji komputerowych to fakt, że nie tworzy on nowych technologii tylko przejmuje firmy o najwyższej pozycji na rynku i rozwija już istniejące, sprawdzone i ugruntowane rozwiązania. Tylko w ostatnich 10 latach ANSYS wydał na przejęcie firm z pokrewnych branż kilka miliardów dolarów co świadczy o skupieniu firmy nad dostarczaniem najlepszych produktów. Obecnie ANSYS jest dwukrotnie większy od swojego największego konkurenta i wydaje najwięcej na badania i rozwój spośród wszystkich obecnych na rynku firm (w 2015r – 250mln $).

EFEKT: ANSYS WORKBENCH

Widok projektu ANSYS Workbench

Wynikiem wspomnianej strategii jest platforma ANSYS Workbench. Jest to środowisko pracy wszystkich przejętych przez ANSYS kodów, które umożliwia prowadzenie bardzo zaawansownych symulacji z poszczególnych “fizyk” jak i sprzęgania wielu zjawisk z niespotykaną dokładnością. ANSYS Workbench umożliwia współpracę nie tylko specjalistów z różnych dziedzin ale i na różnych poziomach wiedzy.

ANSYS Workbench to również niezależność od systemów CAD. ANSYS posiada własny, inżynierski system CAD SpaceClaim Direct Modeler oraz dwukierunkowe linki do wszystkich popularnych systemów CAD. Taka elastyczność umożliwia bezproblemową optymalizację parametryczną jak i również łatwe analizy koncepcyjne. Nasi Klienci nie muszą dobierać rozwiązań w oparciu o posiadane oprogramowanie do modelowania 3D.

ŚWIADECTWO ZAUFANIA

96 ze 100 największych firm na liście FORTUNE 500 opiera badania i rozwój na rozwiązaniach ANSYS. Jest to nie tylko świadectwo zaufania do marki ale przede wszystkim tego, że dostarczana przez ANSYS technologia jest sprawdzona i generuje wiarygodne wyniki.

Wartością dodaną dla naszych Klientów jest fakt, że ANSYS nie dostarcza dużej ilości punktowych rozwiązań ale całą platformę. Nie ma potrzeby współpracować z 10 dostawcami oprogramowania by zaspokoić potrzeby wszystkich swoich działów badawczych. Mechanika, przepływy, elektromagnetyzm, sterowanie, technologia, CAD. Warto tu zauważyć, że ANSYS Workbench pozwala na uwzględnianie wyników z jednej symulacji jako wymuszenie w drugiej co znaczeni poszerza możliwości badawcze.

ANSYS ściśle współpracuje z Intel i Nvidia aby dostarczać najnowocześniejszą na rynku technologię HPC dzięki której inżynierowie mogą tworzyć wirtualne prototypy o bardzo wielu detalach i na wyniki nie muszą czekać tygodniami. ANSYS posiada najlepiej skalujące się rozwiązania HPC na rynku. Ostatnim rekordem była liniowa skalowalność szybkości do 172tys. rdzeni.

MOŻLIWOŚCI A “MOŻLIWOŚCI”

Za pomocą kartki i ołówka możemy uzyskać dokładnie takie same wyniki skomplikowanych obliczeń co za pomocą kalkulatora. Różnica jest w szybkości i wymaganiach wobec użytkownika. Pracując na kartce jesteśmy zdani tylko na siebie. W kalkulatorze jednak mamy do dyspozycji technologię, która wspiera użytkownika na wielu etapach dochodzenia do wyników. Oprogramowanie ANSYS daje inżynierowi swobodę w rozwiązywaniu danego problemu bez zbędnego nakładu pracy. 

ANSYS dostarcza narzędzia, które ułatwiają i usprawniają tradycyjny proces projektowy. Co więcej dzięki dokładności wyników konstruktorzy i obliczeniowcy mogą wyjść poza swoją intuicję i tworzyć innowacyjne rozwiązania. Dzięki oprogramowaniu ANSYS możliwe jest stworzenie procesu projektowego opartego o symulację, a nie o metody prób i błędów. 

Zajrzyj do naszych referencji i zobacz co nasi Klienci mówią o nas i o oprogramowaniu ANSYS.