» Przewaga MESco – partner a nie dostawca

Przewaga MESco – partner a nie dostawca

Symulacja komputerowa nie rozwiązuje jedynie problemy inżynierskie ale i biznesowe. Dzięki symulacji możliwe jest sprawdzenie czy nowy produkt spełnia wymagania rynkowe, czy pomyślnie przejdzie testy, jak zmiany konstrukcyjne wpływają na zgodność z daną normą, jaki wpływ na wydajność produktu ma technologia produkcji, itd. Jeśli odpowiedź na te pytania zarząd może uzyskać długo przed pierwszym prototypem – wówczas możliwe jest bardziej świadome podejmowanie ważnych decyzji biznesowych takich jak rozpoczęcie nowej produkcji, wejście na zagraniczny rynek czy optymalizacja kosztów produkcji istniejących produktów.   

PARTNER A NIE DOSTAWCA  

Sprzedajemy produkty ANSYS równocześnie prowadząc komercyjne projekty obliczeniowe na tym oprogramowaniu.  Bez wątpienia jest to naszym największym atutem – sprzedajemy oprogramowanie, z którego korzystamy na co dzień. Od 1994r mieliśmy okazje współpracować przy projektach statków, bloków energetycznych, samochodów, turbin lotniczych, sprzętu górniczego i wielu innych kluczowych dla Polskiej gospodarki produktów przemysłowych i konsumenckich. Efektem naszych prac są lepsze produkty i krótszy czas rozwoju, a co za tym idzie spore oszczędności naszych Klientów. Nie skupiamy się na żadnej gałęzi przemysłu. Skupiamy się na symulacji komputerowej.

Nasza kadra to wysoce wykwalifikowani pasjonaci swoich dziedzin symulacji. Bardzo poważnie traktujemy etykę doradztwa technicznego i chcemy być dla naszych Klientów partnerem w dążeniu do rozwiązania problemu za pomocą symulacji komputerowej. Takie podejście przekłada się na nasz model doradztwa w wyborze licencji i metodologii wdrożenia zakupionego oprogramowania – chcemy by nasi Klienci jak najszybciej uzyskali zwrot z inwestycji. 

KRYTERIUM WYBORU – CO JEST LEPSZE?

Częstym błędem w poszukiwaniu oprogramowani do analiz numerycznych lub kontrahentów w dziedzinie symulacji komputerowej jest tabelaryczne porównanie dostępnych rozwiązań. Błąd polega na tym co kryje się za słowem „możliwości”. Kalkulator biurkowy ołówek i kartka mają dokładnie taką samą funkcjonalność co komputer. Pytanie zasadnicze to: jak długo trwa proces obliczeniowy? Jaki poziom ekspercki jest wymagany od użytkownika? Jakie perspektywy rozwoju daje mi zakupione narzędzie lub współpraca z daną firmą?

Poniżej znajduje się porównanie dwóch produktów które poprzez zły dobór kryteriów porównawczych traci wartość merytoryczną:

Tabelaryczne porównanie łopaty i koparki

Cena nie jest pomijalnym aspektem inwestycji ale niski jednostkowy wydatek jest niejednokrotnie dużo gorszym rozwiązaniem niż spora inwestycja. Wydatek, choćby najmniejszy pozostaje wydatkiem ale inwestycja zwraca się i jest jak dodatkowy pracownik który 24/7 generuje wartość dodaną dla przedsiębiorstwa. Nasze biuro stara się zwrócić uwagę decydentów na fakt, że symulacja komputerowa nie rozwiązuje tylko problemy inżynierskie ale i biznesowe. Dzięki symulacji możliwe jest sprawdzenie czy nowy produkt spełnia wymagania rynkowe, jak zmiany konstrukcyjne wpływają na zgodność z daną normą, jaki wpływ ma technologia na wydajność produktu, itd.

TRANSFER KNOW-HOW 

Wszystkie zlecenia wykonywane w przez MESco mogą być podstawą do późniejszego wdrożenia oprogramowania. Oznacza to że kursy i późniejsze konsultacje są oparte o modele i problemy Klienta.

Bez transferu Know-How i utrzymywanie bliskich relacji z doświadczonymi użytkownikami nie da się efektywnie wdrożyć oprogramowania do symulacji komputerowych. Wszystkiego można nauczyć się samemu ale trwa to wielokrotnie dłużej i nadal nie ma pewności że przyjęta metodologia pracy jest optymalna i zgodna ze sztuką inżynierką. Więcej o szkoleniach MESco.

ANSYS to, co do zasady, kalkulator – dokładny, funkcjonalny ale wciąż tylko kalkulator. Nie jest on w stanie rozróżnić prawidłowej symulacji od błędnej. Dlatego szkolenia prowadzone przez MESco są skupione wokół kluczowych umiejętności inżynierskich takich jak interpretacja wyników i podejmowanie decyzji na podstawie uzyskanych danych.

Współpraca z MESco daje naszym Klientom dostęp do najnowocześniejszego kodu do symulacji komputerowej na rynku i wybitnych specjalistów w swoich dziedzinach analiz numerycznych. Efektem współpracy z MESco są lepsze produkty, krótszy czas dotarcia produktu na rynek oraz pewność, że wykonane symulacje są przeprowadzone zgodnie z sztuką inżynierską.