Warning: preg_match(): Compilation failed: unmatched parentheses at offset 38 in /www_joomla2019/plugins/system/fix404errorlinks/fix404errorlinks.php on line 1207
MESco | ANSYS Elite Channel Partner w Polsce | - ANSYS Polyflow - symulacja przetwórstwa tworzyw sztucznych
             Szukaj Logowanie Kontakt
ANSYS Startup Program

Masz młodą firmę i tworzysz lub rozwijasz swoje produkty? Zobacz jak możesz uzyskać dostęp do pełnego pakietu licencji ANSYS w ramach współpracy marketingowej.

ANSYS - PROJEKTOWANIE
W OPARCIU O SYMULACJE

Dzięki niebywałej dokładności i szybkości działania ANSYS umożliwia wirtualne prototypowanie w skali i dokładności niedostępnej w żadnym innym oprogramowaniu.

ANSYS DLA UCZELNI WYŻSZYCH

ANSYS posiada bardzo bogatą ofertę pakietów licencji akademickich zarówno do dydaktyki jak i do badań i współpracy z przemysłem.

ANSYS DISCOVERY

Natychmiastowe wyniki z symulacji, bez przygotowania geometrii, bez siatki. Technologiczny przełom w symulacji komputerowej.

previous arrow
next arrow
Slider


ANSYS Polyflow

Symulacje wytłaczania, wydmuchiwania, termo-formowania


ANSYS Polyflow jest specjalistycznym programem stworzonym na potrzeby symulacji procesów dla termoplastów, gumy oraz szkła. Oparty o metodę elementów skończonych doskonale radzi sobie z symulacja takich zjawisk jak wyciąganie (extrusion), termoformowanie czy wdmuchiwanie. Program posiada bogatą bibliotekę płynów lepko-sprężystych dzięku czemu możliwe jest dokładne odwzorowanie symulowanych zjawisk.

Dzięki unikalnym narzędziom program automatycznie dobiera kształt ustnika do wymaganego kształtu wyciąganego produktu. Pozwala to na znacznie szybsze wprowadzenie nowego produktu w porównaniu z tradycyjną metodą prób i błędów co przekłada się na znaczną redukcję kosztów.

Testowanie wielu wariantów wdmuchiwania jeszcze w fazie projektu pozwala na wprowadzenie znaczenie lepszych produktów. Projektanci wprowadzają do produkcji finalny produkt o żądanych właściwościach z pominięciem wielu prób i testowania rozwiązań na rzeczywistym modelu. Identycznie jest w przypadków symulacji procesów związanych z obróbką szkła. Dzięki możliwości dokładnego odwzorowania zjawisk zachodzących w czasie produkcji, możliwa jest optymalizacja ustawień i warunków w celu uzyskania najlepszego z możliwych produktu.ANSYS Polyflow pozwala na symulacje poniższych procesów:

  • projektowanie podajnika ślimakowego

  • wyciąganie, wytłaczanie

  • termoformowanie

  • wdmuchiwanie (również szkła)

 
Program ANSYS Polyflow występuje w trzech modułach:

ANSYS Polyflow - Pełny program pozwalający na symulację wyciągania jak i wdmuchiwania
ANSYS Polyflow BlowMolding - wersja przeznaczona do symulacji wdmuchiwania oraz termoformingu
ANSYS Polyflow Extrusion - wersja przeznaczona do symulacji wyciągania
 
Dzięki temu podziałowi możliwe jest dopasowanie produktu do potrzeb użytkownika.

Sam proces symulacji odbywa się w paru etapach:

DesignModeler lub SpaceClaim - import/budowa/przygotowanie geometrii
ANSYS Meshing - budowa siatki
ANSYS Polyflow - definicja i rozwiązanie modelu
CFD-Post - postprocesor


 

W razie pytań, prosimy o kontakt