Warning: preg_match(): Compilation failed: unmatched parentheses at offset 38 in /www_joomla2019/plugins/system/fix404errorlinks/fix404errorlinks.php on line 1207
MESco | ANSYS Elite Channel Partner w Polsce | - ANSYS HFSS - Projektowanie i symulacja pracy anten i układów elektronicznych
             Szukaj Logowanie Kontakt
ANSYS Startup Program

Masz młodą firmę i tworzysz lub rozwijasz swoje produkty? Zobacz jak możesz uzyskać dostęp do pełnego pakietu licencji ANSYS w ramach współpracy marketingowej.

ANSYS - PROJEKTOWANIE
W OPARCIU O SYMULACJE

Dzięki niebywałej dokładności i szybkości działania ANSYS umożliwia wirtualne prototypowanie w skali i dokładności niedostępnej w żadnym innym oprogramowaniu.

ANSYS DLA UCZELNI WYŻSZYCH

ANSYS posiada bardzo bogatą ofertę pakietów licencji akademickich zarówno do dydaktyki jak i do badań i współpracy z przemysłem.

ANSYS DISCOVERY

Natychmiastowe wyniki z symulacji, bez przygotowania geometrii, bez siatki. Technologiczny przełom w symulacji komputerowej.

previous arrow
next arrow
Slider

 ANSYS HFSS jest zaawansowanym narzędziem do symulacji pól elektromagnetycznych wysokich częstotliwości. Zastosowanie nowoczesnych i wydajnych solverów w połączeniu z w pełni zautomatyzowanym adaptacyjnym procesem tworzenia siatki elementów skończonych (adaptive meshing) sprawia, że jest on idealnym narzędziem dla inżynierów dla których liczy się czas i dokładność. HFSS posiada najbardziej zaawansowaną technologię umożliwiającą użytkownikowi korzystanie z szeregu dostępnych solverów wykorzystujących między innymi metodę elementów skończonych, metodę momentów, metodę hybrydową łączącą powyższe metody, a także solverów w domenie częstotliwości i czasu.

HFSS daje inżynierom możliwość rozszerzenia analizy polowej o dynamiczne połączenie z analizą typu harmonic-balance i symulacji stanów przejściowych. Dzięki unikalnym możliwościom oprogramowania inżynierowie wykorzystujący symulację komputerową mają możliwość optymalizacji zarówno nowych jak i istniejących produktów. HFSS znajduje szerokie zastosowania w przemyśle elektronicznym na przykład do projektowania anten, macierzy antenowych, pasywnych elementów RF, aplikacji mikrofalowych, konektorów, układów scalonych, płytek PCB.

HFSS posiada wbudowane dwa interfejsy graficzne – 3D Modeler oraz 3D Layout:

  • HFSS 3D Modeler umożliwia tworzenie oraz import skomplikowanych geometrii CAD komponentów HF takich jak np. anteny, elementy RF i mikrofalowe, aplikacje biomedyczne. Daje nam to możliwość ekstrakcji parametrów macierzy rozproszenia (S, Y, Z), wizualizację w 3D pól elektromagnetycznych (bliskich i dalekich), a także wygenerowanie pełnofalowego modelu SPICE, który następnie możemy połączyć z symulatorem obwodowym.

  • HFSS 3D Layout – jest to interfejs zoptymalizowany pod kątem geometrii posiadających strukturę warstwową (układy scalone, płytki PCB). Geometria jest renderowana w środowisku 2D, natomiast wszystkie istotne aspekty geometrii 3D są uwzględniane w trakcie symulacji komputerowej włączając w to między innymi wpływ grubości ścieżek, sposób wytrawiania, punktów lutowniczych itd. HFSS 3D Layout posiada zaawansowaną technologię tworzenia siatki zoptymalizowaną pod kątem analiz aplikacji posiadających strukturę warstwową. 

 

 

Studium przypadku:

 

Tabela możliwości modułów elektromagnetycznych ANSYS

 

 

 

Broszura ANSYS HFSS