Warning: preg_match(): Compilation failed: unmatched parentheses at offset 38 in /www_joomla2019/plugins/system/fix404errorlinks/fix404errorlinks.php on line 1207
MESco | ANSYS Elite Channel Partner w Polsce | - ANSYS Additive Manufacturing
             Szukaj Logowanie Kontakt
ANSYS Startup Program

Masz młodą firmę i tworzysz lub rozwijasz swoje produkty? Zobacz jak możesz uzyskać dostęp do pełnego pakietu licencji ANSYS w ramach współpracy marketingowej.

ANSYS - PROJEKTOWANIE
W OPARCIU O SYMULACJE

Dzięki niebywałej dokładności i szybkości działania ANSYS umożliwia wirtualne prototypowanie w skali i dokładności niedostępnej w żadnym innym oprogramowaniu.

ANSYS DLA UCZELNI WYŻSZYCH

ANSYS posiada bardzo bogatą ofertę pakietów licencji akademickich zarówno do dydaktyki jak i do badań i współpracy z przemysłem.

ANSYS DISCOVERY

Natychmiastowe wyniki z symulacji, bez przygotowania geometrii, bez siatki. Technologiczny przełom w symulacji komputerowej.

previous arrow
next arrow
Slider

Structure MaterialProdukcja addytywna metali (eng. Metal Additive Manufacturing) jest jedną z najprężniej rozwijających się gałęzi techniki. Dzięki produkcji addytywnej możliwe jest budowanie obiektów o wysoce skomplikowanych kształtach, zaczerpniętych wprost z oprogramowania CAD. Osiągnięcie tych samych rezultatów za pomocą odlewania, obróbki plastycznej czy obróbki skrawaniem najczęściej nie jest możliwe. Ze względu na występowanie problemów związanych ze sprzężonym zagadnieniem termo-sprężystości, branża produkcji addytywnej może bardzo wiele zyskać dzięki wykorzystaniu obliczeń numerycznych.

W zeszłym roku ANSYS dokonał zakupu 3DSIM, światowego lidera w dziedzinie symulacji procesu produkcji addytywnej metali. Nowym narzędziem dostępnym w ANSYS Workbench dotyczącym produkcji addytywnej jest moduł Additive Manufacturing System, który w szybki i prosty sposób pozwala na przeprowadzenie dokładnej analizy procesu druku 3D metali. Additive Manufacturing System jest dostępny jako aplikacja ACT, którą bezpłatnie można pobrać z ANSYS App Store w ramach usługi TECS.

Rocker Arm build

Dzięki obszernej dokumentacji nie potrzebna jest dogłębna wiedza na temat samej technologii czy też z zakresu obliczeń numerycznych. Użytkownik jest instruowany krok po kroku przez wszystkie etapy analizy. Wymagane jest podanie kluczowych informacji takich jak właściwości używanego proszku metalu, grubość drukowanej warstwy czy temperatura schładzania produktu. Aplikacja ta pozwala na symulację procesów PBF (Powder Bed Fusion) oraz DED (Direct Energy Deposition). Analiza polega na sprzężeniu nieustalonych obliczeń termicznych z ustalonymi obliczeniami strukturalnymi. Do symulacji procesu można również dodać optymalizację topologiczną.

Użycie Additive Manufacturing System może w znaczący sposób obniżyć koszty związane z drukiem 3D metali. Ustalanie odpowiednich parametrów procesu powinno odbywać się z wykorzystaniem komputerowego modelu, który w sposób tani i szybki pozwoli na przestudiowanie możliwych scenariuszy. Przeciwieństwem tego podejścia jest przeprowadzanie metody prób i błędów z wykorzystaniem fizycznych produktów, co wiąże się z poświęceniem czasu maszyny i cennego materiału.