Warning: preg_match(): Compilation failed: unmatched parentheses at offset 38 in /www_joomla2019/plugins/system/fix404errorlinks/fix404errorlinks.php on line 1207
MESco | ANSYS Elite Channel Partner w Polsce | - Opis licencji mechanicznych ANSYS
             Szukaj Logowanie Kontakt
ANSYS Startup Program

Masz młodą firmę i tworzysz lub rozwijasz swoje produkty? Zobacz jak możesz uzyskać dostęp do pełnego pakietu licencji ANSYS w ramach współpracy marketingowej.

ANSYS - PROJEKTOWANIE
W OPARCIU O SYMULACJE

Dzięki niebywałej dokładności i szybkości działania ANSYS umożliwia wirtualne prototypowanie w skali i dokładności niedostępnej w żadnym innym oprogramowaniu.

ANSYS DLA UCZELNI WYŻSZYCH

ANSYS posiada bardzo bogatą ofertę pakietów licencji akademickich zarówno do dydaktyki jak i do badań i współpracy z przemysłem.

ANSYS DISCOVERY

Natychmiastowe wyniki z symulacji, bez przygotowania geometrii, bez siatki. Technologiczny przełom w symulacji komputerowej.

previous arrow
next arrow
Slider

tradeoff with infeasible points ANSYS

ANSYS posiada dwie linie produktów: dla analityków, gdzie środowiskiem pracy jest ANSYS Workbench druga grupa produktów jest przeznaczona dla konstruktorów: ANSYS Discovery. Poniżej znajduje się lista zasadniczych modułów do symulacji mechanicznych pracujących na platformie ANSYS Workbench:

  • ANSYS Mechanical Pro –  moduł posiada możliwości w zakresie statyki nieliniowej (krzywa biliniowa), nieliniowości geometryczne (duże odkształcenia), termika w stanie nieustalonym i zmęczenie (ANSYS Fatigue). Moduł stosowany szczególnie tam gdzie konstrukcja pracuje w szerokim zakresie temperaturowym, lub jest poddana obróbce cieplnej. Dzięki nieliniowym analizom termicznym możemy uzyskać informacje o procesie nagrzewania się/chłodzenia produktu i jak proces ten ma wpływ na jego wytrzymałość. Dzięki ANSYS Fatigue możliwe jest przeprowadzenie podstawowych analiz zmęczeniowych na podstawie wyników ze statyki liniowej. Dużą przewagą tego modułu nad typowymi dodatkami do systemów CAD jest ANSYS Workbench - zaawansowane technologicznie ale proste w użytkowaniu środowisko pracy.
  • ANSYS Mechanical Premium – Posiada wszystkie możliwości poprzednika oraz  dodatkowo pełny transient: analiza harmoniczna, spektralna, drgania losowe, wyboczenie nieliniowe. Przeznaczony do symulacji produktów poddawanym dynamicznemu obciążeniu, które odkształcają konstrukcję. ANSYS Mechanical Premium pozwala również na symulacje zachowania konstrukcji w stanie tzw „post buckling”. Doskonale nadaje się do badania zależności między termiką układu, a jego odpowiedzią na zadane obciążenie statyczne i dynamiczne.
  • ANSYS Mechanical Enterprise – Najwyższa licencja mechaniczna ANSYS zawierająca wszystkie możliwości powyższych licencji, a dodatkowo pozwala na symulacje dynamiki nieliniowej, symulacja pękania, analizę kompozytów, oraz wiele innych. Jest to najwyższej klasy narzędzie do symulacji zjawisk mechanicznych w pełnym ich zakresie. Możliwości solvera pozwalaj na sprzęgnięcie go z analizami CFD, EM, HF i innymi.

ANSYS Mechanical Enterprise zawiera również następujące moduły dodatkowe:

 

Tabela możliwości modułów mechanicznych ANSYS

 

 

Zamów wersję testową wybranych modułów ANSYS

 

 

W razie pytań prosimy o kontkat