Szukaj Logowanie Kontakt

abm

ABM Greiffenberger Polska Sp. z o.o. jako część rodzinnego koncernu Senata GmbH od momentu powstania w 1927 roku stawia na systematyczny i trwały rozwój. W naszych fabrykach rocznie produkujemy ok. 300 000 napędów. Nasze silniki elektryczne i przekładnie to produkty mające przed sobą dużą perspektywę rynkową zapewniające nam czołową pozycję na rynku światowym. Posiadamy spółki-córki w Europie, Ameryce Północnej i Azji oraz przedstawicielstwa zagraniczne we wszystkich najważniejszych krajach przemysłowych. Od 2013 roku działamy w naszej siedzibie w Lublinie i chcemy kontynuować nasz sukces na polskim rynku.

Obecnie poszukuje kandydatów na stanowisko:

INŻYNIER ELEKTRYK W DZIALE BADAŃ I ROZWOJU

Miejsce pracy : Lublin                        Rodzaj umowy: Umowa o pracę                    Liczba miejsc: 1

Profil kandydata:

  • Wykształcenie wyższe techniczne na kierunku elektryka, elektrotechnika bądź pokrewnym (ze szczególnym uwzględnieniem specjalizacji maszyny elektryczne);
  • Minimum 5-letnie doświadczenie w zakresie projektowania maszyn elektrycznych (silniki asynchroniczne oraz synchroniczne z magnesami trwałymi) w zakresie elektromagnetyzmu;
  • Minimum 5-letnie doświadczenie w zakresie projektowania uzwojeń w silnikach elektrycznych;
  • Wiedza z zakresu miernictwa elektrycznego, pomiarów silników elektrycznych itp.;
  • Ogólna wiedza z zakresu termodynamiki, mechaniki płynów i wytrzymałości materiałów
  • Podstawowa znajomość programów typu CAD w zakresie tworzenia modeli 3D oraz 2D – Siemens NX preferowany;
  • Znajomość narzędzi do obliczeń polowych silników elektrycznych (Ansys Maxwell 2D/3D – preferowany);
  • Znajomość języka angielskiego i/lub niemieckiego na poziomie  min. B2;
  • Umiejętność pracy w zespole;
  • Prawo jazdy kategorii B.

Zadania i odpowiedzialności:

  • Projektowanie, wykonywanie i obliczenia w zakresie różnego rodzaju silników elektrycznych (np. silniki synchroniczne i asynchroniczne) z zastosowaniem specjalnych programów obliczeniowych;
  • Sporządzanie i stosowanie programów w zakresi sterowania na stanowisku testowym;
  • Sporządzanie i aktualizacja bazy danych działu rozwoju;
  • W zakresie wykonania silników elektrycznych i projektowania napędów wybór i określenie wykonania silników i elementów konstrukcyjnych oraz wprowadzenie danych do bazy danych działu rozwoju;
  • Opracowanie danych do planowania pracy;
  • Opracowanie wytycznych w zakresie badań/prób i wykorzystanie wyników prób i badań;
  • Opracowywanie zleceń klientów dla nowych produktów wraz z wyjaśnieniami dotyczącymi przejrzystości oraz sporządzenie dokumentów (np. karty danych stałych, wykresy, charakterystyki dla klientów);
  • Fachowe wsparcie działu sprzedaży i przeprowadzanie wewnętrznych szkoleń technicznych;
  • Przestrzeganie wewnętrznych wytycznych, w szczególności dotyczących jakości, ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa i higieny pracy.

Prosimy o przesyłanie CV w języku polskim

  • w wersji elektronicznej na adres: jobs@abm-polska.pl (preferowane)
    w tytule maila proszę o podanie nazwy powyższego stanowiska
    lub
  • przesłanie na adres:

ABM Greiffenberger Polska Sp. z o.o. Dział Kadr, ul. Erazma Plewińskiego 18, 20-277 Lublin

Jednocześnie informujemy, iż skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

ANSYS WORKBENCH

Przewaga ANSYS

ZASTOSOWANIA