Szukaj Logowanie Kontakt

kalendarz bg

Wprowadzenie do UDF'ów

Konsolidacja ITKurs obejmuje swoją tematyką podstawy teoretyczne i praktyczne ćwiczenia z tworzenia funkcji użytkownika (UDF) w programie ANSYS FLUENT.

Dla użytkowników zaczynających swoją przygodę z CFD, polecamy wcześniejszy udział w kursie 'Wprowadzenie do analiz przepływów - CFD'
 
Czas trwania: 1 dni

Cena standardowa 1 000,00 PLN/netto
Klienci MESco z aktywną usługą TECS 800,00 PLN/netto
Pracownicy wyższych uczelni 800,00 PLN/netto
Studenci 500,00 PLN/netto
Poziom: Średniozaawansowany, zalecany udział w kursie Wprowadzenie do analiz przepływów

Funkcja użytkownika (UDF - User Defined Function) jest funkcją tworzoną w języku C, która następnie łączona jest z solwerem Fluent'a. Umożliwia dostosowanie Fluent'a do własnych potrzeb. Kurs Wprowadzenie do UDF-ów zapoznaje uczestników z podstawowymi zasadami budowania i wykonywania funkcji użytkownika. Omówione zostaną najczęściej używane funkcje UDF takie jak: zadawanie profilu na warunku brzegowym, zadawanie źródeł objętościowych, właściwości materiałowe czy inicjalizacja. W ramach kursu omówione zostaną również elementy języka programowania C, jednak zalecana jest podstawowa wiedza w tym zakresie.

Cel szkolenia:

Kurs Wprowadzenie do UDF-ów zapoznaje uczestników z podstawowymi zasadami budowania i wykonywania funkcji użytkownika. Omówione zostaną najczęściej używane funkcje UDF takie jak: zadawanie profilu na warunku brzegowym, zadawanie źródeł objętościowych, właściwości materiałowe czy inicjalizacja. W ramach kursu omówione zostaną również elementy języka programowania C, jednak zalecana jest podstawowa wiedza w tym zakresie.

Dla kogo?

Kurs jest skierowany do osób które chcą rozpocząć pracę z funkcjami użytkownika. Kurs obejmuje swoją tematyką podstawy teoretyczne i praktyczne ćwiczenia z tworzenia funkcji użytkownika w programie ANSYS Fluent . Uczestnik kursu powinien posiadać doświadczenie w symulacjach komputerowych i obsługi ANSYS Fluent w stopniu pozwalającym na samodzielne przeprowadzenie analizy.

Program:
  • Krótkie omówienie zasad języka C

  • Struktura danych we Fluencie

  • Sposoby kompilacji kodu

  • Najważniejsze makra

Szczegóły wydarzenia

Data rozpoczęcia wydarzenia 11-10-2019 9:00
Data zakończenia wydarzenia 11-10-2019 17:00
Maksymalna ilość osób 10
Cena za osobę 1,000.00 PLN
Lokalizacja Aleja Legionów 4, 41-902 Bytom