Mechanika V2

» Mechanika V2

MES dla konstruktorów

ANSYS Discovery to środowisko do symulacji komputerowych oparty o dobrze znany, inżynierski system CAD: ANSYS SpaceClaim Direct Modeler. ANSYS Discovery wykorzystują dobrze znane i od lat wiodące solvery ANSYS: Mechanical. Dzięki temu użytkownik ma do dyspozycji wiodącą technologię ale w przyjemnym i prostym do zrozumienia środowisku pracy.

ANSYS Discovery umożliwia prowadzenie obliczeń w czasie rzeczywistym oraz tradycyjną metodę opartą o siatkę elementów skończonych.

 

ANSYS Mechanical

ANSYS Mechanical to pakiet potężnych narzędzi do symulacji mechanicznych. Jego zdecydowaną przewagą jest szybkość działania i ogromna ilość narzędzi które ułatwiają inżyniera i przyspieszają pracę nad modelem MES.

ANSYS Mechanical posiada 3 poziomy: Pro, Premium i Enterprise. Różnią się one tym jak bardzo złożone symulacje można w nich wykonywać. Wszystkie moduły pracują na jednej platformie: ANSYS Workbench co pozwala na uwzględnianie wpływu wielu czynników na pracę konstrukcji.

Narzędzia specjalistyczne do symulacji mechanicznych

Poza solverami dostępnymi w ramach pakietu ANSYS Mechanical, użytkownicy mogą również korzystać z narzędzi przeznaczonych do danego typu analiz: LS-DYNA do symulacji zderzeń, Motion do symulacji mechanizmów, Sherlock do analizy trwałości elektroniki i wiele innych.

Daje to ogromne możliwości w rozwoju produktu na etapie projektu i pozwala na wyjście daleko poza intuicję konstruktorów, a nawet doświadczonych analityków.