» Jesteśmy częścią CADFEM International

Jesteśmy częścią CADFEM International

Kilka słów o MESco

MESco zostało założone przez obecnego właściciela, pana Mariusza Gorola jako jednoosobowe biuro inżynierskie w czasach gdy „mięso zawijano jeszcze w gazety na targu”. Innym cytatem odnoszącym się do tego jak dawno zaczynaliśmy jest: „kiedy ja robiłem projekty wystarczyło mi kilka megabajtów RAM i dysk 2Gb…”. Tak. To był 1994r. 

Od tego czasu przebyliśmy długą drogę ale naszym priorytetem zawsze był profesjonalizm i wysoka jakość usług. Dzięki technologii ANSYS mamy duży komfort w podejmowaniu wyzwań naszych Klientów. Dziś zatrudniamy 15 osób i zajmujemy się wyłączenie symulacją komputerową. Nie dorabiamy po godzinach dydaktycznych na wykonywaniu symulacji – zajmujemy się tym „full time”. 

Wykonujemy symulacje komputerowe z mechaniki, przepływów i elektromagnetyzmu. Wdrażamy technologię ANSYS w oparciu o projekty Klientów oraz prowadzimy szkolenia i kursy na zamówienie oraz otwarte. 

Kim jest CADFEM 

CADFEM to światowy lider w dziedzinie usług inżynierskich i posiada swoje biura niemal na całym świecie. CADFEM Gmbh zostało założone w 1985r. i można powiedzieć, że w Europie byli pionierami w dziedzinie komercyjnych symulacji komputerowych. Firma stabilnie zwiększała swój udział w rynku i obecnie zatrudnia w Niemczech około 150 osób. 

Jakość ich usług i ogromne zasoby wiedzy spowodowały pewien paradoks, że lokalny przedstawiciel posiada większy obrót w regionie niż bezpośrednie biura sprzedaży ANSYS. Jest to dobre świadectwo zaufania Klientów wobec marki CADFEM. 

Ścisła współpraca z ANSYS umożliwiła stworzenie nowych produktów i usług, dzięki którym Klienci CADFEM i ANSYS mogą zwiększyć wydajność swojego procesu projektowego i rozwoju produktów. CADFEM stworzył między innymi FKM ToolkitC.A.V.E.MOLDSIM

Co Partnerstwo z CADFEM oznacza dla Klientów MESco?

Bardzo wiele. Nadal będziemy dokładać wszelkich starań by spełniać wymagania naszych Klientów i dostarczać wysokiej jakości usługi. To co się zmieni to dostęp inżynierów MESco, a tym samym naszych Klientów do zasobów dostępnych w CADFEM International. Oczywiście pełna integracja zajmie jeszcze trochę czasu ale założenie jest takie by merytoryczne treści takie jak samouczki, kursy, modele referencyjne itp. materiały były dostępne dla MESco. 

Bycie częścią CADFEM International to również dostęp do najlepszych praktyk w dziedzinie prowadzenia analiz numerycznych. Nie ma osoby, grupy osób, czy firmy która potrafi robić wszystko. Jednak będąc częścią grupy firm możemy oferować jeszcze szerszy zakres usług i produktów dla naszych Klientów.