» Aktualności » Akademia MESco

Akademia MESco

W związku z sytuacją pandemiczną wielu z naszych Klientów przeszło na pracę zdalną, dzięki czemu zyskali trochę więcej wolnego czasu. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, uruchomiliśmy Akademię MESco, aby w ten sposób dać możliwość podwyższenia kompetencji lub nadrobienia zaległości. Podczas krótkich webinariów zaprezentowane zostały różne ciekawe zagadnienia związane z symulacją komputerową – zaczynając od praktycznych porad, poprzez ciekawe zastosowania, a kończąc na nowościach. Nagrane filmy mogą dać odpowiedź jak w prosty i szybki sposób ułatwić sobie pracę.

W związku z dużym zainteresowaniem webinariami postawiliśmy udostępnić nagrania z spotkań. Wszystkie materiały wideo dostępne są po wypełnieniu naszego formularza kontaktowego.

Formularz dostępu do materiałów wideo

    Informacja o przetwarzaniu danych osobowych przez MESCO Sp. z o.o.

    Poniżej znajdą Państwo dotychczas poruszane tematy:

    Analizy mechaniczne

    Złożone przypadki obciążeń

    W trakcie webinarium zaprezentowano skrypt pozwalający na generowanie obiektów obciążeń na podstawie arkuszy MS Excel oraz umożliwiający konfigurację tychże obiektów w kolejnych krokach czasowych. Skrypt ma 2 bardzo ważne zalety. Po pierwsze, pozwala uniknąć uciążliwego klikania wymaganego do aktywacji/dezaktywacji poszczególnych obiektów obciążeń w krokach czasowych. Po drugie, informacja o obciążeniach w danym kroku czasowym ma formę prostej i czytelnej tabeli.

    Reinforcements – modelowanie wzmocnień w materiale

    ANSYS Workbench Mechanical oddaje do dyspozycji inżynierów mechaników opcje wprowadzania do układów wzmocnień (reinforcements), stosowalnych zarówno w analizach mechanicznych, jak i termicznych. Narzędzie reinforcement pozwala na modelowanie włókien, jak i całych warstw wzmacniających, co postaram się przedstawić w trakcie trwania webinarium.

    Analizy złącz spawanych

    W ramach prezentacji przedstawione zostały podstawowe metody określania wytrzymałości zmęczeniowej złącz spawanych. Zaprezentowano również narzędzia przydatne w analizowaniu zmęczenia spoin.

    Moduł droptest do symulacji upadków

    Analiza znowu się nie zbiega i masz ochotę rzucić wszystkim o podłogę, ale boisz się rozwalić firmowy sprzęt? Zamiast dewastować biuro wykorzystaj moduł Drop Test w Explicit Dynamics, gdzie w prosty sposób przygotujesz symulację upadku dowolnego modelu i ukoisz nerwy serwując sobie demolkę bez żadnych konsekwencji.

    Modele zredukowane ROM w mechanice

    Podczas webinarium zaprezentowano metodologię generowania modeli zredukowanych (ROM), w oparciu o narzędzie CADFEM MOR. Przedstawiony przykład dotyczy problemu termomechanicznego, uwzględniającego dynamikę procesu przewodzenia ciepła oraz jej wpływ na stan naprężenia obiektu. Utworzony ROM został zaimplementowany w środowisku ANSYS Twin Builder w celu symulacji obiektu w czasie rzeczywistym.

    Analizy przepływowe

    Moduł bateryjny we Fluencie

    Rozwój elektroniki oraz samochodów elektrycznych zmusza inżynierów do projektowania coraz bardziej wydajnych systemów bateryjnych. Kluczowym aspektem projektu jest zapewnienie układom odpowiednich warunków termicznych. Fluent dzięki wbudowanemu modułowi bateryjnemu zapewnia szybkie i wydajne podejście do tego skomplikowanego zagadnienia.

    Post-processing w Ensight

    Ensight to niewątpliwie jedno z najbardziej zaawansowanych narzędzi do post-processingu dostępnych na rynku. Oprócz olbrzymiej liczby opcji czy ustawień, tworzy imponujące grafiki oraz obrabia wyniki równolegle. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak zacząć pracę w tym zaawansowanym środowisku, zobacz nagranie z webinarium.

    System Coupling 2.0

    Nowy autonomiczny moduł do łączenia poszczególnych fizyk daje zupełnie nowe możliwości! Podczas spotkania przedstawiono uproszczone podejście do ustawień wymiany danych pomiędzy solverami, możliwość włączenia obliczeń na klastrze oraz dedykowany postprocessing w EnSight’cie.

    Wyrażenia we Fluencie

    Od niedawna we Fluencie dostępne są wyrażenia użytkownika (Expressions). Są one niezwykle przydatnym narzędziem w sytuacji, gdy chcemy zastosować niestandardowe ustawienia w modelu. Podczas webinarium pokazano w jaki sposób wykorzystać nową funkcjonalność do modyfikowania warunków brzegowych, właściwości materiałowych czy post-processingu.

    Analizy elektromagnetyczne

    Chłodzenie elektroniki w ANSYS IcePak

    Wysoka temperatura wewnątrz urządzenia może prowadzić do uszkodzenia termicznego poszczególnych komponentów jak również odpowiadać za problemy związane ze stabilnością i wydajnością. Podczas spotkania w ramach Akademii MESco Online pokazano jak, wykorzystując Icepaka, możesz ograniczyć problemy z nadmierną temperaturą wewnątrz obudowy i nie tylko (m.in. jak uwzględnić layoutu płytki PCB w symulacji).

    Przegląd możliwości oprogramowania ANSYS w zakresie projektowania maszyn elektrycznych

    ANSYS posiada w swoim portfolio szereg narzędzi wspomagających proces projektowania maszyn elektrycznych – RMxprt, Maxwell, Motor-CAD. Nagrane spotkanie stanowi szybki przegląd możliwości wybranych narzędzi.