Grafika2

ANSYS CFD to standard w przemyśle i niekwestionowany lider na rynku. Łączy ze sobą bardzo zaawansowaną technologię z łatwością użytkowania i bardzo szerokimi możliwościami poszerzania istniejącej funkcjonalności.

Oprogramowanie ANSYS pozwala na modelowanie wszelkich zjawisk związanych z przepływami: spalanie, turbulencja, przepływy wielofazowe, reakcje chemiczne, przewodzenie ciepła, radiacja, kawitacja, przepływy turbulentne, transfer masy i ciepła, mieszanie itd.

Dzięki integracji z platformą ANSYS Workbench możliwe jest prowadzenie dwukierunkowych symulacji sprzężonych na przestrzeni wszystkich dostępnych modułów ANSYS.  

Oprogramowanie ANSYS posiada strukturę modułową co pozwala na dobranie oprogramowania w zależności od projektowych wymagań Klienta: od prostych narzędzi dla konstruktorów jak Discovery Live, przez bardziej zaawnasowane symulacje CFD jak Discovery AIM 

po "flagowe" produkty ANSYS CFD opisywane poniżej.  

Tabela możliwości modułów przepływowych ANSYS

 

 

ANSYS Workbech

 

 

Symulacja przepływów dla konstruktorów

wentylator LD

Symulacja komputerowa metodą objętości skończonych pozwala inżynierowi zajrzeć tam gdzie nie da się wykonać pomiarów. Symulacje CFD umożliwia przewidzenie skutków drobnych i istotnych zmian w projekcie. 

Dokładne wyniki nigdy nie były problemem w produktach ANSYS dlatego od lat środowisko ANSYS Workbench jest silnie rozwijany pod kątem ergonomii pracy. 

Ten krótki artykuł prezentuje zasadnicze korzyści z korzystania z technologii numerycznych w procesie projektowym.  

bm

ANSYS posiada kilka poziomów modułów do symulacji przepływów. Od prostych symulacji dla konstruktorów, po bardzo zaawansowane analizy CFD. To co jest ważne to fakt, że wszystkie moduły korzystają z tego samego solvera więc nie ma problemów z poprawnością wyników. 

FLUENTANSYS FLUENT pozwala na modelowanie wszelkich zjawisk związanych z przepływami (spalanie, turbulencja, przepływy wielofazowe, reakcje chemiczne, przewodzenie ciepła, radiacja itp.). ANSYS Fluent z nowoczesnym interfejsem użytkownika, zintegrowany na platformie Workbench daje ogromne możliwości prowadzenia szybkiej i wydajnej optymalizacji produktu.

F1 no back1V2ANSYS CFX pozwala na modelowanie wszelkich zjawisk związanych z przepływami (spalanie, turbulencja, przepływy wielofazowe, reakcje chemiczne, przewodzenie ciepła, radiacja itp.). ANSYS CFX z nowoczesnym interfejsem użytkownika, zintegrowany na platformie Workbench daje ogromne możliwości prowadzenia szybkiej i wydajnej optymalizacji produktu.

ANSYS Icepak jest silnym i specjalizowanym narzędziem do analizy termiczno - przepływowej (CFD) elektronicznych układów, płyt PCB i systemów. Jest niezwykle prosty w użytkoaniu ale bardzo zaawansowany technologicznie - oparty o potężny solver ANSYS FLUENT. 

 aero imageW 2016r ANSYS postanowił skonsolidować wszystkie produkty ANSYSa w dwa zasadnicze pakiety: ANSYS CFD Premium i ANSYS CFD Enterprise. W tym artykule znajdują się nazwy i podstawowy opis funkcjonalności poszczególnych modułów.

PolyflowANSYS Polyflow to moduł do symulacji procesów produkcyjnych w przetwórstwie tworzyw sztucznych takich jak: wytłaczanie, rozdmuch oraz termoformowanie. Jest to potężne narzędzie pozwalające zaoszczędzić duże kwoty w postaci zmarnowanego materiału i kosztownych próbach. 

Windmodeller to program umożliwiający wyznaczenie profilu prędkości wiatru w terenie, pozwala również konstruktorom elektrowni wiatrowych na wybór optymalnego lokalizacji turbin wiatrowych. Program może zostać wykorzystany do przeprowadzenie analizy farm wiatrowych zlokalizowanych na lądzie, jak również farm typu "offshore". Prosty interfejs graficzny oraz automatycznie generowany raport po zakończeniu obliczeń należy zaliczyć do mocnych stron programu.