Szukaj Logowanie Kontakt
             Kontakt Blog Kalendarz

  ANSYS Elite Channel Partner ANSYS Polska ANSYS Logo cropped 164px

ANSYS Elite Channel Partner ANSYS Polska ANSYS Logo cropped 164px
    ANSYS Elite Channel Partner

oprogramowanie bg

Grafika2

ANSYS CFD to standard w przemyśle i niekwestionowany lider na rynku. Łączy ze sobą bardzo zaawansowaną technologię z łatwością użytkowania i bardzo szerokimi możliwościami poszerzania istniejącej funkcjonalności.

Oprogramowanie ANSYS pozwala na modelowanie wszelkich zjawisk związanych z przepływami: spalanie, turbulencja, przepływy wielofazowe, reakcje chemiczne, przewodzenie ciepła, radiacja, kawitacja, przepływy turbulentne, transfer masy i ciepła, mieszanie itd.

Dzięki integracji z platformą ANSYS Workbench możliwe jest prowadzenie dwukierunkowych symulacji sprzężonych na przestrzeni wszystkich dostępnych modułów ANSYS.  

Oprogramowanie ANSYS posiada strukturę modułową co pozwala na dobranie oprogramowania w zależności od projektowych wymagań Klienta: od prostych narzędzi dla konstruktorów jak Discovery Live, przez bardziej zaawnasowane symulacje CFD jak Discovery Ultimate po "flagowe" produkty ANSYS CFD opisywane poniżej.  

Tabela możliwości modułów przepływowych ANSYS

 

 

ANSYS Workbech

 

 

Symulacja przepływów dla konstruktorów

 

 

Symulacja CFD - dlaczego, po co, jak?

wentylator LD

Symulacja komputerowa metodą objętości skończonych pozwala inżynierowi zajrzeć tam gdzie nie da się wykonać pomiarów. Symulacje CFD umożliwia przewidzenie skutków drobnych i istotnych zmian w projekcie. 

Dokładne wyniki nigdy nie były problemem w produktach ANSYS dlatego od lat środowisko ANSYS Workbench jest silnie rozwijany pod kątem ergonomii pracy. 

Ten krótki artykuł prezentuje zasadnicze korzyści z korzystania z technologii numerycznych w procesie projektowym.  

Czytaj więcej...

Opis licencji do symulacji przepływów

bm

ANSYS posiada kilka poziomów modułów do symulacji przepływów. Od prostych symulacji dla konstruktorów, po bardzo zaawansowane analizy CFD. To co jest ważne to fakt, że wszystkie moduły korzystają z tego samego solvera więc nie ma problemów z poprawnością wyników. 

Czytaj więcej...

Symulacje przepływów w ANSYS FLUENT

FLUENTANSYS FLUENT pozwala na modelowanie wszelkich zjawisk związanych z przepływami (spalanie, turbulencja, przepływy wielofazowe, reakcje chemiczne, przewodzenie ciepła, radiacja itp.). ANSYS Fluent z nowoczesnym interfejsem użytkownika, zintegrowany na platformie Workbench daje ogromne możliwości prowadzenia szybkiej i wydajnej optymalizacji produktu.

Czytaj więcej...

ANSYS Icepak - chłodzenie elektroniki

ANSYS Icepak jest silnym i specjalizowanym narzędziem do analizy termiczno - przepływowej (CFD) elektronicznych układów, płyt PCB i systemów. Jest niezwykle prosty w użytkoaniu ale bardzo zaawansowany technologicznie - oparty o potężny solver ANSYS FLUENT. 

Czytaj więcej...

ANSYS WORKBENCH

ZASTOSOWANIA

SZKOLENIA

STREFA AKADEMICKA