AIM UI

Rosnące wymagania wobec produktów przemysłowych i konsumenckich powodują że symulacja komputerowa jest niezbędna na coraz wcześniejszym etapie projektu. Intuicja nawet najbardziej doświadczonych inżynierów powoli przestaje odgrywać kluczową rolę ze względu na rosnący poziom skomplikowania konstrukcji i wielofunkcyjny charakter większości produktów. Dlatego powstał ANSYS AIM – aby umożliwić wstępną weryfikację pomysłów konstruktora.

ANSYS AIM jest niezwykle łatwym w użyciu ale zaawansowanym technologicznie narzędziem dla konstruktorów. Interfejs przypomina popularne systemy CAD. ANSYS AIM posiada zintegrowane moduły do optymalizacji parametrycznej, wytrzymałości, zmęczenia materiałów, ekstruzji, elektromagnetyzmu, przepływów.

ANSYS zrewolucjonizował rynek oprogramowania do symulacji komputerowej poprzez stałe usprawnianie ergonomii pracy i poszerzenie dostępnych możliwości. Dzisiaj nie trzeba być programistą lub wybitnym naukowcem aby korzystać z najbardziej zaawansowanej technologii numerycznej na rynku. Dzisiaj okres nauki interfejsu i sposobu działania oprogramowania ANSYS jest wielokrotnie szybszy niż kilka lat temu i stanowi barierę nie do przeskoczenia przez naszą konkurencję. 

Na tej stronie znajdą Państwo artykuły poświęcone ANSYS AIM. W razie pytań, prosimy o kontakt.

 

heat exchanger multi results Zdecydowaną przewagą ANSYS AIM jest fakt że w tle bardzo prostego i intuicyjnego interfejsu pracuje wiodąca na rynku technologia ANSYS. Możliwości te są dużo większe niż typowych dodatków do systemów CAD.

keep calm and try it yourselfANSYS AIM jest niezwykle łatwym w użyciu ale zaawansowanym technologicznie narzędziem dla konstruktorów. Interfejs przypomina popularne systemy CAD. Dzięki ergonomiii interfejsu użytkownik bardzo szybko uczy się samodzielnej pracy. Zachęcamy wszystkich konstruktorów i szefów działów konstrukcyjnych aby sprawdzili na czym polega technologiczna przewaga rozwiązań ANSYS.

AIM sim.process

ANSYS AIM występuje również w darmowej wersji do celów samokształcenia. Jest ograniczony ilością elementów/wezłów oraz nie może być wykorzystywany w celach komercyjnych lub dydaktycznych.  

Einstien AIM 1Na tej stronie znajdują się samouczki i studium przypadków w formie PDF oraz filmy z których możesz się dowiedzieć jak krok po kroku wykonać wybrany rodzaj symulacji. Dla wszystkich Klientów MESco, posiadających usługę wsparcia technicznego możliwe jest uzyskanie darmowego szkolenia dla konstruktorów z ANSYS AIM.