Szukaj Logowanie Kontakt
             Kontakt Blog Kalendarz

  ANSYS Elite Channel Partner ANSYS Polska ANSYS Logo cropped 164px

ANSYS Elite Channel Partner ansys logo czarne tlo SMALL ANSYS Logo cropped 164px
    ANSYS Elite Channel Partner

Połączenia między siatkami

pexels photo 164531Obszerny artykuł na temat tworzenia połączeń między siatkami (głównie pod kątem CFD), wraz z filmami instruktażowymi.

Czytaj więcej...

Skrócona historia ANSYS

ANSYS IoT

Mało która firma z taką determinacją dąży do urealnienia swojej wizji. W przeciągu ostatnich 10 latach ANSYS zainwestował ogromną ilość swoich przychodów na zakup i rozwój pokrewnych technologii (sam FLUENT i Ansoft zostały zakupione za ponad 1,2 mld Dolarów). Dzięki temu ANSYS Inc. zdobył gigantyczną przewagę technologiczną, którą stale powiększa.

ANSYS to technologia której poziom zaawansowania, precyzja i łatwość użytkowania pozwala zrewolucjonizować produkt już na etapie projektu.

Czytaj więcej...

Kontakt small-sliding w ANSYS - szybsza zbieżność w symulacji kontaktu

Contakt 3Kontakt typu Small-Sliding jest zalecany gdy przesunięcie w analizowanym kontakcie jest stosunkowo małe (mniej niż 20% długości elementu kontaktowego). Small-sliding pozwala szybciej uzyskać zbieżność oraz umożliwia uzyskanie rozwiązania tam gdzie tradycyjna metoda Finite Sliding miała duże trudności. 

Czytaj więcej...

Modelowanie i obliczenia deformacji elementu kompozytowego utwardzanego termicznie

deform36000

Materiały kompozytowe wykorzystywane są obecnie niemalże w każdej dziedzinie przemysłu. O ile w przemyśle wysokich technologii obliczenia struktur kompozytowych zbrojonych włóknem ciągłym prowadzi się już niemal rutynowo za pomocą MES, o tyle w innych gałęziach przemysłu najczęściej obieraną ścieżką jest wykonanie badań niszczących prototypu dla oceny jego wytrzymałości. W niniejszym artykule przedstawimy możliwość wykorzystania obliczeń MES do oceny stopnia deformacji komponentu kompozytowego po jego wyjęciu z formy, w której zachodziło utwardzanie termiczne osnowy.

Czytaj więcej...

Powiadomienia

Chcesz wiedzieć gdy dodamy nowy artykuł? Wybierz kategorię, która Cię interesuje!

ANSYS WORKBENCH

Oprogramowanie

STREFA AKADEMICKA