Szukaj Logowanie Kontakt
             Kontakt Blog Kalendarz

  ANSYS Elite Channel Partner ANSYS Polska ANSYS Logo cropped 164px

ANSYS Elite Channel Partner ansys logo czarne tlo SMALL ANSYS Logo cropped 164px
    ANSYS Elite Channel Partner

Skryptowanie w ANSYS SpaceClaim Direct Modeler Część 3

Geometry Creation 3aaArtykuł stanowi wprowadzenie w tematykę tworzenia skryptów w SpaceClaim 19.2, dając ogólny pogląd na możliwości i sposoby realizowania skryptów. Pierwsza część artykułu odnosi się do parametryzacji, w drugiej części  przedstawiono sposób wykorzystania skryptów do sterowania warunkami brzegowymi  z poziomu Workbencha.

Czytaj więcej...

Metal Additive Manufacturing Process Simulation

Structure MaterialProdukcja addytywna metali (eng. Metal Additive Manufacturing) znana również jako druk 3D metali jest jedną z najprężniej rozwijających się gałęzi techniki. Technologie druku 3D są istotną częścią koncepcji IoT (eng. „Internet of Things”) dzięki czemu współtworzą tzw. „czwartą rewolucję przemysłową”.

Czytaj więcej...

Poprawa jakości symulacji z uwzględnieniem kontaktu

2

Analizy związane z zagadnieniami kontaktowymi są jednymi z najczęściej wykonywanych symulacji mechanicznych. Na podstawie analizy kontaktu użytkownik może przewidzieć szczelność badanego połączenia, zbadać naciski powierzchniowe, określić względny poślizg powierzchni kontaktowych a także wyznaczyć zużycie materiału w kontaktach tarciowych. Niestety ze względu na nieliniowy charakter kontaktów najlepiej odzwierciedlających rzeczywistość (Frictionless, Frictional, Rough) użytkownicy często mają problem z odpowiednim doborem ustawień elementów kontaktowych pozwalającym na uzyskanie zbieżności sił i przemieszczeń.

Czytaj więcej...

Skryptowanie w ANSYS SpaceClaim Direct Modeler Część 2

business codes coding 360591

Dzięki skryptom możliwe jest zautomatyzowanie wielu prac nad modelem CAD. ANSYS SpaceClaim od niedawna posiada edytor skryptów i zachęcamy by się z nim zapoznać ponieważ przy dużej powtarzalności działań na geometrii może on pomóc nam w zaoszczędzeniu cennego czasu.

Czytaj więcej...

Powiadomienia

Chcesz wiedzieć gdy dodamy nowy artykuł? Wybierz kategorię, która Cię interesuje!

ANSYS WORKBENCH

Oprogramowanie

STREFA AKADEMICKA