Szukaj Logowanie Kontakt
             Kontakt Blog Kalendarz

  ANSYS Elite Channel Partner ANSYS Polska ANSYS Logo cropped 164px

ANSYS Elite Channel Partner ansys logo czarne tlo SMALL ANSYS Logo cropped 164px
    ANSYS Elite Channel Partner

Projektowanie linii Blumleina w technologii PCB

rys3 smKorzystając z oprogramowania ANSYS-HFSS, można np. zaprojektować kompaktową linię Blumleina. W połączeniu z generatorem impulsów wysokiego napięcia linia ta tworzy niewielki, tani generator quasi-prostokątnych impulsów wysokiego napięcia o szerokości 20÷40 ns. Generator jest przeznaczony do badania zjawiska elektroporacji.

Czytaj więcej...

Projektowanie systemów optycznych w ANSYS Speos

rys4Interesuje Cię w jaki sposób zaprojektować systemy optyczne przy wykorzystaniu symulacji światła emitowanego punktowo, jak i obecnego w otoczeniu symulowanego układu? Odpwiedź znajdziesz wewnątrz artykułu.

Czytaj więcej...

Analiza fizjologicznych skutków udaru balistycznego po niepenetrującym uderzeniu pocisku w ciało człowieka

0W dzisiejszych czasach decydującą rolę dla użytkowników tekstylnych osłon balistycznych w warunkach ostrzału stanowią badania fizjologicznych skutków udaru balistycznego. Jak prowadzone są takie badania i dlaczego są one takie ważne - odpowiedź wewnątrz artykułu autorstwa pracowników Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Czytaj więcej...

Symulacja termomechaniczna w ANSYS Workbench

CarouselFizyka co prawda jest wymagająca ale ANSYS już mniej. W artykule zaprezentowano przykład silnie sprzężonej analizy termomechanicznej tarczy hamulca rowerowego. Symulacja ma na celu wyznaczenie rozkładu naprężeń, przemieszczeń oraz temperatury w trakcie procesu hamowania.

Czytaj więcej...

Powiadomienia

Chcesz wiedzieć gdy dodamy nowy artykuł? Wybierz kategorię, która Cię interesuje!

ANSYS WORKBENCH

Oprogramowanie

STREFA AKADEMICKA