Warning: preg_match(): Compilation failed: unmatched parentheses at offset 38 in /www_joomla2019/plugins/system/fix404errorlinks/fix404errorlinks.php on line 1207
MESco | ANSYS Elite Channel Partner w Polsce | - Mesco Blog
             Szukaj Logowanie Kontakt

Einstien AIM 1

Blog MESco to krótkie artykuły o symulacji komputerowej w oprogramowaniu ANSYS.

Z doświadczenia wiemy, że inżynier często nie ma czasu by szukać danej funkcjonalności w oprogramowaniu z którego korzysta. Z wersji na wersję ANSYS poszerza swoją funkcjonalność i ułatwia proces symulacji komputerowej. 

Jeśli w poniższych artykułach nie znalazłeś treści które Cię interesują skontaktuj się z naszym wsparciem technicznym

 

 

Czy Bernoulii suszył włosy suszarką i dlaczego często prościej znaczy lepiej?

Rys3Jedną z cech bycia inżynierem jest to, że czasem zwyczajne rzeczy mogą zaintrygować i zająć myśli na wiele godzin. Jako inżynier zajmujący się zagadnieniami przepływowymi, na co dzień mierzę się z problemami o raczej dużej skali: absorberami energetycznymi, kanałami spalin, opływami budynków itp. Jednak często największą satysfakcję, sprawia przełożenie wiedzy i intuicji inżynierskiej pozyskanej w pracy zawodowej na rzeczy, które otaczają nas w codziennym życiu.

W poniższym artykule pokażemy, jak wygląda klasyczne dojście do sedna problemu przepływowego na bardziej przyziemnym przykładzie - zwykłej suszarce do włosów.

Czytaj więcej...

Chłodzenie elektroniki w Icepak AEDT

grafika blog TK

ANSYS Icepak jest dedykowanym narzędziem służącym do wykonywania symulacji termicznych oraz optymalizacji konstrukcji pod kątem zagadnień chłodzenia (wykorzystuje solver ANSYS Fluent). Od kilku wersji ANSYSa Icepak dostępny jest również na platformę AEDT (ANSYS Electronics Desktop). Zapraszamy do lektury krótkiego artykułu poświęconego nowemu modułowi AEDT Icepak.

Czytaj więcej...

Modelowanie materiałów sypkich w programie Rocky DEM

Rys5aRocky oparty jest na bezsiatkowej metodzie elementów dyskretnych (Discrete Element Method). Metoda ta w przeciwieństwie do metod opartych na objętościach skończonych, śledzi każdą cząstkę z osobna. Wewnątrz artykułu znajdą Państwo więcej szczegółów dotyczących modelowania materiałów sypkich w programie Rocky DEM.

Czytaj więcej...

Batch Connection, czyli funkcja tworzenia ciągłej siatki w ANSYS Mechanical

Rys.5W wersji 2019 R2 pojawiła się nowa funkcjonalność usprawniająca tworzenie siatek dla modeli powłokowych oraz belkowych – Batch Connections.

Teraz użytkownik ma możliwość wygenerowania ciągłej siatki poprzez opcję  Batch Connection w ANSYS Mechanical. Dzięki tej opcji możliwe jest szybkie, w pełni zautomatyzowane łączenie dużych konstrukcji powłokowo -  belkowych. Więcej szczegółów wewnątrz artykułu.

Czytaj więcej...

Symulacje elektromagnetyczne: rzeczywistość czy science-fiction?

science fiction

Podczas opracowywania nowych urządzeń lub wprowadzania nowej wersji istniejącego produktu często zadajemy sobie pytania: co jeszcze mogę poprawić, gdzie tkwi problem i dlaczego moje urządzenie się przegrzewa. Tylko symulacja komputerowa pozwala na dogłębne poznanie przyczyn naszych niepowodzeń i na wyeliminowanie błędów w fazie tworzenia prototypu. W artykule przedstawiono kilka przykładów potwierdzających zasadność wykorzystania symulacji komputerowej w fazie tworzenia koncepcji i prototypu. Zapraszam do lektury.

Czytaj więcej...

ANSYS GRANTA - materiałoznastwo w praktyce

ANSYS GRANTA

ANSYS GRANTA to zestaw narzędzi do szukania i wielokryterialnego porównywania materiałów z jakich chcemy zbudować swój produkt. Oprogramowanie to zostało stworzone przez prof. Michael F. Ashby (tak, ten od wykresów Ashby'ego!). ANSYS GRANTA odznacza się niebywałą łatwością użytkowania przy niezwykle bogatej bazie materiałów. 

 

Czytaj więcej...

ANSYS Cloud 2019 R1

 ANSYS Cloud HPCWewnątrz artykułu przedstawiono zupelnie nową funkcjonalność, jaka pojawiła się wraz z ANSYS 2019 R1 - całkowicie zintegrowana usługa obliczeń HPC w chmurze ANSYS.

Czytaj więcej...

ANSYS Motion - symulacja układów kinematycznych

Łożysko RolkoweDzięki partnerstwu z firmą Virtual Motion użytkownicy ANSYS mają dostęp do produktu DAFUL w wersji na ANSYS Workbench: ANSYS Motion. Jest to niezwykle sprawny solver do symulacji dużych układów kinematycznych z uwzględnieniem części podatnych. Daful w wolnym tłumaczeniu oznacza po koreańsku "rozwiązuje wszystko" - i faktycznie zakres jego możliwości jest imponujący. 

Czytaj więcej...

ANSYS Cloud – proste rozwiązania HPC dla inżynierów

ANSYS Cloud

ANSYS od początku silnie inwestował w technologię HPC. ANSYS FLUENT szybko stał się narzędziem do benchmarków dużych klastrów obliczeniowych, a równocześnie wyznacznikiem dobrze skalującego się solvera do symulacji CFD. W 2016r ANSYS wykonał symulację spalania dla modelu posiadającego 830mln stopni swobody (ang. DOF - Degee Of Freedom) na 129024 rdzeni na superkomputerze SGI® ICE™ XA (wówczas najszybszy superkomputer na świecie). Tym samym został pobity wcześniejszy rekord ustanowiony również przez ANSYS.

Czytaj więcej...

Ansys Viewer: Narzędzie do przeglądania wyników dla każdego

MarkupArtykuł opisuje bezpłatne narzędzie Ansys Viewer, które służy do usprawnienia współpracy pomiędzy pracownikami i klientami. Dzięki niemu możliwe jest przeglądanie, udostępnianie i analizowanie informacji projektowych, wskazywanie problemów, uzyskiwanie zatwierdzeń oraz podejmowanie optymalnych decyzji projektowych. Możliwe jest otworzenie w nim plików Ansys Viewer (.avz), które zostały wyeksportowane z ANSYS CFX-Pre, CFD-Post, Fluent i ANSYS Mechanical.

Czytaj więcej...

Skryptowanie w ANSYS SpaceClaim Direct Modeler Część 3

Geometry Creation 3aaArtykuł stanowi wprowadzenie w tematykę tworzenia skryptów w SpaceClaim 19.2, dając ogólny pogląd na możliwości i sposoby realizowania skryptów. Pierwsza część artykułu odnosi się do parametryzacji, w drugiej części  przedstawiono sposób wykorzystania skryptów do sterowania warunkami brzegowymi  z poziomu Workbencha.

Czytaj więcej...

Metal Additive Manufacturing Process Simulation

Structure MaterialProdukcja addytywna metali (eng. Metal Additive Manufacturing) znana również jako druk 3D metali jest jedną z najprężniej rozwijających się gałęzi techniki. Technologie druku 3D są istotną częścią koncepcji IoT (eng. „Internet of Things”) dzięki czemu współtworzą tzw. „czwartą rewolucję przemysłową”.

Czytaj więcej...

Poprawa jakości symulacji z uwzględnieniem kontaktu

2

Analizy związane z zagadnieniami kontaktowymi są jednymi z najczęściej wykonywanych symulacji mechanicznych. Na podstawie analizy kontaktu użytkownik może przewidzieć szczelność badanego połączenia, zbadać naciski powierzchniowe, określić względny poślizg powierzchni kontaktowych a także wyznaczyć zużycie materiału w kontaktach tarciowych. Niestety ze względu na nieliniowy charakter kontaktów najlepiej odzwierciedlających rzeczywistość (Frictionless, Frictional, Rough) użytkownicy często mają problem z odpowiednim doborem ustawień elementów kontaktowych pozwalającym na uzyskanie zbieżności sił i przemieszczeń.

Czytaj więcej...

Skrócona historia ANSYS

ANSYS IoT

Mało która firma z taką determinacją dąży do urealnienia swojej wizji. W przeciągu ostatnich 10 latach ANSYS zainwestował ogromną ilość swoich przychodów na zakup i rozwój pokrewnych technologii (sam FLUENT i Ansoft zostały zakupione za ponad 1,2 mld Dolarów). Dzięki temu ANSYS Inc. zdobył gigantyczną przewagę technologiczną, którą stale powiększa.

ANSYS to technologia której poziom zaawansowania, precyzja i łatwość użytkowania pozwala zrewolucjonizować produkt już na etapie projektu.

Czytaj więcej...

Modelowanie i obliczenia deformacji elementu kompozytowego utwardzanego termicznie

deform36000

Materiały kompozytowe wykorzystywane są obecnie niemalże w każdej dziedzinie przemysłu. O ile w przemyśle wysokich technologii obliczenia struktur kompozytowych zbrojonych włóknem ciągłym prowadzi się już niemal rutynowo za pomocą MES, o tyle w innych gałęziach przemysłu najczęściej obieraną ścieżką jest wykonanie badań niszczących prototypu dla oceny jego wytrzymałości. W niniejszym artykule przedstawimy możliwość wykorzystania obliczeń MES do oceny stopnia deformacji komponentu kompozytowego po jego wyjęciu z formy, w której zachodziło utwardzanie termiczne osnowy.

Czytaj więcej...

Symulacja komputerowa a zwrot z inwestycji

speedCoraz częściej nawet w małych firmach pojawia się temat wdrożenia symulacji komputerowej w proces projektowy. Kluczowe jest aby wdrażanie technologii przebiegło sprawnie a samo narzędzie generowało zysk. Aby osiągnąć ten efekt, trzeba zadbać o parę istotnych elementów.

Czytaj więcej...

Symulacja obciążenia wiatrem w ANSYS AIM

CFD 9W przypadku analiz konstrukcji wolnostojących jednym z ważnych obciążeń jest oddziaływanie wiatru. Dla wielu obiektów wartości sił pochodzących od wiatru są opisane w odpowiednich normach. Czasami jednak, aby zbadać wytrzymałość konstrukcji należy przeprowadzić poprzedzającą analizę przepływową, której celem jest dokładne zbadanie pola ciśnień. Dodatkowym zagadnieniem jest analiza wpływu kierunku działania wiatru na wynikowe pole ciśnień. Dopiero znając pełny zestaw obciążeń użytkownik może być pewny bezpieczeństwa pracy analizowanego obiektu.

Czytaj więcej...

Skryptowanie w ANSYS SpaceClaim Direct Modeler

TipsTrics

Skryptowania pozwala użytkownikom ANSYS na bardzo dużą oszczędność czasu przy pracy nad analoczinymi modelami CAD. Dzięki napisanej wcześniej procedurze urzytkonik ANSYS SpaceClaim może zautomatyzować dużą część swojej pracy nad modelem CAD. Efektem jest znaczna redukcja czasu spędzonego na preprocessingu.  

Czytaj więcej...

Symulacja rozładowywania i chłodzenia pakietów Li-Ion

Chevrolet Volt battery pack sm

Od kilkunastu lat zauważalny staje się coraz wyższy udział napędów elektrycznych zasilanych akumulatorowo w urządzeniach wysokich mocy, m.in. w branży motoryzacyjnej (pojazdy elektryczne lub hybrydowe), lotniczej (małe systemy bezzałogowe), a także w urządzeniach typowo przemysłowych, takich jak urządzenia transportu w halach produkcyjnych, elektronarzędzia i wiele innych tego typu aplikacji.

Czytaj więcej...

Oprogramowanie

STREFA AKADEMICKA

ANSYS WORKBENCH